Arhavi’de Beklenen Adım Nihayet Atıldı

07/03/2014 11:32

Arhavi Sahil Dolgu Alanında 58 Bin M2 Alan Üzerinde Tesisler İçin Çalışma Başlatıldı.


Haber: Necmettin NumanoğluBir süredir yapımı planlanan ve ilçemizin adeta sembolü haline gelecek olan Arhavi Sahil Dolgu Alanı Projesi başladı. Arhavili iş adamımız Mehmet Nazif Günal’a ait MNG Holding tarafından yapılan projenin başlaması için ilk kepçe alanda çalışmasını yürütüyor. Tamamlandığında adeta bir kentsel dönüşümün yaşanacağına kesin gözü ile bakılan bu büyük projede, Kültür merkezi, Restaurant, turizm danışma büroları, cafeler, açık spor alanı, üstü kapalı çocuk oyun parkları, lunapark oyun alanı, ücretsiz piknik alanları, botanik bahçe, tartan pist yürüyüş alanı, fıskiyeli havuz ve otopark olmak üzere yaklaşık 58. 000 m2 alan değişim ve dönüşüme tabi tutulacak.

Çalışmaları yakından takip eden Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu yapmış olduğu açıklamasında, “projesi tamamlanmış olan sahil projemizi 2 Mart 2014 tarihi itibariyle hayata geçiriyoruz, alan ile ilgili ön çalışma tamamlanmasının hemen akabinde yoğun bir süreç bizi bekliyor, kısa zaman içerisinde alanı birçok sosyal donatılarla süsleyip, tamamlayacağız. Bu denli büyük projenin hayata geçirilmesi konusunda bize büyük destek sunan MNG Holding ve başkanı Sayın Mehmet Nazif Günal’a ilçem ve halkım adına şükranlarımı sunuyorum. ” dedi.

Bu konuda oldukça spekülasyonlar yapıldığını ve haksız yere eleştirilere maruz kaldığını belirten Hekimoğlu “Şimdi sokakta belli başlı kesim şöyle konuşmalar yapıyor. “Seçime yakın bir zaman olduğu için iş makinesi sokup proje yapılıyormuş süsü veriyorlar. ” diye. Buradan halkıma bir şey söylemek istiyorum. Eğer benim böyle bir düşüncem olsa idi, günü kurtarmak ve seçim telaşına düşse idim, seçime 2 ay kala bu cadde ve sokakları kazımaz, insanlarımıza rahatsızlık vermezdik. Sürekli şehrin üstünü halkımın gözünü boyayacak şekilde işler yapar geçerdim. Fakat bizim böyle bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı. Bu sahil dolgu projesinde de öyledir. Göreceksiniz, Arhavi’yi tanıyamayacaksınız. Komşu ilçelerimizle mukayese ediliyor bu proje. Onlar yapmış biz niye geç kaldık diye. Ama unuttukları veyahut gözden kaçırdıkları bir şey var. Komşu ilçelerin her iki arsalarının büyüklüğünün toplamı bizim sahil dolgu alanımızın büyüklüğünün on’da biridir. O yüzdendir ki projenin alana sağlıklı bir şekilde oturtmak için profesyonellik ve uzmanlık gerektiren bir çalışma sonucunda yapılacağından bu güzel projeyi hayata geçirirken sıfır hata ile çalıştık ve Halkın yerini yapıyoruz. Arhavi’ni ufkunu açacak sırada diğer önemli projelerimiz de geliyor. Göreceksiniz. Halkımız bizi sabırla beklesin” dedi.

PROJEDE NELER VAR

600 kişilik kongre salonu, 22 oda ve 50 yatak kapasiteli konaklama ve ağırlama, müze bölümü, toplantı salonlarının yer aldığı kültür merkezi binası, 150 kişilik kapalı ve açık restaurant ve Cafe alanı, ışık, ses ve lazer sistemleri barındıran fıskiyeli havuz sistemi, çocukların eğlenebileceği içerisinde her türlü oyun guruplarının olacağı 3 adet çocuk parkı, 3 adet turizm danışma büroları, tenis kortları, basketbol, voleybol ve badminton sahaları, yürüyüş ve spor alanları ile 120 araçlık otopark.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.03.2014 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi’de Yapımı Tamamlanan Oyun Pa...
 » Chp Adayı Turan Kasımoğlu Ortahopa...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Gazeteciler Arhavi’ye Hayran Kaldı...
 » Şavşat Pancarcı Festivali Başladı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Yaşam Alanlarımızı Savuna...
 » Arhavi Belediyesi Hizmet Binası İçi...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Faaliyet Raporunda Açü...
 » Artvin İl Genel Meclisi Şubat Ayı K...
 » "Artvin'e Hayal Kurmayı Öğretmek İs...
 » Artvin’de Sağlıkta Dönüşüm Proğramı...
 » Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Arhavi’...
 » Artvin'de Chp İlçe Kongreleri Devam...
 » Artvin'de Chp Kongreleri Başladı...
 » Artvin'de Yaz Başı Kar Yağdı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...