Vali Cirit, Emekli Olan Dsi Bölge Müdürü Keleş'e Veda Yemeği

28/02/2014 15:07

Artvin Valisi Kemal Cirit, Emekliye Ayrılan Dsi 26. Bölge Müdürü Muammer Keleş'e Veda Yemeği Verdi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Kemal Cirit, emekliye ayrılan DSİ 26. Bölge Müdürü Muammer Keleş'e veda yemeği verdi.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğünde verilen yemeğe Vali Cirit'in yanı sıra eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mutlu Çat, AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Artvin Vali Yardımcıları Yılmaz Kurt, Hasan Ongu ve Mutlu Almalı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Orman Bölge Müdürü Salih Akbaş ile bazı daire amirleri ve davetliler katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Vali Cirit, görev yaptığı yaklaşık üç buçuk yıl içerisinde Bölge Müdürü Keleş'in kente güzel ve faydalı hizmetler verdiğini belirterek, "Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüzün vedası için bir aradayız. Sayın Bölge Müdürümüz ve kıymeti eşleri için hayatlarının en güzel dönemi yeni başlıyor diye düşünüyoruz. İnsan hayatının kırılma noktaları çeşitli olaylarla ortaya çıkıyor. İşte doğumunuz, evliliğiniz, meslek yaşantınız, okulunuz sizin geleceğinize dönük olarak hayattaki yerinizi de şekillendiriyor. Bunlardan biriside emeklilik. Burada ki arkadaşlarımın çoğu kamu görevini yürüten arkadaşlarımız. Kamu dışından gelen arkadaşlarımızda yine kendi özel işlerini yürüten arkadaşlarımız. Allah onlara da bizlere de sağlıklı bir şekilde emeklilik nasip etsin.

Devlet Su İşlerinin bölgemizde ciddi yatırımları söz konusu. İlimizde bildiğiniz üzere en büyük kamu yatırımını Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz yürütüyor. Barajların dışında birde ilçeler arası yollarımızda da görev alıyorlar. Bir çok yerde tüneller yapıyorlar. Bölge müdürümüzde Artvin gibi coğrafyası muhteşem ve güzel olan bir ilde devletin kamu yatırımının başında görev alan bir birim amiri olarak bulundular. Ben devlet adına kendilerine burada ki çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bundan sonra ki yaşamları boyunca bölge müdürümüz ve eşlerine, çocuklarıyla birlikte huzurlu bir gelecek ve yaşam diliyorum. Devlet adına tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. ” dedi.

DSİ Bölge Müdürü Muhammer Keleş ise 3, 5 yıldır Artvin'de görev yaptığını ifade ederek, “Bu 3, 5 yıl içerisinde Deriner Barajının bitirilmesi, Yusufeli Barajının başlatılması bize kısmet oldu. Bu da büyük bir onur bizim için. Bu arada diğer işleri de yaptık. Aklımızın erdiği kadar bilgilerimiz doğrultusunda hizmet etmeye çalıştık. Eğer bir arkadaşıma, bir daire amirime kusurumuz olduysa şimdiden özür diliyorum. Hakkımı helal ediyorum, sizden de helal etmenizi istiyorum. ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Cirit, başarılı çalışmalarından dolayı Keleş’e başarı belgesi ile plaket takdim etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.02.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'in Kurtuluşunun 93. Yıl Dönü...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Artvin Horon Rekorunu Kırdı...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Artvin’de Vergi Rekortmenleri Ödüll...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Artvin'de...
 » Ulu Önder Atatürk Artvin’de Anıldı...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin’de Oynanan Hopaspor– Arhavi...
 » Artvin'in Kurtuluşunun 92. Yıl Dönü...
 » Tayini Çıkan İl Jandarma Komutanı İ...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Reseps...
 » Artvin’de 30 Ağustos Resepsiyonu Ve...
 » Artvin’de Yargı Tatilden Döndü...
 » Artvin’de Cumhuriyet Resepsiyonu Ve...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Dağcılar Ardanuç'da Cehennem Kanyon...
 » Hsyk Yaz Kararnamesi Açıklandı...
 » Ankara 3. Artvin Tanıtım Günleri Yo...
 » Vali Yardımcıları Ve Kaymakam Atama...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...