Muharrem İnce Ardanuç'da

23/02/2014 11:31

Muharrem İnce Ardanuç İlçesinde De Pazar Yerinin Açılışını Yaptı.


Haber: Hayati AkbaşBir takım açılış ve incelemeler için Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'la Artvin'e gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ziyaretinin ikinci gününde Şavşat ilçesinde partililerle bir araya gelirken Ardanuç ilçesinde de pazar yerinin açılışını yaptı.

Açılışa CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin yanı sıra Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ardanuç İlçe Belediye Başkanı Yıldırım Demir, 22. Dönem Artvin CHP Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP İl Başkanı Seçkin Kurt, Kılıçkaya Belediye Başkanı Erdoğan Gazihan, Şavşat Belediye Başkanı Naci Köroğlu, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi adayları ve çok sayıda partili ile Ardanuç halkı katıldı.

Ey Ak Partililer Siz Götürmeyin Biz Getiririz

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Yıldırım Demir yaptığı konuşmada, “sanıyorlar ki bunlar yorulur. Ne ben yorulurum nede benim halkım yorulur” dedi. Yaptıkları işler hakkında açıklamalar da bulunan Demir, pazar yerinin yapıldığını en kısa sürede de üzerinin kapatılacağını ifade ederek; “Ardanuç’ta maç yeni başlıyor. CHP’liler sokağa yeni iniyor. Ardanuçlular parkında suyunda, ağacında, ormanında ne olduğunu bilen insanlardır. Bu Ak Partililer sanki 12 yıldır hükümet onlar değil biziz onların sanki hiç suçu günahı yok. Bizim var. Onların yaptıklarını görünce şunu diyorum. Ey Ak Partililer siz götürmeyin biz getiririz. Ben bu pazar yerinin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bu pazar yerinde köyünüzde bahçenizde ürettiğiniz, elmayı, eriği, üzümü satmak serbest suları satmak yasaktır. Bu pazar yerinde pestili, kumeyi satmak serbest madenleri satmak yasaktır. Bu pazar yerinde köyünüzde ürettiğiniz her türlü ürünü satmak serbest ormanları kesmek yasaktır. Ben buradan sizlere söz veriyorum sizlerin çıkarına olmayan hiç bir şeyi benim ilçemde ki hiçbir değeri pazarlatmayacağım” diye konuştu.

Ardanuç'ta pazar yerinin açılışında konuşan İnce, Ardanuç’un Türkiye’de Cumhuriyet Halk partisini en yüksek oy oranıyla temsil eden ilçe olduğunu ifade ederek "Türkiye’de Cumhuriyet Halk partisini en yüksek oy oranıyla temsil eden ilçe Ardanuç. Ardanuç Türkiye’yi kendine benzetirse Türkiye Ardanuç gibi olursa bu ülke uçar, bu ülke kanatlanır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu rekortmen ilçemize özel bir ayrıcalık yapmazsa bende CHP’ye hakkı mı helal etmem” dedi.

Ardanuç halkından yüzde 85 oranında oy isteyen İnce konuşmasında; “Bende 3 sene Artvin’in ekmeğini suyunu yedim içtim. Borçka’da 3 sene öğretmenlik yaptım. 28 sene önce genç bir öğretmen olarak bu şehre geldiğim de 3 yıl sonra buradan hiçbir kötü anıyla ayrılmadım. Artvin Yalova’dan sonra sanki ikinci bir memleketim gibi. Bu coğrafyanın aydın insanları yurtsever insanları her türlü baskıya rağmen, her türlü olumsuzluğa rağmen, bildiğini yapıyor, bildiğini yaşıyor. Sizler uzun yılardır iktidara gelememesine rağmen CHP’den doğrudan vaz geçmediniz. Yalancılara inanmadınız.

60 sene boyunca bu ülkede söylenen yalan şuydu. İsmet Paşa bu ülkede camilere saman doldurdu dediler. Doğru anlatayım bakın nasıl doğru. 1938’de Atatürk vefat eder. 1939’da İkinci Dünya Savaşı başlar Alman orduları Edirne’ye dayanır. İsmet Paşa Avrupa’yı yıkıp yakan bu Alman ordusundan çekinir. Trakya’yı insanlardan boşaltır. Camilere saman doldurur; ama o samanların içine silah saklar. Memleketi savunmak için. Bende olsaydım aynısını yapardım bunun neresi yanlış. Ama bu yalancılar CHP camilere saman doldurdu diyor. Niye gerisini anlatmıyorsun. Niye silah sakladığını söylemiyorsun. Şimdi başka bir yalan söylediler. Camide bira içtiler dediler eylemciler için. İmam çıktı dedi ki bu yalan ben böyle bir şey görmedim dedi. İmamı sürdüler. Bunların ne insanlığı insanlık nede Müslümanlığı Müslümanlık. İmam gerçek bir din adamı. Ben görmedim yalan söyleyemem dedi. Bunların hayatı yalan. İnterneti yasaklayacaklar ya şöyle diyor. Benim bir tanıdığımın çocuğu internete girmiş, oradan korsanlar bundan hesap numarası istemiş, oda hesap numarasından bunlara para yatırmış dolandırılmış diyor. Bu meydanda 2 bin insan var. Sizin içinizde 12-13 yaşında ki çocuğunun kredi kartı olan birisi var mı? Bu ülkede kimsede yoktur. Bundan iki şey çıkar. Bunlar o kadar çok şey çalmışlar ve zengin olmuşlar ki 12-13 yaşında ki çocuklara kredi kartı veriyorlar. İki yalan söylüyorlar. Yatak odalarından kasalar fışkırıyor, ayakkabı kutularından yeşil dolarlar fışkırıyor. Bizim belediye başkanımız Ardanuç’ta yeşili, doğayı korumak için yeşile göz bebeği gibi bakıyor. Onların yeşili ise dolar yeşilinden ibaret. Bunlar haram paraya el sürmemek için makineyle sayıyorlar.

Bu ülkede insanları üçe ayırdım. Bir dindarlar var. Dindarların başımızın üstünde yeri var. İki dindar geçinenler var, üç dinden geçinenler var. İşte bunlar onlardan. Tribünde alkışı yasaklayacaksın, protestoyu yasaklayacaksın, interneti yasaklayacaksın, muhalefetin sesini kısacaksın Meclis TV’i yasaklayacaksın, gazetelere telefon açacaksın Sarıgül’ü gösterme Muharrem’i sustur. Akşama kadar villa düşünüyor, arsa düşünüyor, rant düşünüyor, gemi düşünüyor, baskı düşünüyor gazeteye telefon açıyor, bunun devleti yönetmeye zamanı yok ki. Bunları dinlendirmemiz lazım. Yoruldu bunlar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki bir tek şeye ihtiyacımız var oda çalışkan olmak. Şimdi bir şeye daha ihtiyacımız var oda cesur olmak. Cesur olamaya ihtiyacımız var. Biber gazı da sıksalar, tomayla da gelseler, hapsede atsalar, vergicide gönderseler pes etmeyeceğiz.

Polis bu ülkenin gariban evlatları fakir fukara çocukları. Zengin çocuğu gelip de burada sana polislik yapacak hali yok. O militanlar 15 yaşında ki kız çocuğunun saçından tutup sürükleyen polisler bizim bildiğimiz Türk polisi değildir. Onlar AK Parti döneminde işe alınmış militanlardır. İkisini bir birinden ayırın. Korkmayın cesur olun.

Ben mecliste fezleke şampiyonlarından biriyim vız gelir tırıs gider. Pamukova’da bir konuşma yaptım. Bana bir fezleke geldi. Fezlekede Muharrem İnce hükümeti yıpratan konuşma yaptı diyor. Ne yapacaktım övecek miydim yani. Fezlekeyi aldım ve kürsüye cıktım ben fezlekeyi aldım ve dedim ki ben hükümeti yıpratmak değil yıkmak istiyorum. Atatürk yedi düvelden korkmadı Cumhuriyet Halk Partili korkar mı hiç. Bülent Ecevit korktu mu, İsmet Paşa korktu mu, Deniz Baykal Korktu mu, Kemal Kılıçdaroğlu korktu mu da biz korkacağız. Biz bu ülkeye sahip çıkacağız. Bu ülkenin kuruluşunda Cumhuriyet Halk Partisi vardır, kurtuluşunda da CHP olacaktır. Bu yoksul milletten Anadolu ‘nun ortasında ki köylü devletinden modern bir Cumhuriyet yaratanlara ETİ Bank’ı, Sümerbank’ı kuranlar köy Enstitülerini kurarak köylü çocuklarını okutanlara , onlara matematik, fizik öğretenlere onlara keman çalmasını öğretenlere şehitlerimize gazilerimize Atatürk’e İsmet Paşaya teşekkür ediyoruz" dedi.

Konuşması esnasında ezan okununca konuşmasına ara veren İnce ezan bittikten sonra: "Ezan yurt dışında yaşayanların en çok özlediği şeylerden birisidir. Okunan ezan bağımsızlığımızın bir simgesidir. Namaza bir çağrıdır. Aynı zamanda bağımsızlığımızın özgürlüğümüzün bu topraklarda var olduğumuzun, bu topraklarda iddia sahibi olduğumuzun göstergesidir" diye konuştu. Şavşat'ta da halk oyunları ekibinin gösterileriyle karşılana İnce Ardanuç'ta araç konvoyuyla karşılandı.

Ardanuç'ta ki programını tamamlayan İnce daha sonra yanında ki ekiple birlikte Borçka’ya, oradan da Kemalpaşa'ya hareket etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.02.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Chp Grup Başkanvekili Levent Gök Ar...
 » Muharrem İnce Arhavi’de Vatandaşlar...
 » Artvin Sp İl Başkanı Soydan’dan Akp...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Dp Genel Sekreteri Küçükay Kırat Ye...
 » Muharrem İnce Hopa’da...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...