Demokrat Parti 11 Olağan Genel Kurulu Yapıldı

06/02/2014 10:33

Gültekin Uysal Yeniden Genel Başkan Seçilirken, Genel Başkan Yardımcılığına Artvin'li Ertan Küçükay Seçildiler.


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan ve Ankara Milletvekili Levent Gök Demokrat Partinin 11. Olağan Büyük Kongresine Cumhuriyet Halk Partisini temsilen katıldı. Bayraktutan, DP Genel Başkanlığına yeniden seçilen Gültekin Uysal'ı ve Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay'ı ertesi gün telefonla arayarak tebrik etti.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Suriye’de bir değişim ve dönüşüm olacağına inanan iktidarımız, haftalar kaldı diyerek çarpıcı bir şekilde bir politika değişikliğine gitmiştir. Bu politika değişikliğinin neticesi olarak kendi topraklarımızı ülkenin dış siyasetini, milletimizin bekasını kuşatacak, milletimizin güvenliğini alacak, insanlarımızın refahını temin edecek, bölgeyi huzur ve sükûn haline getirecek bir politikanın sahibi olması gerekirken, maalesef bu hayallerle beraber Türkiye’yi cephe gerisi olarak adlandırdılar” dedi.

Demokrat Parti 11. Olağan Büyük Kongresi, Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda başladı. Gültekin Uysal’dan başka adayın olmadığı kongre de 758 delege oy kullandı. Seçimlerde ayrıca, Genel İdare Kurulu 50 asıl ve 25 yedek üyeleri, Merkez Karar Kurulu 70 asıl ve 20 yedek üye, Yüksek Haysiyet Divanı 21 asıl ve 5 yedek seçimleri de gerçekleşti.

TÜRKİYE DE ÖNCELİKLE SİYASETİ DEMOKRATİKLEŞTİRME ZORUNDAYIZ

Genel Kurulda konuşan DP Genel Başkanı Uysal, Türkiye’nin gerçeklerden kopuk bir şekilde sanal bir gündemle meşgul olduğunu söyleyerek, “Türkiye bugün gerçek gündemi konuşacağına maalesef iktidar partisi başta olmak üzere, meclis tablosu içerisinde bulunan bütün siyasi hareketlerin bir anlaşma bir kutuplaşma içerisinde dar bir alana siyaseti hapsettiğini görüyoruz. Türkiye de öncelikle siyaseti demokratikleştirme zorundayız. Aksi takdirde bugüne kadar konuştuğumuz bütün meseleler küçüklerinin büyüdüğü, büyüklerinin kronikleştiği daha başka süreçleri de hep beraber yaşayacağız. Türkiye, milletin iradesiyle en zirve noktasına çıkmış, yeniden milleti sivilleşen, demokratikleşen milletimizin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye’de yaşamayı idealini en zirve noktasındaki iradesini yok sayıldığını görüyoruz. Milletimizin demokratikleşme noktasındaki taleplerini birilerinin müsaadesine hapsettiklerini görüyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’Yİ CEPHE GERİSİ OLARAK KONUMLANDIRDILAR

İktidarın, Suriye politikasının da değişiklik olduğunu ifade eden Uysal, şunları kaydetti: “Suriye’de bir değişim ve dönüşüm olacağına inanan iktidarımız, haftalar kaldı diyerek çarpıcı bir şekilde bir politika değişikliğine gitmiştir. Bu politika değişikliğinin neticesi olarak kendi topraklarımızı ülkenin dış siyasetini, milletimizin bekasını kuşatacak, milletimizin güvenliğini alacak, insanlarımızın refahını temin edecek, bölgeyi huzur ve sükun haline getirecek bir politikanın sahibi olması gerekirken, maalesef bu hayallerle beraber Türkiye’yi cephe gerisi olarak adlandırdılar. Türkiye’yi cephe gerisi olarak konumlandırdılar. Türkiye’yi cephe gerisi olarak konumlandırırsanız Ceylanpınar’a da bombalar düşer, Hatay’a da bombalar düşer, insanlarımızı da kurşunlar vurur. Türkiye’nin içerisindeki bir takım fay hatalarını da beraberinde tetikler, Türkiye’nin orta ve uzun vadeli olarak büyük riskle karşı karşıya kalır. ”

Demokrat Parti 11. Olağan Büyük Kongresi’nde seçimlere geçildi. Demokrat Parti 11. Olağan Büyük Kongresinde bu kuruluşlara seçilen üyelerin listesi şöyle:

GENEL İDARE KURULU (GİK) ÜYELERİ:

Abdulbaki Mert, Adnan Turfan, Adnan Türkoğlu, Ahmet Kasım Han, Ahmet Levent Eşiyok, Ahmet Yaprak, Ali Aktürk, Ali Dünya, Ali Öğüten, Aşkın Çelik, Aydın Sezer, Ayla Özbek, Ayşe Şaylı, Barış Dinçer, Berk Kaynak, Bülent Şahinalp, Celal Olgaç, Cem Karakeçili, Değer Berkal, Doç. Dr. Mehmet Özdemir, Dr. Namık Aydemir, Dursun Akdemir, Erdem Demirdağ, Ergün Maraşlı, Erkan Selah, Ertan Küçükay, Füsun Erdoğan, Haydar Altıntaş, Hayri Erçağ, Hüseyin Genç, İbrahim Çetinkaya, Kiper Ulusoy, Mehmet Ali Yavuz, Mehmet Göktürk, Mehmet Özkan, Metin Demir, Metin Dökmeciler, Muhammet Kelleci, Muhtar Mahramlı, Muzaffer Babadağ, Nevzat Şahan, Nihal Berkin, Nihat Onbaşıoğlu, Niyazi Akdaş, Nurhan Tekinel, Nuri Efe, Osman Varol, Prof. Rıfat Melih Aktaş, Salih Çelen, Salih Sarı, Sefer Baylan, Selim Kaptanoğlu, Sinem Ersoy, Süha Topaloğlu, Süleyman Özsakallı, Şadan Rıfkı Turhan, Şahap Yaralı, Tekin Abay, Veli Sarıtoprak, Yaşar Topçu.

MERKEZ KARAR KURULU (MKK) ÜYELERİ:

Abdurrahman Özdere , Adil Aydın, Ahmet Ok, Ahmet Sarımehmetoğlu , Asuman Umut, Ayhan Keske, Ayten Arslan, Aziz Ertürk , Bayram Mercan, Bedri Uçar, Bilal Korkmaz, Birol Gökçe, Bülent Akça, Cem Kayacan, Cem Şakoğlu, Cemal İpek, Cevat Yılmaz, Ergün Atlılar, Ertan Özgen, Faruk Demirezen, Fatih Aypek, Fuat Ağdemir, Gülin Akbaba, Ahmet Ersin Bucak, Hamdi Sarı, Hanifi Kulaksız, Hasan Hilmi Kaya, Hasan Hüseyin Kaya, Hasan Köroğlu, Hikmet Bülbül, Hilmi Sancar, Hüsamettin Yarıcı, İbrahim Ayaşlı, İbrahim Öztürk, İnayet Adalı, İsmail Ökten, İzzet Atik , Mehmet Çifteoğlu, Mehmet Gencer, Mehmet Seyis, Mehmet Yavuz , Mehtap Sıddı Emirmahmutoğlu, Muhittin Selimoğlu, Muhsin Erdem, Mustafa Bayrakçı, Mustafa Özen, Mustafa Yaman, Nadir Öcal, Necmettin Yavuz, Nihat Yılmaz, Nur Sevil Aşık, Onur Başokur, Ömer Ömür Erdal, Ömer Sabri Yolaş, Ömer Seymen, Ömer Şahin, Özkan Gül, Raif Sezer, Sabahattin Tekin, Sadi Topak , Salih Ziya Kul, Selatin Erihan, Semra Çetin , Şakir Turay, Şükran Gümüş, Tamer Günder, Tamer Yentür, Tuncay Yedikardeşler, Tunç Özuğurlu, Vahap Demirdağ.

YÜKSEK HAYSİYET DİVANI (YHD) ÜYELERİ:

Ahmet Sayın, Yılmaz Hastürk, Rauf Güler, Turan Altınoğlu, Ahmet Yıldırım, Ali Çakıroğlu, Cemal Başaran, Erkan Seçkin, Faruk Küçük, Halil Yılmazer, Mesut Şener, Murat Cem Turan, Mustafa Güral Koldaş, Mustafa Mercan, Mustafa Yiğit, Orhan Başaran, Osman Baskan, Osman Berber, Selami Genel, Şevki Şen, Turan Demir.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.02.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Peşpeşe Cumhuriyet Bayram...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Gürcista...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Ceratttepe Bodrum (isme 2o17) Semp...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Adnan Çeltikçioğlu Dp Genel İdare K...
 » Chp Eski İstanbul İl Başkanı Berhan...
 » “Amerika Ambargo Koyduğu İran İle T...
 » 3. Türkiye - İran Forumu Düzenleniy...
 » 11. Türkçe Olimpiyatları Rize’de...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Hopa Ödp İlçe Başkanlığı Basın Topl...
 » Hopaport Geleceğe Ümitle Bakıyor...
 » Hopa’da Hdp Aday Tanıtım Toplantısı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Artvin 6. Olağan İl Kongre...
 » Bakan Arslan, Ak Parti Artvin 6. Ol...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...