Akparti Kemalpaşa'da Temayül Yoklaması Yaptı

10/12/2013 11:03

Akparti Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı İçin Temayül Yoklaması Yaptı.


Haber: Hayati AkbaşAk Parti Artvin İl Teşkilatı Hopa Kemalpaşa Belediye başkan adayını belirlemek amacıyla kriterlerden biri olan Temayül yoklamasını gerçekleşirdi.

Kemalpaşa beldesi Lila Düğün Salonu ve Kültür merkezinde gerçekleştirilen temayül yoklamasına Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, İl Yürütme Kurul Üyeleri Kemal Şimşek, Yeşim Bolluk, Yüksel Kantar, Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, İlçe yürütme kurul üyesi Ahmet İskender, Kemalpaşa Belde başkanı Hakan Yılmaz, Kemalpaşa Belde yönetim kurul üyeleri, gençlik ve kadın Kolları katıldılar.

Temayül Yoklamasına Dört aday adayı Birol Vanizor, Nizamettin Yılmaz, Sedat Sonbay ve Mustafa Atabay katıldı. Kırk üç yönetim kurul üyesinin katıldığı oylama saat 11: 00 de başladı.

“Kemalpaşa Beldemizi Daha Yaşanabilir Yapacağız”

Oylama başlamadan önce Ak Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Birlik ve beraberlik içerisinde Kemalpaşa beldemizi çok daha yaşanabilir bir belde yapmak için yaklaşan belediye seçimlerini kazanarak Ak Parti’mizin yerel hizmetlerini halkımıza sunacağız. Temayül yoklaması aday belirlemede sadece bir kriter, burada çıkacak sonuç nihai bir sonuç değil. Her adayımız birbirinden değerli Ak Parti’ye değer katan şahsiyetler. Umarım yerel seçimlerde en çok oyu alacak adayı belirleyip seçimleri kazanacağız. ’’ dedi.

Erkan Balta: “Giden Yıllar Geri Gelmiyor”

Ardından Ak Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta ise yaptığı konuşmada; “Yerel hizmetler belediyenin hizmet alanı. Bu anlamda Kemalpaşa beldemiz devamlı gelişen, artan nüfusu ile ilçe olmayı hak eden belde. Ayrıca Gürcistan ile komşu olması beldeye ayrı bir özellik katıyor. Doğal güzelliği ile iç içe olan Kemalpaşa Beldemiz çarpık yapılaşmaya izin vermeden Belediyeyi alıp beldemizi daha güzel ve yaşanabilir belde yapacağız. Merkezi atam usulü ile belirlenecek adayımız bizi sandıktan daha güçlü çıkaracak kişi olacak. Ama en önemlisi adayımız kim olursa olsun onu teşkilat olarak sahiplenmemiz ve seçimi kazanmamız olacaktır. Seçimleri teşkilat kazanır. En popüler aday bile olsa, teşkilatın sahiplenmediği, çalışmadığı bir seçim kazanılamaz. Onun için adayımız kim olursa olsun Kemalpaşa’nın kaybolan yıllarını düşünerek çalışıp bu seçimleri kazanıp beldemizin gelecek yıllarını imar edeceğiz. Bakın 2009 Yerel seçimlerinde Arhavi ve Yusufeli’ni aldık. Beş yılda yapılan hizmetleri, önceki yıllarla mukayese dahi edemezsiniz. Bu iki ilçe bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Arhavi’de altyapı ve kanalizasyon çalışması yapıldı. Elli bin metrekare parke taşı döşendi. Büyük bir araç parkı yapıldı. Sosyal belediyecilik bizim işimiz. Gelin hep beraber söz verelim ve Kemalpaşa belediyesini alalım’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sandık kuruldu ve temayül yoklamasında oy kullanacak 43 üyenin oy kullanma işlemi başlatıldı. Akşam saat 17. 00’a kadar oy kullanma işlemi devam etti. Oy kullanma işleminin sona ermesi ile birlikte sandıklar bağlanarak Ak Parti Genel Merkezi’ne gönderildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.12.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Akparti Temayül Yoklaması...
 » Artvin'de Akparti Delegeleri Temayü...
 » Kışla’dan Çarpıcı Açıklamalar...
 » Ak Parti Artvin Teşkilatı Belediye...
 » Milletvekili Kışla Baba Ocağında...
 » Erol Karabacak Da Adaylığını Açıkla...
 » Değişen Bir Belde; Kılıçkaya...
 » İşte Kemalpaşa Chp'de Örnek Davranı...
 » Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın E...
 » Adalet Artvin İçin Bir Kez “Haklısı...
 » Aradan Yarım Asır Geçti, Öğretmenle...
 » 5 Asırlık Ev Eşyaları Sergilendi...
 » Kemalpaşada Kurtuluş Heyecanı Yaşan...
 » Artvin’de Akparti Kongreleri Başlad...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Yusufeli Yeni Yerleşim Yeri Yine Gü...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Hopaport Genel Müdürünün Ziyaretler...
 » Artvin Akp'de Heyecan Yaşandı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...