Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi Partisi’nde Buluştuk”

07/12/2013 22:26

Hasan Basri Özbey Artvin’e Gelerek Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu Ve Partisinin İl Binasının Açılışına Katıldı.


Haber: Hayati Akbaşİşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey Artvin’e gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu ve partisinin il binasının açılışına katıldı.

İlk olarak parti binasının açılışına katılan İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey burada Artvinlilere seslendi. Artvin Çarşı Mahallesi Aksakaloğlu İş Hanında gerçekleştirilen il binasının açılışında, kürsüye ilk olarak İl Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Avcı çıktı. Avcı konuşmasında, “Gönlünüzü fethetmek için sizi nasıl hitap etmeliyim. Bölme, parçalama konusunda başbakan kadar idealı değiliz. Giyim tarzı ile erkeklerle aynı ortamda eğitim alınmasıyla, hatta hamileyken sokakta bile yürünmesi, hükümet için problem olan kadınlar önce sizler hoş geldiniz. Hakkını aradığı zaman bu ülkenin değerlerini savunduğu zaman anarşist ilan edilen gençler, hoş geldiniz. Sevgili Artvinliler biz insanlara anca evrensel sözcüklerle hitap ede biliriz. Ağabeylerim ablalarım, kardeşlerim hoş geldiniz” dedi.

Temel Demirci: Bugün tarihi bir gündür ve ülkemizde güneş yine Artvin’den doğacaktır

Ardından, Artvin İşçi partisi İl Başkanı Temel Demirci konuşmasını gerçekleştirdi. Demirci konuşmasında, “Bugün tarihi bir gündür ülkemizde güneş yine Artvin’den doğacak diyoruz çünkü ülke farklı bir durumda. Buradan devrimci kardeşlerime sesleniyorum tüm Artvinlilere sesleniyorum lütfen artık yatmanın zamanı değil ülkeyi kurtarmanın zamanıdır. Süre az kaldı eğer bu sürecide değerlendiremesek ülke elden gidiyor. Ak parti cami meydanında miting yapıyor. Ak Parti Genel Başkanı Ankara’dan mesajını gönderiyor. “Artvin’i Lozan yapacağız” diyor. Türkiye’yi Hozan yaptınız Artvin’i de yeniden seçilirseniz mezar mı yapacaksınız. Ben değil biz değil bizler olmalıyız, beraber olmalıyız Ak Parti’yi yıkmalıyız. Bu ülkeyi onlardan kurtarmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye’miz artık Kazım Koyuncuların Cumhuriyeti Değildir

Kürsüye son olarak İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey çıktı. İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey’i konuşmasına başlarken Artvinlere Değerli Atatürk devrimcileri diye seslendi. Ardından ise İşçi Partisi üyesi olan Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden merhum Kazım Koyuncunun babası Cavit Koyuncu’ya özellikle katılımlarından dolayı teşekkür etti. Özbey konuşmasına, “Türkiye’miz Kazım Koyuncular’ın Cumhuriyeti değil. Onun özlediği Kazım Koyuncuları yetiştiren bize o çağdaş kültürlerimizi Türkiye’mize tanıştıran Kazım Koyuncular’ın Cumhuriyeti değil artık!” diyerek başladı. İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey konuşmasının devamında ise, “Öncelikle 6 yılı aşkın süreden buyana Türkiye’mizi bölme Cumhuriyetimizi yıkma tertibi konusunda yalanlarla iftiralarla Silivri zindan’ında tutsak edilen Genel başkanım Sayın Doğu Perinçek’in selamlarını sizlere getirdim” diyerek devam etti.

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Özbey, “Ankara’dan bir tane ithal belediye başkanı getirecekler, Artvin’imize başkan yapacaklar. Şimdi Türkçemiz de güzel bir söz var halkımızın; “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” dedi. Belediye başkan adayının arkadaşı kim? İstanbul’dan getirmişsin Kadir Topbaş. Bana Arkadaşını söyle senin kim olduğunu söyleyeyim. Ey Kadir Topbaş sen İstanbul’un canına okumuşsun. İstanbul’u yiyip bitirmişsin. İstanbul’u yolsuzluklarınla yaşanamaz bir hale getirmişsin.

Şimdiden Artvin’e geleceksin Ankara’dan Mehmet Kocatepe’yi ithal ederek Artvinliye yutturacaksın. Artvinliler uyanık bunu yutma buradan Kadir Topbaş’a sesleniyorum. Adayını da al İstanbul’a git. İstanbul’da 30 Martta o belediye başkanlığından nasıl yıkılacaksın sana göstereceğiz. İstanbul’a yaptığı kötülükleri Artvin’imize yapmasına izin vermeyeceğiz.

Türk Bayrağı altında Yeniden Toplanıyoruz

Türkiye’de 2013 yılı Haziran ayında Atatürk devrimi yeniden başladı. Tayyip Erdoğan’ların Amerika’nın, o yobaz diktasının karşı devrimine millet ayağa kalktı ve Atatürk Devrimini başarmak için yeniden ayağı kalktı. Hepimizin ömrü bunu görmeye yetecek. Size buradan söylüyorum not edin unutmayın iki yıl içinde azamı, iki yıl içinde tarihi yazarken evet diyeceğiz biz bu Atatürk Cumhuriyetini Kurmak için bu millet Atatürk’le birleşip Türk bayrağı altında 2013 Haziranında bir araya geldi ve Atatürk devrimini yeniden başlattı onlar yıktılar millet Atatürk’le birleşiyor. Türk bayrağı altında toplanıp yeniden kurmak için ayağı kalkıyor.

Mustafa Kemal’in Askerleriyiz

Mustafa Kemal’in Askeri olmak Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğumuz sevgi değil seviyoruz Atatürk’ü, ama Atatürk’ün bizim sevgimize ihtiyacı yok o büyük bir görev yaptı. Büyük bir devrim başlattı bir millet yarattı bağımsızlık, ekonomi çiftçiyi köylüyü milletin efendisi ve gerçek üreticisi yaptı. Onurlu millet olduk bizim şimdi Mustafa kemal’e ihtiyacımız var Mustafa kemal Atatürk’e ihtiyacımız onun programına onun fikirlerine onun Türkiye’nin önünü açacak devrimlerine ihtiyaçtır. Onun için Mustafa kemal’in askerleriyiz.

Washington ’da kurulmuyor, Beyaz Sarayda kurulmuyor

Geçen hafta Kemal Kılıçdaroğlu nerdeydi geçen hafta? Washington’daydı. CHP Amerika’da epey güç kazanacak, diyor. Gazeteci değerli yazar Yılmaz Özdil’de diyor ki, Cumhuriyet halk partisi Oklahoma’da belediye başkanlığı kazanacak herhalde. Ben buradan hatırlatıyorum ey Kemal Bey, ey Devlet bey sandıklar Türkiye’deki mahalleler ve köylerde kuruluyor. Washington ’da kurulmuyor, Beyaz Saray’da kurulmuyor; ama bu arkadaşlarımıza anlatamıyorum. Halen sanıyorlar ki ne yazık ki bu güne kadar Türkiye’de iktidarlar Amerikan icazeti ile kuruldu.

Çankaya’yı Yeniden Atatürk’ün Çankaya’sı Yapacağız

Önümüzde üç önemli seçim var, yerel seçimler bunun ilk adımıdır ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi vardır. Ardından genel seçim vardır. İşçi Partisi olarak biz milletimizin bütün güçlerini birleştireceğiz ve belediyelerimiz AKP’den PKK’dan kurtaracağız. Çankaya’mıza yeniden bir Atatürk devrimcisi Cumhurbaşkanı’nın oturması için elimizden geleni yapacağız ve Çankaya’yı yeniden Atatürk’ün Çankaya’sı yapacağız.

Ve genel seçimlerde Türkiye’yi BOP eş başkanlığından yani AKP’nin yobaz diktatörlüğünden kurtarıp, yeniden Atatürk’ün milli meclisini kurmak için bütün gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Artvin’i yok edecek madeni gelip birlikte kapatacağız

Konuşmasının son bölümünde Özbey; “Artvin’imizin bazı sorunları var, bunları siz benden daha iyi biliyorsunuz. Yukarı da bir maden sorunu var. Mehmet Cengiz, Cengiz Holding kim? AKP’nin Tayyip Erdoğan’ın gizli kasalarından biri. Biz Mehmet Cengiz’i nereden hatırlıyoruz? Seydişehir Alüminyum Tesislerini yok pahasına ona peşkeş çekilmesini hatırlıyoruz. Şimdi güzel Artvin’imizi yok edecek projenin talibidir. Burada altındı ve benzeri madenleri yukarda arayacaklar milyonlarca ağaç kesilecek heyelan sel Artvin yok olacak; ama efendim 138 kişiyi işe alacaklar. Artvin’i yok ediyorsunuz! Artvin’in ölüm fermanını yayınlıyorsunuz. 138 kişi ve belediye binde bir pay alacakmış. Ak Parti’yi uyarıyoruz, bu madeni size açtınız, farz edelim açtınız çok değil iki yıl sonra Atatürk hükümetini kurucağız o açtığınız Artvin’i yok edecek madeni gelip birlikte kapatacağız.

İşçi Partisi Artvin il örgütü Atatürk devrimini kalesidir

Burada İşçi Partisi’nin Artvin il binasını açıyoruz. Burası herhangi bir bina açılışı değil. İşçi Partisi Artvin il örgütü Atatürk devrimini kalesidir. İşçi Partisi Artvin il örgütünü açarken Artvin’de o Müdafaa-i hukuk Kuva-yi Milliye’nin merkezini açar gibi yeniden ikinci kurtuluş savaşım karargâhını açıyoruz. Herhangi bir parti lokali olarak düşünmeyelim, burası bir mücadele karargâhıdır. Atatürk de birleştik İşçi Partisi’nde buluştuk, o nedenle bütün Artvinli arkadaşlarımızı İşçi Partisi’nde yani Atatürk devrim kalesinde buluşmaya çağırıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ardından İşçi Partisi Artvin il binasının açılışını gerçekleştirdiler. Açılış kurdelesini İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, İl Başkanı Temel Demirci ve Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu tarafından kesildi. Açılışın ardından İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey partilerle sohbet etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.12.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » “Amerika Ambargo Koyduğu İran İle T...
 » Artvin’li Gençler Atalarını Unutmad...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Kadir Topbaş, Artvin Valisi Kemal C...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Artvin’de Atatürk Ve Cumhuriyet Pan...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Bayraktutan Tbmm Genel Kurulunda Şi...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Vatan Partisi Artvin’de Milletvekil...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Kılıçdaroğlu, Artvin’in Chp’li Kadı...
 » Artvin’deki Panelde Demokrasi Anlat...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...