Artvin’de Engelliler Günü Etkinliklerle Kutlandı

04/12/2013 07:18

Artvin Valisi Kemal Cirit, Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Kemal Cirit, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Vali Cirit, beraberindeki eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner’in eşi Fatma Nurdan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Adem Karameşe ile birlikte Çoruh İş Okulu, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitim ve öğrenim gören engelli öğrencileri ziyaret etti.

Sınıfları dolaşarak bütün öğrencilerle tek tek tanışan Vali Cirit, burada eğitim ve öğrenim gören çocuklarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Engelli öğrencilerin atölyelerde yaptıkları çalışmaları takip eden Vali Cirit, beğendiği süs eşyalarını sıkı bir pazarlık sonucu satın alması güzel görüntüler oluşturdu. Bu arada engelli öğrenciler yaptıkları el işlemeli Türk Bayrağı’nı Vali Cirit ile eşi Seval Kaya Cirit’e hediye ettiler.

Zihinsel engelli bir öğrencinin türkü söylemesiyle güzel bir ortam yaşanırken Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleşen bu anlamlı ziyaret mutluluk görüntüleriyle sona erdi.

Ziyaretin sonunda Vali Cirit, engelli öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, başarılar diledi.

Vali Cirit, okulda görevli öğretmenlerle kısa bir toplantı yaparak, özel eğitim okulunda görev yapan öğretmenlerin büyük fedakârlık yaparak görev yaptıklarını söyledi.

Artvin’in nüfusunun yaklaşık % 5’ini engelli vatandaşların oluştuğunu belirten Vali Cirit, Valilik olarak engelli vatandaşların yaşam standartlarının yükseltilmesine yönelik çalışmalar içerisinde bulunduklarını belirtti.

Vali Cirit, engelli olmayanların engellilere bakış açısı ile sorunun çözümü noktasında herkese görev düştüğünü de ifade etti.

-VALİ CİRİT ENGELLİLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ-

Vali Cirit buradaki ziyaretin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sabancı Erkek Öğrenci Yurdunda kalan engelli öğrencileri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe ile Artvin Down Sendromlular Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı Nisa Topçu ile Başkan Yardımcısı Sediye Haşhaş’ı Valilik Toplantı Salonunda kabul etti.

Artvin’de 56 Down Sendromlu bireyin bulunduğunu belirten Artvin Down Sendromlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nisa Topçu, derneğin eğitim, istihdam, kültür, spor ve rehabilitasyon hizmetlerini gerçekleştirmek ve Down Sendromlu birey ve ailelerine destek olmak için kurulduğunu söyledi.

Bu arada ziyarette Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bekâr ile Yönetim Kurulu Üyeleri İlter Turan ile Süreyya Aydemir’in de hazır bulundu.

İstanbul Artvinliler Vakfı Y. K. BaşkanI Hakan Bekar, dernek olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını belirterek, 20 adet tekerlekli sandalyeye ihtiyaç sahibi engellilere dağıtmak üzere getirdiklerini söyledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.12.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Artvin’de Vergi Haftası Kutlamaları...
 » Masa Tenisi Devleri Artvin’deydi...
 » Vali Cirit, Bir Grup Öğrenciyi Maka...
 » Engelli Vatandaşlar Kafkasör’de Ail...
 » Artvin Valisi Cirit, Başarılı Güreş...
 » Halk Eğitim Merkezi Anneler Günü Et...
 » Vali Cirit Çocukları Kabul Etti...
 » Artvin’de Yaşlılar Ve Engellilerin...
 » Artvin Valisinden Engelli Çocuklara...
 » Hopa’da Madde Bağımlılığıyla Mücade...
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » İşaret Dili Kursunu Tamamlayanlara...
 » Artvin’de 15 Adet Akülü Ve Tekerlek...
 » Engelsiz Yaşam, Sanat Ve Kültür Mer...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Artvin’de Ana Arı Üretimi Sertifika...
 » Ankara'da Vali Cirit Onuruna Yemek...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Türkiye'nin Gündemi Artvin'de Tartı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...