Erol Karabacak Da Adaylığını Açıkladı

02/11/2013 13:27

Hopa Akparti Son Dakikada Erol Karabacak’da Adaylığını Açıkladı.


Haber: Tolga GülHopa Akparti’de Belediye Başkan aday adaylığı için son başvuru tarihi olan 1 Kasım’da son anda Av. Erol Karabacak’da aday adaylığı başvuru dilekçesini İlçe Başkanı İlyas Güven’e verdi.

Av, Erol Karabacak aday adaylığı için neden son ana kaldığını açıklarken ilçede sokaklarda son bir aydır toleranslı aday adayları üzerine çalışmalar yapıldığı, İl ve İlçe teşkilatlarının bu duruma müdahale etmeyeceği duyumlarım üzerine arkadaşlarımla son günü bekleme kararı aldık. Bu arada gerek İlçe Başkanımız gerek İl başkanımız ve gerekse Milletvekilimizle yaptığımız görüşmeler sonrasında bu duyumların gerçek olmadığı ve tarafsızlığın korunacağı konusunda kendisine yapılan açıklamalar sonrasında aday adaylığı başvurusunda bulunma kararı aldığını açıkladı.

Karabacak yaptığı açıklamada Başbakanımız “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği şartlar çerçevesinde şekilde aday olmaya karar verdim. Benden önce Hopa İlçe Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulunan diğer tüm aday adayı arkadaşlarımızın kararlarına saygı duyuyorum. Hepsi belli bir birikim ve tecrübeye sahip isimlerdir. Hepsinin toplumumuz içinde ayrı bir yeri vardır ve hepsini de bu makama layık olduğunu biliyorum. Kendilerine başarılar diliyorum.

Yapılacak temayül yoklamaları sonucu alınacak karar ne olursa olsun, o karara saygı göstereceğim ve başarılı olunması noktasında çalışacağımı da burada belirtmek istiyorum. ” İfadelerini kullandı.

Akparti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven’de Erol Karabacak’ın başvuru dilekçesini alarak kendisine de diğer tüm adaylar gibi teşekkür ederek, başarılar diledi.

İlyas Güven burada yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Yapılan anketler, yapılacak olan temayül yoklamaları ve Hopa halkı ile yapılmakta olan istişareler sonucunda halkımızın teveccühü hangi adayımızı öne çıkarıyorsa adayımız o arkadaşımız olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu süreci birileri de farklı yerlere çekmeye sakın kalkmasın. Hopa’ya Belediye Başkanı olacak adayımızı Hopa halkı belirleyecektir. Yerel seçimler, genel seçimlere göre çok farklı bir süreçte yürütülür ve sonlandırılır.

1 Kasım 2013 Cuma günü saat 17. 00 itibariyle aday adayı başvuruları sona ermiştir. Hopa Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 6 arkadaşımız başvuruda bulunmuştur. Sayın Vedat Kibar, Sayın Nedim Koyuncu, Sayın Fahrettin Yılmaz, Sayın Nedim Cihan, Sayın Çetin Demirkaya ve bugün müracaat eden Sayın Erol Karabacak arkadaşlarımız başvurularını yapmıştır. Önümüzdeki günlerdeki süreci de bu 6 arkadaşımızla birlikte yaşayacağız ve yerel seçimlere en güçlü bir şekilde gireceğiz. Tek hedefimiz var o da 31 Mart sabahı hem Hopa’yı, hem de Kemalpaşa beldemizi Akparti Belediyeciliği ile tanıştıracağız.

Yine aynı şekilde Kemalpaşa Beldemizde de şu an itibariyle 4 arkadaşımız Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunmuştur. Sayın Dr. Birol Vanizör, Sayın Nizamettin Yılmaz, Sayın Sedat Sonbay ve Sayın Mustafa Ataman Kemalpaşa Belde Başkanlığı aday adaylığı için başvuru dilekçelerini vermişlerdir.

Süreçte bizimle beraber olacak tüm arkadaşlarımıza ve gönüldaşlarımıza saygılarımı sunuyor, tüm aday adayı arkadaşlarımıza yürekten başarılar diliyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.11.2013 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Akparti’den Bir Aday Daha...
 » Hopa Akparti’de Belediye Başkan Ada...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Artvin Merkez İçin Akparti Adayını...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Chp’de Önseçim Heyecanı Yaşa...
 » Artvinde Chp Belediye Başkan Adayın...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Hopa’da Bayramlaşma Heyecanı Yaşand...
 » Hopa Akparti Aday Tanıtım Toplantıs...
 » Hopa’ya 17,8 Milyon’luk Yatırım Yap...
 » Hopa Tso’nun Igdır Mesaisi...
 » Mhp Artvin Belediye Başkan Adayı Be...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Akpartili Aday Adayları Kendilerini...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...