Artvin’de Saadet Partisinden İl Danışma Toplantısı

23/10/2013 12:01

Saadet Partisi İl Danışma Toplantısını Parti Merkezinde Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşSaadet Partisi İl Danışma toplantısını Parti Merkezinde gerçekleştirdi. İl Danışma Toplantısına Saadet Partisi İl Başkanı Gültekin Soydan, Merkez İlçe Başkanı Celal Öztürk, Borçka İlçe Başkanı Servet Şamlı, Hopa İlçe Başkanı Ferit Sevinç, Arhavi İlçe Başkanı Necati Baş, Ardanuç İlçe Başkanı Şahin Alaçam, Siyasi İşlere Başkanı Gürkan Bağdatlı, Muhasip Arif Soydan, Parti Sekreteri Emin Güneri, Teşkilat Başkanı Zekeriya Aslan, ili, ilçe yöneticileri ve parti üyeleri katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen il danışma toplantısının basına açık bölümde konuşma yapan Saadet Partisi İl Başkanı Gültekin Soydan, Saadet Partisi’nin olmadığı mecliste büyük bir boşluk oluştuğunu, bu boşluğu hiçbir partinin dolduramayacağını ve bugün gelinen noktada yaşanan olumsuzlukların bu eksiklikten kaynaklandığını iddia etti.

Saadet Partisi İl Başkanı Gültekin Soydan yaptığı konuşmasında ise şu ifadelere yer verdi;“Sizlerin mevcut durumunuz hal ve ahvalinizi fiziki olarak görmek ve Hak batıl mücadelesindeki Hak’kın safında yer almanız ve Hak’kın karargâhında bulunmanızı tüm dünyada baskı ve zulme karşı direnip yalnız Allah’ın rızasını gözeterek kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmayan kendisi için istediği bir şeyi başkası için isteyen, kendisine bir kötülük yapıldığında kötülük yapana iyilik yapan, gelmeyene giden, vermeyene veren, anlayışla yeryüzünde adaletin tesisini sağlamak için gayret gösteren “Milli Görüş’ün” tek temsilcisi olan Saadet Partimizin üyesi olmakla size ne kadar teşekkür etsek hakkınızı ödeyemeyiz.

Muhterem kardeşlerim; Her yönüyle çok zengin ve çok değerli bir ülkede yaşamaktayız. Coğrafik konumuna baktığımız zaman üç kıtanın tam ortasında straetjik öneme haiz adeta dünyanın kalbi durumunda muhteşem bir ülkemiz var. Zengin yeraltı ve yerüstü kaynakları, verimli tarım arazileri, üç tarafının denizlerle çevrilmiş olması, Asya ve Avrupa arasında adeta bir köprü mesafesinde olup Batı’nın ihtiyacı olan enerji, doğalgaz, petrol, gıda ve benzeri ürünlerin ülkemiz üzerinden batılı ülkelere ulaşması, ülkemizi önemli bir ülke konumuna getiren başlıca faktörlerdir.

ABD -AB ülkeleri ve İsrail şunu çok iyi bilmektedir ki; Türkiye kendi haline bırakılırsa yeniden bütün İslam ülkelerini etrafına toplar ve dünyanın en büyük gücü olur.

İşte bu gerçeği çok iyi bilen dış güçler, ülkemizin üzerinde planlar yapmakta yıllardır sistemli bir şekilde ülkemizin kalkınması, sanayileşmesi ve güçlü bir ülke olmasını önlemektedirler.

İşte Saadet Partisinden önceki Milli görüşü temsil eden 4 partimizin kapatılma nedeni bu. Ülkeyi yeniden tarihteki şanlı yerine taşımak kalkınmış, sanayileşmiş ve güçlü bir ülke yapmak sevdasıdır. Biz bu sevdadan vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz. Bu nedenledir ki; 5. Partimiz olan Saadet Partisi ile yola devam ediyoruz.

Milletimiz feraset sahibidir. Ve Milletimiz bu gerçekleri görecek Allah’ın izniyle Saadet partimizi iktidara taşıyacak. Milletimiz tarih boyunca ne zaman büyük zorluklarla karşılaşmışsa bütün bu zorlukları Milli Kimliğine sarılarak aşmıştır.

Bugün ülkemizin ve İslam Âleminin karşı karşıya bulunduğu sıkıntılarını aşmanın tek yolu bizi batıya köle yapan ABD ve AB’nin gösterdiği yolu bırakıp, kendi yolumuza İslam ülkelerine lider yapacak olan yola, yani “Milli Görüş” e sarılmaktır.

Geliniz el ele vererek Milli, Güçlü, Lider ülke Türkiye’yi ve çocuklarımıza huzur içerisinde yaşayabilecekleri yeni bir dünyayı birlikte kuralım. ”dedi.

Toplantı İl Başkanı Soydan’ın açıklamasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.10.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Saadet Partisinden İftar...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Altunal’dan Büyük İddia!...
 » Artvin’de Mhp Kongre Süreci Başladı...
 » Saadep Partisi Lideri Kamalak Artvi...
 » Celal Öztürk Gündemi Değerlendirdi...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin Belediye Başkanı Özgün Peson...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » “Amerika Ambargo Koyduğu İran İle T...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » “Darbe Girişiminde Ülkemiz Uçurumun...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...