Sakarya Ak Parti Kadın Kolları Artvin’de

16/09/2013 09:05

Sakaryalı Ak Partili Kadınlar Artvin’e Hayranlıklarını Gizleyemedi.


Haber: Nurbay UstaSakarya Ak Parti Kadın Kolları Teşkilatı Artvin AK Parti Kadın Kollarının misafiri olarak Artvin’e geldi.

Sakarya Ak Parti Kadın Kolları Teşkilatı Kardeş İl olarak belirledikleri Artvin ilinin AK Parti Kadın Kollarının misafiri olarak Artvin'e geldi.

Daha önce AK Parti Genel Merkezi Kadın Kolları Başkanlığınca yürütülen “Kardeş İl projesi” doğrultusunda Sakarya iline giden Artvin AK Parti Kadın Kolları Başkanlığının Sakarya ziyareti sonrası, Sakarya AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'da bir program düzenleyerek iadeyi ziyaret için Artvin'e geldiler.

Sakarya ve 16 ilçesinden toplam 24 kişinin katılmış olduğu Artvin gezisine Sakarya AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, Artvin Kadın Kolları Başkanı Şule Özyer, Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Elif Teke, Şavşat kadın Kolları Başkanı Serpil Yokuş, Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şeyime Kaya, Erenler kadın Kolları İlçe Başkanı Nagihan Çolakoğlu, Kocaali İlçe Kadın Kolları Başkanı Nevin Deligöz, Söğütlü İlçe Kadın Kolları Başkanı Süreyya Şahinler, Ferizli Kadın Kolları Başkanı Yaşariye Döner, Karasu Kadın Kolları Başkanı Leman Yanmaz ile il ve ilçe teşkilatlarından yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“Yaşadığınızı Yerin Kıymetini Bilmenizi İstiyoruz”

Sakaryalı Ak Partili Kadınlar ilk defa Artvin'i gördüklerini söyleyerek özellikle Şavşat'ı çok beğendiklerini doğal güzelliklerine yemek kültürüne halk oyunlarına, tarihi ve turistik değerlerine hayran kaldıklarını belirterek “Yaşadığınız yerin kıymetini bilin” dediler. Yemeklerden kete ve katmerin yanı sıra peynir eritmesini beğendiklerini içeceklerden Korava'yı oyunlardan da Atabarı'nı çok beğendiklerini ifade ettiler.

Artvin'le ilgili düşüncelerini aktaran Sakarya AK Partili Kadınlar Başkanı Ebru Kavasoğlu; “Artvin AK Parti Kadın Kollarının ısrarları üzerine şu ada Artvin Şavşattayız. Artvin'i Şavşat'ı çok beğendik. Artvin'i ilk defa gördüm. Hayal ettiğimizden daha güzel bir yer olarak gördük. Particili anlamında da bu gezilerin anlamı ve önemi çok büyük. Kaynaşmanın yanı sıra çalışma sistemleriyle ilgili fikir alış- verişinde bulunuyoruz. Edinmiş olduğumuz yeni bilgiler önümüzdeki yerel seçimlerde biz büyük bir avantaj sağlayacak. Sakarya'da da çok sayıda Artvinli var. Hepsi çok iyi insanlar. Sizin doğal güzelliklerinizin yanı sıra insanlarınızın yüreklerinin sıcaklıkları ve misafirperverlikleri de çok ayrı bir değer ve güzellik. Artvin'i görmeyenlerde mutlaka en kısa zamanda bir Artvin programı yapmalılar. ” Dedi. Ebru Kavasoğlu; “Sakarya ilimizde yaşayan şu an Artvinli olmadıkları halde kökenlerinin Artvin'den gelme çok aileler vardır. Bizim bile kökenimizin Artvinli olduğunu büyüklerimiz anlatıyorlar. Bizler memleketimiz Artvin deriz. ” Şeklinde ifade eti.

Artvin Kadın Kollarının Başbakana Hediyesi

Artvin AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Şule Özyer’de yapmış olduğu açıklamada; “Sakarya İl Kadın Kolları teşkilat mensuplarını Artvin'de görmek ve ağırlamak bize büyük bir onur ve gurur verdi. Kendileri daha öce bizleri ağırlamışlardı. Öncelikli davetleri için ve şu adada bizim davetimize icap ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu proje ile bayanların yereldeki çalışmalarını görmüş oluyoruz. Artvin'de bütün ilçe ve belde belediyelerini alıp Artvinliye hizmet Başbakanımıza da hediye olarak sunmak istiyoruz. ” Dedi. Şule Özyer, gurbetteki Artvinlilerle ilgili olarak da; “Artvinliler memleketlerine sahip çıkan insanlardır. Ne kadar gurbette olsalar da asla Artvin’den bağlarını koparmazlar. "

Şavşat İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yokuş’ta yapmış olduğu konuşmada ilçelerine yapılan ziyaretten memnun olduklarını belirterek “Memleketimize 1350 km mesafeden gelen ve Artvinlilerin yoğunlukta yaşadığı bir ilin AK Parti kadın Kollarını Şavşat’ta ağırlamaktan daha güzel bir iş ve duygu olamaz. Biz kendilerini çok sevdik. İnşallah onlarda bizi sevmişlerdir. Her zaman bekleriz” dedi.

Ak Parti Sakarya İl kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Elif Teke; “Bu ziyaretimizde Artvin'i gezme ve tanıma imkanı bulduk. Sakarya'mızda yeşilliklere dolu bir ilimiz ama Artvin çok farklı özelliklere sahip bir ilimiz. Özellikle Şavşat ilçesinin muhteşem tarihi, turistik ve doğal güzelliklere sahip. Hele Karagül ve Şavşat Evi ayrı bir güzel. Ben herkesin yaşamının bir bölümünde mutlaka Artvin'i görmesi lazım diye düşünüyorum. Artvin doğası ile insanı birbirine örtüşen muhteşem bir ilimiz. ” Dedi.

Daha sonra , Serdivan ilçe Kadın Kolları Başkanı Şeyime Kaya, Erenler kadın Kolları İlçe Başkanı Nagihan Çolakoğlu, Kocaali İlçe Kadın Koları Başkanı Nevin Deligöz, Söğütlü İlçe kadın Kolları Başkanı Süreyya Şahinler, Ferizli Kadın Kolları Başkanı Yaşariye Döner Karasu Kadın Kolları Başkanı Leman Yanmaz da Artvin'le ilgili görüş ve düşüncelerini söylerken hayranlıklarını gizleyemediler.

AK Parti Sakarya ve Artvin İl ve İlçe kadın Kolları Başkanları yapmış oldukları ortak açıklamada; “İki ilin kadın kolları yönetimi olarak bir araya gelip, birlik ve beraberliğimizi sergiledik. Gezi dolayısı ile hem birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulduk. Hem de partimizin çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Partimizi kadın kolları olarak daha ileriye götürme planlarımızı görüştük. Önümüzdeki Yerel seçimlerde İl ve İlçelerimizde Belediye başkanlıklarını Ak partiye kazındırabilmenin planlarını ve seçim çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. kadın kolları yönetimi ile yararlı görüşmeler yaptık. Bizler gerek ev kadını, gerekse çalışan kadınlar olarak gezme fırsatı bulamıyoruz. Bu gezimiz dolaysı ile hem stres attık, hem de arkadaşlarımız yeni yüzlerle tanışma fırsatı buldu. Bu birlik ve beraberliğin devam etmesini istiyoruz. Bu gezinin organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Bu gezilerimizle kadınlarımızla ve partililerimizle beraber olmaya devam edeceğiz. Gezimize eşlik eden tüm arkadaşlarımıza ve bu gezilerde kendilerini yalnız bırakmayan teşkilat mensuplarına teşekkür ederiz. Bu günden itibaren ev ev gezerek çalışmalarımıza start vereceğiz. Durmak yok yola devam. ” dedi.

Sakarya’dan gelerek Artvin’in Şavşat İlçe kadın Kolları Teşkilatı ile buluşan AK Partili Kadın yöneticilere Şavşat AK Parti İlçe Başkanı Sedat Demir’de gezinin bazı bölümlerinde eşlik ederek misafirlerini yalnız bırakmadı. Sakarya ve Artvin İl Kadın Kolları teşkilat yöneticileri Şavşat İlçe Başkanı Sedat Demir’e göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

Sakarya AK Parti Kadın Kolları yürütme kurulu üyeleri Şavşat'ta Karagöl, Şavşat Evi ve daha birçok tarihi ve turistik yerleri gezdikten sonra, dün geceyi Şavşat'ta Yeşil Vadi Turistik Tesislerinde konakladıktan sonra bugün saat 11. 00 de ilçeden ayrıldılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.09.2013 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvinli Bürokrat İsimler Vekillik...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Hopa’da Bir Akşam’da 3 İftar Birden...
 » Ak Parti Hopa İlçe Teşkilatı İftar...
 » Artvinli Bürokratlar İstifa Kuyruğu...
 » Hopa Ve Murgul'da Fındık Üretim Ala...
 » Doktorlar Şavşat’ı Tanımak İçin Gez...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Artvin’de 36 Yıl Sonra Mezun Oldukl...
 » Şavşatlı Engelliler Yaptıkları Ürün...
 » Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Foru...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Abd’li Avcı 20 Bin Dolar Harcadı, E...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Akparti Artvin İl Danışma Toplantıs...
 » Artvin Akparti’de Aday Adaylığı Baş...
 » Kadir Topbaş’ın Artvin’e Yardımları...
 » Artvin’de Düzenlenen Ekoloji Kampı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...