Chp 90 Yaşında

10/09/2013 08:38

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 90. Yıl Dönümü Münasebetiyle Artvin’de Tören Düzenlendi.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Örgütü CHP’nin 90. kuruluş yıldönümünde partililerle birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu. Artvin Valiliği önünde yapılan çelenk koyma törenine, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Belediye Başkanı Emin Özgün, CHP İl Başkanı Seçkin Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çetin Can ve partililer katıldı.

CHP İl Başkanı Seçkin Kurt Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başlayan program saygı ve istiklal marşı ile devam etti. CHP'nin 90. Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen törende konuşan İl Başkanı Kurt "Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 90. kuruluş yıldönümünü büyük bir onur ve coşku İle kutluyoruz. Vinci Dünya Savaşı sonrasında Anadolu'nun işgali sonrası 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan Kurtuluş mücadelesi, 9 Eylül 1922'de düşmanın İzmir'de denize dökülmesiyle zafere ulaştı. Dünya'nın ilk anti-emperyalist savaşında zafere ulaşan bu savaşın başkomutanı olan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaştan, düşmanın denize döküldüğü tarihten tam bir yıl sonra 9 Eylül 19231e Cumhuriyet Halk Partisini kurdular. " dedi.

Kurt konuşmasının devamında şunları dile getirdi, “CHP, Anadolu Rumeli Müdafi-i Hukuk Cemiyeti ile oluştu. Halk Fıkrası ile yürüdü, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile Türkiye'nin kurtuluşunu, kuruluşunu gerçekleştirdi dedi ve "Unutmayalım ki 90 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün, bizlere hediye ettiği Türkiye Cumhuriyetinin iki önemli eserinden biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir.

CHP, Türkiye'nin imarında, İktisadi yapılanmasında, çok partili hayata geçişinde, demokraside, sosyali devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar geldi. Cumhuriyet Halk Partisi ve CHP ye gönül verenler o günden bu yana, 90 yıldır Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için çalıştı, çalışıyor ve çalışacaktır. CHP zor günlerin partisidir. Öfkemizin yine bu zor günlerde CHP'ye ihtiyacı olduğunu biliyor ve bu bilinçle Ülkemizin ve halkımızın hizmetinde olmaktan gurur duyuyoruz.

Bugün yaşadığımız tüm sorunlara rağmen hiç kimsenin şüphesi olmasın ki CHP ve onun neferi olarak ülkemizin tarihine yakışır onurlu geçmişini koruyarak yoksulluğa ve adaletsizliğe son verecek mutlu, refah düzeyi yüksek ve kendine güveni olan özgür bireylerin barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı bir toplum için mücadele etmeye devam edeceğiz.

İnsan ayrımının son bulduğu, ülkemizde ve dünyada bansın ve sevginin hâkim olduğu günle dileğiyle, başta ulusal kurtuluş mücadelemizin önderi, partimizin ilk Genel Başkanı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına, Türkiye'yi bugünler taşıyan Cumhuriyet Halk Partisine, dünden bugüne kadar partimize hizmet etmiş tüm Genel Başkanlarımıza, Parti yöneticilerimize, Milletvekillerimize, İl ve İlçe örgütlerinde emek vermiş ve verecek mücadele arkadaşlarıma, yoldaşlarıma minnet ve saygılarımı sunuyorum. " İfadelerine yer verdi.

Haber: Orhan Sevinç

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.09.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Chp Kuruluş Yıl Dönümünü Ku...
 » Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Artvin’e...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Şahin’den T...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Chp’nin 89’uncu Kuruluş Yıldonümü A...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Chp 93 Yılında Ata’sına Koştu...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Başkan Akçiçek’de Dev Çınarın Kurul...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » Artvin’de Chp'nin 93. Kuruluş Yıl D...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Bayraktutan, “Devçınar, Yeni Filiz...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Ak Parti 4. Olağan Genel Kurulunu Y...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...
 » Chp Genel Merkezi Tüm İl Ve İlçe B...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...