Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk Görevine Başladı

01/09/2013 11:22


Borcka Kaymakami Sakir Oner Oztürk Göreve Basladi

Haber: Hayati Akbaşİçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ataması kararnamesinde Ağustos 2010 yılından bu yana görev yapan Borçka Kaymakamı Fatih Kızıltoprak Tekirdağ’ın Ergene ilçesine atamasının yapılmasının ardından yerine Bingöl ili Kiğı ilçesi Kaymakamı Şakir Öner Öztürk 29 Ağustos 2013 Perşembe günü itibariyle Borçka ilçesinde Kaymakamlık görevine başladı

Kaymakam Öztürk’ün ilçemize teşriflerinde çok sayıda Kamu kurum ve kuruluşlardaki müdürler, amirler, memurların yanı sıra özel kuruluşlardaki başkanlar, siyasi parti yöneticileri, sivil halkın kaymakamlık makamında ziyaretleri sırasıyla kabul etti.

Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk yaptığı kısa açıklamada; “Borçka ilçesi ülkemizin en güzide ve şirin ilçelerinden biri. Borçka ilçesinde hizmet etmek bana gurur ve şeref verir. Bizim devlet anlayışımız halka efendilik değil hakka ve halka hizmet etmektir. Bu bakımdan halkımızın her türlü sorun ve sıkıntılarını herkese açık olan kapımızda elimizden geldiği kadarıyla çözüm üreteceğimizi, Borçka kendi içerisinde güzelliği, sürpriz ve hoşlukları barındıran bir ilçe, tabi bir yönüyle de sıkıntı ve sorunları mevcut, inşallah bu güzelliklerle daha da yaşanabilir ilçe olunması düşüncesindeyim. İlçemizin turizm, tarım, eğitim vb alanlarda çok büyük bir potansiyelin var olduğunun farkındayım. Şu anlamda bizden önce başlatılan hizmetler ve projelerin devamını takip ve tamamlanmasını belirtmek isterim” dedi.

Kaymakam Öztürk, “Tüm kurumlarımızla, yerel idarecileriyle, siyasi parti mensuplarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte el ele vererek her türlü sorunun üstesinden geleceğimizi, kapımızın ve gönlümüz tüm Borçkalı hemşerilerimize açıktır. Son olarak bizden önce görev yapmış olan tüm kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum. Onlardan almış olduğumuz emanetleri daha iyiye götürmeyi arzu ediyorum” dedi.

Şakir Öner Öztürk kimdir?

01. 10. 1980 tarihinde Tokat İli’nin Niksar İlçesi’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Niksar’da, Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1998 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. 2005 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Valilik stajını, Kaymakam Refikliği ve Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını, Leicester Üniversitesinde yurtdışı stajını ve akabinde 92 Dönem kaymakamlık kursunu üstün başarılı derece ile tamamladı. Samsun ili, Asarcık ilçesi, Samsun ili, Salıpazarı, Tokat ili, Almus, Denizli ili, Beyağaç ve Aksaray ili, Gülağaç ilçesi kaymakamlıklarının ardından 29. 08. 2011 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Kiğı İlçe Kaymakamlığına atandı. Evli olan Şakir Öner Öztürk iyi derecede İngilizce bilmektedir.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.09.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Şavşat Kaymakamı Abdullah Köklü Gör...
 » Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı....
 » Yeni Kaymakam Artvinli...
 » Artvin’de Peşpeşe Yeni Yıl Mesajlar...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » A. Hopaspor Yönetim Kurulu, Hoşçaka...
 » Yeni Borçka Kaymakamı Görevine Başl...
 » Yeni Kaymakam Atamaları Yapıldı...
 » Arhavili Pazar Kaymakamı Güney İl Ö...
 » 6 İlin Valisi Değişti, 4 Vali Merke...
 » Artvin'de Akparti Oylarını Artırdı...
 » Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu...
 » Chp'de Bayraktutan Yola Çıktı...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Hopa Kaymakamlığına İbrahim Özkan A...
 » Artvin Valisi 1 Gün İçinde 2 Defa D...
 » Kaymakam Hüseyin Çam Murgul’a Veda...
 » Artvin İl Genel Meclis Başkanı Gali...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...