Hopa’da Siyaset Isınmaya Devam Ediyor

31/08/2013 11:23

Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven’in Chp İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş’a Yönelik Açıklamalarına Ustabaş’dan Cevap Gecikmedi.


Hopa Chp İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş

Haber: Tolga GülHopa’da siyaset fitilini CHP’li Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nun bir iftar yemeğinde yaptığı açıklamalar fitili ateşlemişti. Kasımoğlu’nun açıklamalarına tepki gösteren Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yaparak CHP İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş’a yönelik “Belediyeyle ticari ilişkilere girmek bir siyasetçiye yakışmaz” açıklaması yapmıştı.

Bu açıklamanın sıcaklığı ortada durur iken bu defa CHP İlçe Başkanı yeni bir açıklama yaparak İlyas Güven’in iddialarına tek tek cevap vererek Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven’e ağır ithamlarda bulundu.

CHP İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. “Siyaset, anlam olarak devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıdır. Ve son derece farkındalık, tecrübe, birikim, hassasiyet ve özveri gerektirir. Olmazsa olmazı da ‘’seçilmişlik’’tir. Tüm bu vasıfları kendisinde barındıran siyasetçi etrafında olup bitenleri görmek, objektif olmak, halkın çıkarlarına yapılan tüm icraatları (rakip partiden de olsa) takdir etmek durumundadır Ancak üzülerek görüyorum ki, İlçemizde icra edilen bu büyük hizmet ve atılımları hala görmemekte, kabullenememekte ısrarcısın. Bu durum eğer siyasi deneyimsizliğinizden kaynaklanmıyorsa, en hafif ifadeyle art niyetinle izah edilebilir.

Evet, başkan siyaset yapıyorum. Ticaret yapmıyorum. İktidar partisinin ilçe başkanı olarak (atanmış olsan bile) Çevrendeki siyasi bilinç, etik ve tecrübe yoksunu birtakım şahısların, mesnetsiz görüş ve iddialarının sözcüsü olman gerek partin ve gerekse kendi adına büyük talihsizliktir. Bizler, Her ne kadar bu tutumunun siyasi acemiliğinden kaynaklandığını biliyor olsak dahi, kamuoyunun gözünde, iddia ve tezlerinin alaycı bir gülüşle karşılanması da senin adına acı bir gerçektir.

Ben yaklaşık onbeş yılını dolu dolu siyasette yaşayan bir hemşehrin olarak Partinizin önceki başkanlarıyla da çalışma fırsatı buldum. Lütfedip de senden önceki A. K. P. İlçe başkanlarına sorarsan Hopa’mızın çıkarları için siyaset gözetmeksizin nasıl eşgüdüm içerisinde gayret sarf ettiğimizi, ayrıca benim ilçem yararına ne denli özverili çalışabileceğimi öğrenme fırsatın olur.

1-Sayın Güven, . Sözüm ona ticari etkinliğimi (on yıldır ticaretle uğraşmamama rağmen) malzeme ederek dayanaksız verilerle belden aşağı vurmaya çalışmak ne siyasi geleneklerle nede ahlaki değerlerle bağdaşmaz. Sundura mahallesinde yüzlerce kat fazlalığı varken Mülkiyeti oğluma ait olan binadaki kat fazlasını benim siyasi kimliğimi yıpratmak amacıyla, bana aitmiş gibi göstermeye çalışman da bir başka acizlik göstergendir.

2-Hopa belediyesinin ilçeyi şantiye alanına çevirdiğini görmek istemeyen sizler, belediyede kiralık çalıştırılacak iş makinelerinin sizin onayınızla alınmadığından içerlenmiş olsanız gerek( !) ki, makinelerin kimlere, hangi siyasi görüş mensubu şahıslara ait olduğunu öğrenmeden, acemi ve aceleci bir üslupla ‘’sallamalar ‘’yapmışsın. Taşıdığınız siyasi kimliğin A. K. P. zihniyetiyle harmanlanan geleneğinden olsa gerek, Tek adam olup, icraatların senin onayından geçmesi gibi bir alışkanlık sonucu bu trajikomik beyanda bulunmuşsun.

3-Kişi ve kurumların ticari anlamda birtakım resmi kuruluşlarla çalışmalarının son derece doğal olabileceğini basiret ve deneyim eksikliğinden dolayı sen bilememiş olabilirsin, Ancak çevrende Köylere hizmet birliği gibi kurumlara sıkça fatura kesen yandaşlarının bunun böyle olmadığını sana anlatmaması da senin adına bir başka talihsizlik.

Senin açından Vahim bir konuya daha değineceğim, Geçen yılki Yayla yollarının yapımı konusunda mesnetsizce atıp savurmuşsun. Yol yapım çalışması için gönderilen makine Belediyemize ait olup, yakıtı özel idare tarafından verilmekteydi. Ancak sizin partizanca tavırlarınız sonucunda mevcut çalışma alanındaki işlerin tamamlanması beklenmeden kendi istediğiniz bölgeye makineyi çekmek istemeniz sonucunda olaya müdahil olmak durumunda kaldık. Mazotu da kendimiz temin ederek, mevcut çalışma alanını tamamlayıp, daha sonra da sizin istediğiniz bölgelerin yol yapım işlerini başarıyla tamamladık. İddianıza göre iş makinesi özel idare tarafından kiralanmış. Eğer bunu ispatlayacak bir kontrat veya sözleşmen varsa bunu acilen Hopa halkıyla paylaş. Aksi halde ‘’yalancılık’’ sıfatıyla itham edileceksin.

4-İlyas kardeşim, talihsizliklerin bunlarla da bitmiyor ki; Akıl hocaların, İlçemizdeki yüksek katlı yapılarla ilgili, kulağına bir şeyler fısıldamış olacak ki, beton alımlarının belli şartlara endekslendiği gibi asılsız beyanların oldu. Eğer biraz araştırma gereği duysaydın bu yüksek katlı binaların tek bir firmadan değil, muhtelif beton firmalarından alım yaptığını görecektin. Yandaş, peşkeş zihniyetiyle on bir yıldır ülkemizi yöneten iktidarınızın icraatlarından oldukça esinlenmiş olmalısın ki, çevrende olup bitenleri aynı perspektifte değerlendiriyor, bir kez daha acemiliğini gözler önüne seriyorsun.

5-Hopa belediyesinin yaptığı alımlara da değindiğin beyanında bilgisizliğin, araştırma acizliğin ve önyargın tavan yapmış durumda. Tüm işlem ve icraatların günümüz teknolojisi sayesinde son derece şeffaf olduğunu, tüm kararların encümen huzurunda ihale komisyonu tarafından alındığını hesaplayamamış olman, atanmış dahi olsan iktidar partisi ilçe başkanına yakışmamıştır. Ayrıca İhalelerin kamu ihale kurumu sitesinden tüm Türkiye’nin görebileceği şekilde yayınlandığını biri sana anlatmalı.

6-Hak ve hukuk söylemlerini sıkça sarf eden sizler, işkur çalışanlarından nüfusu Hopa’dan daha az Arhavi ve Yusufeli belediyelerine 80 ‘er tane verilirken, Hopa ya 20 adet verilmesini bir Hopalı olarak içinize sindirebildiniz mi? Ve bu 20 kişinin 5 tanesinin çekilişsiz kurasız A. K. P. tarafından direkt işe sokulması sizlerin adalet ve demokrasi gibi erdemlerden yoksunluğunuzun bariz göstergesidir.

7-İlçe terminaliyle ilgili beyanında da yalan yanlış birtakım iddialarda bulunmuşsun. Yıkıcı ve tahrip edici zihniyetle değil de, Konuyu eğer biraz irdeleyip gerçekleri öğrenmek amacında olsaydın, sürecin hiç de senin bildiğin gibi olmadığını görürdün. Konu hakkında dönemin Hopa kaymakamı sn. Mustafa Erkayıran ve Hopalı İş adamı Sn. Sedat Çakmakçı ne denli mücadele verdiğimizin, yaşayan şahitleridir. Olur, da gerçekleri merak edersen adı geçen şahısları arayabilirsin.

8- Açıklamanız gereken bir başka konuda, Eziyet ve sıkıntısını Hopa halkı çektiği halde, Gelirini ellerinizle Artvin’e teslim ettiğiniz Tır parkında çalışanları C. H. P. li sanarak mı işe aldığınızdır. Köylere hizmet götürme birliğinde çalışanları C. H. P ye sorarak mı aldınız? Adil (!) icraat ve tarafsız yönetim şekliniz özel idareye A. K. P. li encümenin yeğenini alarak bir kez daha kanıtlanmıştır.

İlyas Başkan, İktidarınız tarafından Ülkemizin içine düşürüldüğü bugünkü yanlı, aceleci, dirayetsiz ve Büyük önderimiz ‘in Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesini özümseyememiş aciz siyasetin ilçemizdeki tecellisi olarak ortada durmaktasın.

Tüm bu Asılsız ve dayanaksız iddialarını ispata davet ediyorum. Sizin Genel başkanınızın deyimiyle’’müddei iddiasını ispatla mükelleftir’’ . Ve bunları ispatlayamayanı en hafif ifadeyle ‘Şerefli olmamakla’’itham edeceğim. Somut delillerle iddianı kanıtlayamazsan ve bu gibi iftiralara devam etmen halinde, hiç istemediğim halde senin üslubunla ve senin yaptığın gibi, sen ve yanındaki akıl hocalarının ticari ve ailevi durumlarını sorgulamak ve bunu kamuoyuyla paylaşmak durumunda kalacağımı da belirtmek isterim. Ayrıca, Bu konularda elinde somut bilgi ve belgelerin olsaydı, iftiralarını gazete manşetlerinde değil de adliye koridorlarında ispatlamaya çalışırdın.

Siyaseti ticaret ve aile boyutuna indirgeyerek icra etmen siyasi geleceğin açısından daha sonra sonuçlarına katlanamayacağın süreçleri beraberinde getirebilir. Kadir bilir Hopa halkı olup biteni senden, benden çok daha iyi analiz edip görebilmektedir. Ve böylesi ‘’kara balta ‘’ beyanlarını Seni oraya monte edenlerin bile endişeyle izlendiğini görür gibiyim.

Zaman Hopa için birlik ve beraberlik zamanıdır. Memleketimize yaptığınız bir hizmet varsa bizler ayakta alkışlamaktan da geri durmayız. Ama yapılanları görmezden gelerek iftira ve fitne mantığıyla devam etmek, emin ol hiç kimseye bir şey kazandırmayacaktır Ben, İktidar partisi ilçe başkanının, yaklaşan yerel seçimler öncesi programlarını, vaatlerini iyi niyetli ve barışçı bir anlayışla kamuoyunun takdirine sunmasını beklerdim. Ancak Bakmak ve Görmek çok çok farklı şeyler. Ve bunu bir kez daha sayende hatırlamış olduk Sayın Başkan…

Ben ticaret yapmıyorum siyaset yapıyorum. Sen siyaset mi? Ticaret mi? Yaptığın ticarette siyasi kimliğini kullanıp kullanmadığının sorgulamasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. . . ”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.08.2013 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Nurcanım Zirveye Emin Adımlarla Yür...
 » Chp Cerattepe Bilirkişilerinin Peşi...
 » Cerattepe Bilirkişi Raporuna Tepkil...
 » Çaykur'da Özgıda İş Mağduriyetinde...
 » Borçka Akparti’de Deprem...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Hes'lerle Macahel'de 150 Milyon Dol...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » Artvin Derneği Madene Karşı Sokağa...
 » Artvin’li Geleceğine Sahip Çıkmak İ...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti 6. Olağan Kongresi Yap...
 » Hopa Ak Parti Gençlik Kolları Yeni...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Arhavi Chp 36 Olağan Kongresi Yapıl...
 » Şavşat Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşen...
 » Hopa Chp’de Gündem Birlik Ve Berabe...
 » Chp Artvin Kadın Kolları ‘ Eşitlik...