Hopaport Atık Pil Toplama Kampanyası Başlattı

30/08/2013 11:54

Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği (tap) Ve Hopaport İşbirliği Yaparak Atık Pil Toplama Projesi Başlattı.


Haber: Hayati AkbaşTaşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve HOPAPORT işbirliği yaparak atık pil toplama projesi başlattı.

Park Denizcilik ve Hopa Liman İşletmeleri A. Ş. kendi bünyesinde çalışan 110 kişilik personeline yönelik işletme içinde değişik noktalara Atık Pil toplama kutuları yerleştirerek çalışanlarına “çevreye karşı duyarlı olalım” mesajı vermeye başladı.

HOPAPORT Satın alma departmanı müdürü Volkan Bıyıklı’nın öncülük ettiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışanlara da kampanya konusunda duyarlı olmaları konusunda çağrı yapıldı.

HOPAPORT kurumu içinde değişik noktalara yerleştirilen atık pil toplama kutularında biriken pillerin nihai bertarafı TAP tarafından gerçekleştirilecek. Atık pillerin toprağa, suya ya da yakılması sonucu havaya karışmasının insan ve çevre sağlığı açısından olumsuz etkilere sahip olduğunu ifade HOPAPORT Satın alma departmanı müdürü Volkan Bıyıklı “Bu projeyle atık pillerin çok zararlı olduğu mesajını çalışanlarımıza aşılamak istiyoruz. Hopa limanımızda her gün ciddi bir insan trafiği mevcut. Dolaylı olarak bu kutuları gören herkes biran düşünecektir. Amacımızda bu zaten. Çalışanlarımızın projemize destek vermesini bekliyoruz. ` dedi.

KAMPANYAYA BİR DESTEKDE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİNDEN

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP)’ın ülke genelinde gönüllülük temelinde başlattığı kampanyaya Hopa’da bir destek de Toplum Sağlığı Merkezinden geldi.

Hopa TSM Hopa İş merkezi başta olmak üzere belirli noktalara atık pil toplama kutuları koyarak kampanyaya destek verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.08.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Borçka Orman İşletme Müdürlüğünce A...
 » Hopaport Her Türlü Tehlikeye Karşı...
 » Cerattepe Artvin’de Bir Kez Daha Ma...
 » Senoz'da Yine Hes Toplantısı...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin Cerattepe Madeni Mahkemelik...
 » Artvin’de Bir İlçenin Kaderi Böyle...
 » Dekap’dan Orman Ve Su İşleri Bakanı...
 » Türkiye Su Meclisinden "Su Manifest...
 » Kafkasör’de Madencilik Su Kanuna Gö...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Hopa’da Yaşanan Afetin Raporu Yayın...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » Artvin Derneği Madene Karşı Sokağa...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu 2015...
 » Murgul Deresi Artık Temiz Ve Berrak...
 » Artvin'de Bir İlk Gerçekleştirildi...
 » Artvin’li Geleceğine Sahip Çıkmak İ...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » İzmir Artvinliler Derneğinden Cerat...