30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları Yayınladılar

30/08/2013 11:11


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Kemal Cirit, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Kemal Cirit, mesajında, Türk milletinin geçmişi büyük muzafferiyetlerle dolu kahraman ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü tüm dünyaya gösteren 30 Ağustos Zaferi'nin 91. yıl dönümünü olduğunu belirterek, "Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatanımız düşman işgalinden kurtarılmış, bağımsızlığı her şeyin üstünde tutan Türk milleti Hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur" dedi.

Mesajında, Türk milletinin 30 Ağustos Zaferi ile milli hakimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, bugün de olduğu üzere tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders verdiğini ve hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirdiğini anlatan Cirit, şu ifadelere yer verdi: "30 Ağustos, milletimizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine irade, azim ve inanç birlikteliğinin tarihi bir zaferidir. Kocatepe'den Dumlupınar'a onlarca şehitlikte Artvinli, Erzurumlu, Giresunlu, Diyarbakırlı, hatta Halepli, Musullu binlerce şehidimiz koyun koyuna yatmaktadır. Onların bize bıraktığı en önemli miras, bir ve birlikteliği sağlamak mecburiyetidir. Bugün kahraman ecdadın torunları, 91 yıl önceki ruhla, bir ve birlikte olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını taşıyacaktır. Bu büyük zaferin ardından geçen 91 yıllık süreç içinde milletçe el ve gönül birliği ile kurup geliştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve dinamik yapısıyla dünyada seçkin ve saygın bir konuma sahiptir. İnanıyorumki genelde milletimiz, özelde Artvin'imiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanları ile dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini her zaman koruyacak ve dünya nezdinde sahip olduğu önem ve saygınlığı günden güne arttıracaktır"

Vali Cirit, millet ve ülke olarak her alanda birlik ve beraberliği muhafaza ederken, sorun çözen, uluslararası alanda görünürlüğü artan, mazlum milletlerin yönünü çevirdiği, demokratik bir ülkeye sahip olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, "Bu gururla geleceğimizi, çok çalışarak ve kendimize güvenerek daha güçlü bir şekilde şekillendireceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha hürmet, minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı.

Kışla, 30 Ağustos Mesajı yayınladı

Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, yayınladığı mesaj ile Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 91. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutladığımızı ifade etti.

Mesajında Milletvekili Kışla; “Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 91. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı; kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır. Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz; birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi Vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır. Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar, tüm Artvinli hemşerilerimize sevgi ve selamlarımı sunarım. ”ifadelerine yer verdi.

Bayraktutan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Bayraktutan, mesajında, 30 Ağustos'un Anadolu topraklarına girmeye cüret etmiş düşmanın püskürtülerek sonunda denize döküldüğü ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temeline ilk harcın konulduğu gün olduğunu belirtti.

Bayraktutan, 26 Ağustos'ta başlayan büyük taarruzun ardından gelen Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Kurtuluş Savaşı'nın Atatürk'ün önderliğinde halkın ve kahraman ordunun üstün çaba ve özverileriyle kazanıldığını bir kahramanlık destanı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Ulusal birliğimize, beraberliğimize ve ülke bütünlüğümüze tarihinin her döneminde büyük önem veren ulusumuz, bu kararlılığını bundan böyle de büyük bir inançla sürdürecektir. Şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının değerini çok iyi bilen ulusumuz, azınlık dayatmalarına ve bölücü girişimlerine karşı gösterdiği direnci dün olduğu gibi bugün de, yarın da gösterecektir. Türkiye Cumhuriyeti ve bağımsızlığımızın simgesi olan şanlı al bayrağımız başta Yüce Atatürk olmak üzere kendini ülkesi için feda etmekten çekinmeyen atalarımızın bize emanetidir. İnanıyorum ki ulusumuz bu emaneti daha da yücelterek bizden sonraki kuşaklara devredecektir. Bu anlayış ve inançla 30 Ağustos Zafer Bayramımızı onurla, gururla, mutlulukla selamlıyor, yalnız bizim değil, mazlum milletlerin gönüllerinde de çok özel bir yeri bulunan Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, eşi görülmemiş kahramanlık destanlarına imza atan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensuplarını minnetle anıyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımızla sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. "

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Özel, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü münasebeti ile yayımladığı mesajında, milli refahı sürekli kılmanın ekonomik zaferlerle sağlanabileceğini belitti.

Başkan Kurtul Özel, ATSO Basın- Halkla İlişkiler kanalıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti; “ Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda, yurdumuzun bütün varlıkları ile ülkemizin ve İlimizin hizmetinde bulunarak; atalarımızın askeri zaferlerini ekonomik zaferlerle taçlandırmak şiarıyla hiç durmadan yürüyeceğiz.

Ulu önder Atatürk, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında bu olguya dikkat çekmiş ve o dönem İzmir İktisat Kongresi’nin gerçekleşmesini sağlayarak; barış ortamının sürekliliğinin ekonomik gelişmelerle ayakta kalabileceğini, milletimize ve tüm dünyaya açıkça ilan etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti büyük zaferin 91. yılında, sanayide ve ticaretin her alanında büyük mesafeler kat etmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ülkemizin ve İlimizin ekonomik olarak gelişmesini sağlamak noktasında var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm üyelerimizle biz, bu görevin sorumluluk bilinci içindeyiz.

İlimiz özel sektörünün bir temsilcisi olarak; bugüne kadar ülkemizin ve Artvin’imizin ekonomisini geliştirmek adına katkıda bulunanları şükranla yâd ediyor, Büyük Atatürk ün önderliğinde kazanılan zaferin bu anlamlı yıldönümünde, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Ak Parti İl Başkanından 30 Ağustos mesajı yayınladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak 1922’de kazanılan bu zafer’in Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını sağladığını ifade etti.

Av. Erkan Balta mesajında; “Türk milleti ve şanlı ordumuz, 30 Ağustos Zaferi'yle her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış, bin yıllık yurdumuzu bölüp ve parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir. Başkomutan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Yeni Türk Devleti'nin kuruluşunun da müjdeleyicisi olan 30 Ağustos Zaferi, büyük Türk Milleti'nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesi olmuştur. Aziz milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü en kalbi dileklerimle tebrik ediyor, bu vatan uğrunda şahadet mertebesine yükselen şehitlerimizi bu vesileyle de bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Son günlerde yaşanan terör olaylarının asla ve asla ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozamayacağına, Türk halkının oynanmak istenen kirli oyunlara gelmeyeceğine ve ülkemizin her zaman olduğu gibi birlik ve bütünlük içerisinde daha önce olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde davranacağına olan inancımı Büyük Zaferin 91. yıl dönümünde bir kez daha yinelemek istiyorum. ”ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.08.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan 30 Ağustos Zafer Bayram...
 » Bayraktutan Zafer Bayramı Mesajı Ya...
 » Bayraktutan Zafer Bayramı Mesajı Ya...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Me...
 » Artvin Valisi Kalkan’dan 30 Ağustos...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Zafer Bayramı Artvin Ve Hopa’da Tör...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Artvin'de...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Uğur Bayraktutan 30 Ağustos Mesajı...
 » Artvin’de 30 Ağustos Kutlama Mesajl...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin Valisi 30 Ağustos Zafer Bayr...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...