Arhavi Festivali Final Gecesi

26/08/2013 15:44

Arhavi, Arhavi Olalı Böylesine Kalabalık Ve Coşkuyu Hiç Görmemişti.


Haber: Necmettin Numanoğlu41’ncı Uluslar arası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali arkasında unutulamayacak anılar ve güzellikler bırakarak sona erdi. Festivalin ikinci ve üçüncü gününe damgasını vuran etkinlikler Arhavi’ye ve Arhavililere unutamayacakları güzellikler yaşattılar.

İlçenin her köşesinde yapılan etkinliklerle, Arhavi’li herkese mal olan festival’de bir tarafta horon halkaları, diğer tarafta konserler, bir başka köşede yarışmalar, ilçe merkezinde folklor gösterileri ile unutulmayacak güzellikler bırakan festival sona erdi.

41. ULUSLARARASI ARHAVİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ 30 BİN KİŞİYLE FİNAL YAPTI

41. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinin son günü gündüz programı etkinlikleri final gününe özel yarışma ve sportif etkinliklerle başladı. Kavak Köyünde düzenlenen Çay Toplama Yarışması birbirinden eğlenceli anlara sahne oldu.

Daha sonra sırasıyla, tenis turnuvası final maçı, ulusal ve uluslararası halkoyunları ekiplerinin gösterileri, satranç ve tavla turnuvası final karşılaşmaları, badminton turnuvası final maçı, Türk hava kurumu yamaç paraşütü gösterileri, haklı saha futbol turnuvası final karşılaşması ve şöhretler futbol gösteri maçı gibi gün boyu dolu dolu bir şekilde süren etkinlikler ile final gününün gündüz programı dolu dolu bir organizasyonla geçirildi.

SON GECE ARHAVİ’YE İNSAN SELİ AKTI

41. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gece programı, bu yılkı festivalin son gecesi olması nedeni ile Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun final konuşması ile başladı. Hekimoğlu; Festivalin hazırlık aşamasından son güne gelinceye kadar emeği geçenlere teşekkür ederek, Arhavi Festivalinin Uluslararası Festivaller Birliği üyesi olduğunu tekrar hatırlatarak, Uluslararası Festivaller Birliği Türkiye Genel Sekreteri Muhammer Arslan katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Hekimoğlu; üçüncü gece etkinliklerinde tüm katılımcılara iyi eğlenceler diledi.

Ardından festival sunucuları Hakan Bilgin ve Özlen Öncel tarafından festival sponsorları tek tek okunarak desteklerinden dolayı teşekkür edildi. Hakan Bilgin ikinci gün gece programına atıf yaparak Mustafa Ceceli’nin performansından bahsetti ve Ceceli’nin kendisini arayarak Arhavi’den ve Arhavi halkından çok etkilendiğini, sevgi ve selamlarını ilettiğini dile getirdi.

Daha sonra Tolga Kurdoğlu sahne alarak şarkılarını seslendirdi. Kurdoğlu’nun Nina Basharuli ile yaptıkları düet katılımcılar tarafından beğeniyle dinlendi.

Ardından gündüz etkinliklerinde yapılan yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara kupa ve katılım belgeleri verildi. Hemen sonrasında ise Dünya İşitme Engellileri Olimpiyat Oyunlarında Karate dalında olimpiyat şampiyonu olan Arhavi spor Kulübü Sporcusu Fatih Çiçek sahneye davet edilerek kendisine Başkan Hekimoğlu tarafından onur belgesi verildi.

Daha sonra sahneyi Birol Topaloğlu alarak seslendirdiği birbirinden güzel yöresel ve Lazca ezgilerle katılımcılara müzik ziyafeti yaşattı.

Birol Topaloğlu’nun ardından Festival sunucuları Hakan Bilgin ve Özlen Öncel’e Başkan Hekimoğlu tarafından plaket verilerek katkılarından dolayı kendilerine teşekkür edildi. Hakan Bilgin veda konuşmasını yaparak tekrar buluşma temennisinde bulundu. Festivale konuk olarak katılan Cengiz Kurtoğlu anons edilerek kendisine teşekkür edildi. Katılımcılar Cengiz Kurtoğlu’na yoğun sevgi gösterisinde bulundular.

GÜLŞEN, MUHTEŞEM PERFORMANSIYLA GÖZ DOLDURDU

Ve ardından final gecesinin final sanatçısı anons edilerek sahne Gülşen’e bırakıldı. Gülşen’e yoğun sevgi gösterisinde bulunan gençler adeta Arhavi Gösteri Merkezi’ne akın etti. 30 bine yakın izleyici ile AGM’nin çevresi hınca hınç doldu. Gülşen birbirinden eğlenceli şarkıları ve sahne şovlarıyla katılımcılara güzel bir final gecesi yaşattı.

41. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, 41 yılı geride bırakmanın gurur ve mutluluğu ile havai fişek gösterileri eşliğinde son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.08.2013 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » Arhavi Festivali Hazırlıkları Devam...
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » Arhavi Festival Geceleri Büyük Beğe...
 » Arhavi Add Çalışmalarını Üyelerine...
 » 41. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » 42. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 40. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Arhavi Festivali Güzellikleri İle S...
 » Arhavi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’...
 » Giresun’dan Başarılı Sonuçlarla Dön...
 » Arhavi İlçe Stadı Ve Kapalı Spor Sa...
 » Mahsun Kırmızıgül İle Cengiz Kurtoğ...
 » Gürkan Ticaret Arhavi’den Sonra Hop...
 » 43. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şu...
 » Arhavi Belediyesi Gücüne Güç Katıyo...
 » Futbol Federasyonu Eski Başkanların...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...