Kadir İnanır Artvin Valisi Necmettin Kalkan’ı Ziyaret Etti

08/08/2013 10:46

Ünlü Sinema Sanatçısı Kadir İnanır, Tatilini Geçirmek Üzere Geldiği Artvin’de Vali Necmettin Kalkan’ı Ziyaret Etti.


Haber: Tolga GülTürkiye’de sevilen ve sayılan ünlü sinema sanatçısını Artvin’de görmekten ve ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kalkan, Artvin’in bağrında barındırdığı tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle görülmesi ve gezilmesi gereken bölgelerin başında geldiğini söyledi.

Yıllardır Artvin’e gelmeyi hep arzuladığını ancak bugüne nasip olduğunu belirten Kadir İnanır ise Artvin’in muhteşem doğasına hayran kaldığını belirterek, Artvin’in İsviçre’den bile güzel olduğunu söyledi.

Kendisinin de Karadenizli olduğunu belirten İnanır, “Ülkemizin her tarafı bir cennet ama cennette birde başköşeler vardır. İşte Artvin’de o başköşelerden biridir. Şavşat ilçesinde Laşet Bungalov evlerinde tatilimi geçiriyorum. Gerçekten burası bir harika. Havası, doğası, ahşap mimari yapısıyla insanı dinlendiriyor. Dünyanın birçok yerinde tatilciler sıcaktan bunalır, yanarken burada mis gibi tertemiz bir hava ve serin esen rüzgâr var. Hatta kazak giymek durumunda kaldım. Ben Türkiye´nin tamamına yakın yerlerini gezdim. Ama dünyada bu kadar güzel bir yer yok. Burası İsviçre´den bile güzel. Ülkemizin birçok bölgesinde filimler çektim. Bu coğrafyayı bir filme aktarmak gibi bir niyetim var. Buraya kim gelirse gelsin buradaki güzelliği asla unutamaz. " diye konuştu.

Tayini çıkan Vali Kalkan’ı yeni görev yeri olan Hakkari ilinde de ziyaret edeceğini belirten İnanır, Artvin’de kalacağı süre içerisinde kentin bütün doğal güzelliklerini gezmeye çalışacağını da kaydetti.

Konuğu İnanır’a içerisinde yöresel ürünlerin bulunduğu ahşap sandık hediye eden Vali Kalkan, ziyaretin sonunda ise İnanır’a Valilik Protokol Salonunda Artvin fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezdirdi. Bu arada ziyarette, Şavşat Kaymakamı Abdullah Köklü de hazır bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.08.2013 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kadir İnanır Şavşat’ta...
 » Profesörlerin Şavşat Aşkı...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Kafkasör Festivalinin Başboğası Şim...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Artvin İl Turizm Müdürü Ateş Gümüşh...
 » 33 Artvin Kafkasör Kültür Ve Turizm...
 » Kadir Topbaş, Artvin Valisi Kemal C...
 » Trabzon’da Tanıtım Seferberliği...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » T. C. Batum Başkonsolosu Temizkan’d...
 » Mhp Milletvekili Adayı Muhammet Alt...
 » İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı D...
 » Alman Milletvekili Artvin'e Hayran...
 » Artvin’de 1. Uluslar Arası Altın Bo...
 » Artvin'e Anjiyo Merkezi Açılıyor...
 » Artvin Protokolu Basın İle Buluştu...
 » Artvin Tarihi Bir Gün Yaşadı...
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...
 » Vali Kalkan Aday Öğretmenleri Kabul...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...