Artvinde Ramazan Bayramı Mesajları Yayınlanmaya Devam Ediyo

07/08/2013 11:49


Haber: Hayati Akbaş







Artvin Valisi Necmettin Kalkan, "Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır" dedi.

Vali Kalkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında insanların eş, dost ve yakınları ile kaynaştığı, başta sevgi olmak üzere milletin kültüründe ve tarihi derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin bir bütün halinde milletçe paylaşıldığı bir Ramazan Bayramı'na daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygularının perçinlendiği dini bayramların, geçmişte olduğu gibi bugün de müstesna bir yere sahip olduğunu ifade eden Vali Kalkan, şunları kaydetti: "Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır. Özelikle bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, derin kültürel varlığımızın ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu sayesinde başına gelen her türlü felaketi ve olumsuzluğu, hoşgörü ve kardeşliğe verdiği değer ile bertaraf eden aziz milletimizin gelecek nesillere bırakacağı en büyük armağan, özgürce ve kardeşçe kutlanacak bayramlar olacaktır. "

Birçok konuda bölgesine önder ve örnek olan Artvinlilerin, bu bayramda da fakir ve yardıma muhtaç vatandaşları, yaşlıları ve yetiştirme yurtlarında kalan yavruları yalnız bırakmayacaklarına yürekten inandığını vurgulayan Vali Kalkan, mesajını şöyle tamamladı: "Çünkü onlara bu hayatta yalnız olmadıklarını hissettirmek, anne, baba ya da çocuk sevgisini tekrar ve Bayram sıcaklığında yaşatmak, hepimiz için bir insanlık görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Artvinli hemşerilerimin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. "

İL EMNİYET MÜDÜRÜ HÜSREV SALMANER BAYRAM MESAJI YAYINLADI

Artvin İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner yayınladığı Bayram mesajında şu ifadelere yer verdi “Milletin karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı, milli birlik ve beraberliğin daha da perçinlendiği aynı duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı özel günlerden biri olan Ramazan Bayramı'na ulaşmanın heyecanı içerisindeyim.

Bayramımızın hüzne dönüşmemesi açısından, seyahate çıkacak olan ve bir an önce sevdiklerine kavuşma arzusunda olan vatandaşlarımızın, Trafiğin, kontak kapanıncaya kadar dikkat gerektirdiğini, uykusuzluk, gerilim, heyecan ve stresin trafiğe uyum ve kontrolü bozduğunu, unutmamalarıdır. Ayrıca vatandaşlarımızın Bayram kutlarken, ikametlerinde istirahat eden yaşlı ve hasta insanları, küçük çocukları korkuya sevk edecek olan gürültü kirliliğine karşı duyarlı olmaları, özellikle çocukların kendilerine de zarar verebilecek olan maytap vb. malzemeleri kullanmaması konusunda değerli aile büyükleri olarak gerekli hassasiyet göstermeleri en büyük temennimizdir.

Artvin il Emniyet Müdürlüğü personeli olarak değerli vatandaşlarımızın Ramazan bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için meslektaşlarımız 24 saat görevi başında sizlerle birliktedir. Siz Artvinli vatandaşlarımızın karşılaştığı her türlü asayiş, güvenlik ve trafik olayları ile ilgili ihbar, şikâyet ve yardım talepleri için 155 Polis İmdat telefonu her zaman olduğu gibi sizlerin hizmetindeyiz. Türk Polis Teşkilatı olarak hizmet vermekten onur duyduğumuz ve gücümüzün ana kaynağını oluşturan değerli Artvinli vatandaşlarımızın, Ramazan bayramını birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde kutlar, selam, sevgi ve saygılarımı sunarım”.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında dayanışma ve kardeşlik duygusuna vurgu yapan Başkan Kurtul Özel, bayramların insanlık için çok önemli ve özel günler olduğunu ifade etti.

Başkan Özel mesajında şunları kaydetti; “Ramazan ayı rahmet ve bereketin tarifidir. Geçirdiğimiz bu kutsal ayda, millet olarak bir arada ve huzurlu bir gelecek için dua ettik. Ülkemizde ve dünyada yaşanan onca olumsuzlukların düzelmesi için, mutlu ve müreffeh bir dünya için dileklerde bulunduk.

Bayramlar, sevgi, paylaşma, dayanışma ve barış gibi insana en çok yakışan değerlerin bir arada yaşanması halinde, hayatın nasıl güzelleşeceğini göstermek açısından çok özel günlerdir.

Bayramlar, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır.

Bu manada Türk milleti olarak, bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyada ve ülkemizde; barışın, huzurun, hoşgörünün, dayanışmanın ve sevginin egemen olması temennisiyle; Ramazan Bayramının; Aziz milletimizin her alanda ve her şartta, dayanışmasına vesile olmasını; bütün insanlığa, milletimize, İslam âlemine, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum. ”

AK Parti, Artvin Merkez İlçe Başkanı Nizamettin Alkan Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nizamettin Alkan, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında, “bayramların insan ilişkilerinin güçlendiği ve umutların yeşerdiği özel günler olduğunu vurguladı. Bayramların toplumsal birlikteliği sağladığını ifade eden Alkan, 'Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların yeşerdiği özel günlerdir' dedi. Bayramlarda dargınlık ve kırgınlıkların unutulması gerektiğini hatırlatan Alkan mesajına şöyle devam etti: Bayramlarda birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe yönelik umutlarımızı her koşulda korumalıyız. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Unutulmamalı ki bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır. Ramazan bayramının daha müreffeh bir geleceğe ulaşmamıza, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendirmesine, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmemize vesile olmasını diler, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur ve barış getirmesini temenni ederim. ” İfadelerine yer verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.08.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Bayram Mesajları Yayınlan...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce Kurban...
 » Artvin'de Bayramlaşma Töreni Düzenl...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Artvinde Peşpeşe Bayram Mesajları Y...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » Bayraktutan Bayram Mesajı Yayınladı...
 » Hopa Kaymakamı Özkan Bayram Mesajı...
 » Artvin’de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de Peşpeşe Yeni Yıl Mesajlar...
 » Artvin’de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Artvin Valisi Necmettin Kalkan Kurb...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu...
 » Kars “Vicdanların Kanatıldığı Günle...



En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...