Vali Yardımcıları Ve Kaymakam Atamaları Yapıldı

20/07/2013 17:33

Rutin Atama Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından Onaylanarak Resmi Gazetede Yayınlandı.


Haber: Hayati Akbaş2013 yılı kaymakam atamaları ve 2013 Mülki İdare amirleri atama kararları Cumhurbaşkanlığı tarafından imzalandıktan sonra Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kararname kapsamına alınan 568 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilirken bunlardan 65 kaymakam adayı eğitimlerini tamamlayarak Kaymakamlık görevine atandı.

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren atamalara göre Bakanlık Merkezinde görevli 24 Mülki İdare Amirinin görev yerleri değiştirilirken, 14 Kaymakam ve 8 Vali Yardımcısı Bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi.

Bakanlıklara ait atama kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Atama kararları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Osman Çakır, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcılığına Ümit Güner getirildi. Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt, Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Muhammer Doğan, Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe, Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Orhan Külekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar’Bakanlığı Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına Mustafa Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Şinasi Demirbaş, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı İsmail Ustaoğlu, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Ali Fidan, İçişleri Bakanlığı I. Hukuk Müşavirliğine Hukuk Müşaviri Ahmet Saraç, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Doğanay, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına Hukuk Müşaviri Birhan Uslu, Milli Eğitim Bakanlığı Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Mesut Alkan, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Necati Akkurt, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şaban Karataş, Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Fadime Sevgi Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı müfettişliklerine Müfettiş Yardımcıları Şahan Yalçın, Hamit Kaçan atandı.

Resmi gazetede yayımlanan 2013 Yaz Kararnamesi İle Artvin’in Murgul ilçesi hariç 6 İlçesinin kaymakamı başka görevlere atandı.

Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş 1. Derce kadrolu Şarkikaraağaç kaymakamlığına, Arhavi kaymakamı Bülent Bayrakdar 1. Derce kadrolu Gerze kaymakamlığına, Ardanuç Kaymakamı İbrahim Civelek 1. Derce kadrolu Bozdoğan kaymakamlığına, Şavşat kaymakamı Abdullah Köklü Genç kaymakamlığına

Yusufeli Kaymakamı Cumhur Duran Artvin Vali yardımcılığına, Borçka Kaymakamı Fatih Kızıltoprak İçişleri Bakanlığı’nın 2013 yılı Yaz Kaymakamlar Kararnamesi ile Tekirdağ ilinin yeni kurulan ilçelerinden Ergene İlçesinin ilk kaymakamı oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın 2013 yılı Yaz Kaymakamlar Kararnamesi ile Artvin’in 6 İlçesine ataması yapılan kaymakamlar;

1. Derece kadrolu Arhavi Kaymakamlığına Hakkâri Vali Yardımcısı Muhammet Önder, Ardanuç Kaymakamlığına Manisa Köprübaşı Kaymakamı Recep Höl, Borçka Kaymakamlığına Kiğı kaymakamı Şakir Öner Öztürk, 3. Derece kadrolu Hopa Kaymakamlığına Gündoğmuş Kaymakamı İbrahim Özkan, Yusufeli Kaymakamlığına Hayrat Kaymakamı Öner Dereci, Şavşat Kaymakamlığına Başçiftlik kaymakamı Cemil Sarıoğlu atandı.

Artvin Vali yardımcılarından Bahadır Güneş 1. Dereceli kadrolu Armutlu Kaymakamlığına atandı.

Kemah Kaymakamı Hasan Ongu ve Yusufeli Kaymakamı Cumhur Duran Artvin Vali yardımcılıklarına getirildiler.

Artvin Valiliği kaymakam Adaylarından girdikleri sınavdan başarılı olan Onur Yeniay Tefenni Kaymakamlığına ve şeref Albayrak Çameli kaymakamlığına ilk görev yerleri olarak atandılar.

Bu arada Şavşatlı Şavşat’lı olan Arsin Kaymakamı Salih Altun olan Van Vali yardımcılığına atandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.07.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Kaymakamlığına İbrahim Özkan A...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Artvin Valisi 1 Gün İçinde 2 Defa D...
 » Vali Yardımcıları Ve Kaymakam Atama...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin Cerattepe’de Skandallar Peşp...
 » Sinop’tan Cerattepe’ye Destek...
 » Vali Cirit, Bir Grup Öğrenciyi Maka...
 » 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı S...
 » Yaşam Tarzı Müzesi’ne Profesyonel E...
 » Yeni Kaymakam Atamaları Yapıldı...
 » İşaret Dili Kursunu Tamamlayanlara...
 » Artvin’de, 4 Bin 400 Yüz Adet Fida...
 » Yusufeli Pamukçular Köyünde Yangın...
 » Trabzon Gümrük Müdürlüğü Tasarruf A...
 » Artvin Vali Yardımcılarında Nöbet D...
 » Norm Fazlası Öğretmen Atamaları 5 A...
 » Artvin’de Sevgi Mağazası Açıldı...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...