Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçkin Kurt Oldu

20/07/2013 08:52


Artvin De Chp İl Bakanı Seckin Kurt Oldu

Haber: Hayati AkbaşYerel seçim sürecine girildiği bugünlerde her parti kendi içinde aday adayı belirleme, Belediye Meclis Üyeliğine başvuranlar ve süreç içinde başvuracaklar yavaş yavaş belirlenmeye başlandı. CHP Genel Merkezi bu süreçte aday olacak parti içindeki aktif görevi bulunanların 8- 15 Temmuz tarihleri arasında istifa etmeleri istenince Artvin genelinde CHP’de 21 kişi istifasını verdi. İstifa edenlerin yerine ise hemen atamalar da yapıldı. Buna göre CHP İl başkanlığına tek aday olarak çıkan ve Yönetim Kurulunun oy birliğiyle seçtiği Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Seçkin Kurt oldu.

CHP Artvin İl başkanı olarak ilk açıklamasını yapan Başkan Seçkin Kurt, CHP gibi şanlı geçmişi olan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran bir partinin il başkanı olmaktan onur duyduğunu belirterek; “Kurtuluş Savaşı Mücadelesi sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak 9 Eylül 1923 yılında adında Cumhuriyet ve Halk kavramlarını birlikte yer aldığı böyle bir onurlu, aydın, çağdaş değerleri savunan, sadece ülkemizin değil, dünyanın da demokrasi adına en köklü bir parti olan CHP’nin Artvin il başkanı olmaktan büyük onur duydum. Bana destek veren tüm arkadaşlarımız çok teşekkür ediyorum.

CHP İl başkanı olan Selim Bilgin’in Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmesinin ardından Yönetim Kurulumuz toplandı. Tüzük gereği de seçimler yapıldı. İstifa eden arkadaşlarımızın yerine hemen yeni arkadaşlarımız da atanarak İl Örgütü yoluna devam ediyor. Şunu söylemek isterim ki; CHP’de bayrak yarışı vardır, hizmet yarışı vardır. CHP’de kişiler değişir, ama parti felsefesi hiçbir zaman değişmez. CHP her zaman Milletin birliğinden, ülkenin bütünlüğünden yana, insan hak ve özgürlüklerinin yaşandığı, adaletin herkes için aynı şekilde tecelli ettiği bir ülkeyi tarif eder. Maalesef bugün ülkemiz için bunları söylememiz mümkün değil. Bu konuda daha sonra açıklamalarda bulunacağım.

“Bizim İçin Her Aday Çok Değerlidir”

Ben öncelikle Belediye Başkan Aday adaylığı için CHP İl Başkanlığı’ndan istifa edip, ilk Resmi Başvurusunu yapan Selim Bilgin’e ve bundan sonra aday olacak olan aday adaylarımıza çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Birden çok adayın çıkması bir partinin ne kadar dinamik ve hizmet etme isteğiyle dolu değerli üyelerden oluştuğunun en güzel göstergesidir. Bizim için her bir aday çok kıymetlidir, çok değerlidir. Bütün arkadaşlarımız daha iyi hizmet edebilme iddiasıyla yola çıktılar. BU aday adayları içerisinde kim aday olarak seçilirse bütün parti olarak belediye başkanlığı seçiminde seçilen adayımızı seçmek için gece gündüz demden kapı kapı gezerek, her bir vatandaşımıza ülkemizin içinde bulunduğu gerçekler ve ilimizi nasıl etkilediği konusunda gerçekleri açıklayacağız. Bunu Kadın Kollarımızla, Gençlik kollarımızla, İl ve İlçe yönetimlerimizle, parti üyelerimizle, gönülden partimize bağlı olan çok değerli hemşerilerimizle başaracağız.

CHP İl Örgütü olarak bu süreci başarıyla yönetip Artvin’deki bütün belediyeleri kazanmak için yola çıktık. İl yönetimi olarak önümüzdeki seçimlere en iyi şekilde şimdiden hazırlanıyoruz. CHP olarak 8-9 ay önceden aday adaylarımız ortaya çıktıktan sonra, il ve ilçelerdeki adaylarımızı belirledikten sonra il Örgütüyle, Gençlik Kollarımızla, kadın kollarımızla, parti üyelerimizle dört koldan çalışmalarımıza başlayacağız. Belde belediyeleri olmayacaksa geriye 9 belediye kalıyor. Tüm belediyeleri almak için yola çıkıyoruz.

Bugün sözü çok uzatamayacağım. Ramazan Ayı içerisindeyiz. Ramazan ayının tüm İslam âlemine, milletimize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu aylarda birbirimizi daha çok sevmemiz, geçmişteki kısır kavgaları bir kenara bırakmamız birlik ve beraberliğimize vesile olmasını sağlamalıyız. Birlikten her zaman kuvvet doğar. Buradan şuna gelmek istiyorum. Ülkesini, milletini seven, emeğe saygı duyan, kadın erkek, etnik ayırım yapmayan, doğrudan yana herkesi CHP çatısı altında ülkemize, milletimize hizmet verme, sahip çıkma ve Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği Muasır Medeniyetlere doğru birlikte yürüyelim diyor, değerli hemşerilerimize en derin saygı ve sevgilerimizi sunuyorum. ”dedi.

CHP Yeni İl Örgütündeki İsimler

Yeni CHP İl Örgütü ise şu isimlerden oluştu: İl Başkanı: Seçkin Kurt, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı: Ufuk saraç, Yerel Yönetimler ve Seçim İşlerinden Sorumlu başkan Yardımcısı: Tuncer Pınar, Basın Ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İsrafil Gültekin, Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Avukat Bedrettin Kalın, Parti Sekreteri Metin Yaşar Albayrak, Eğitimden sorumlu Başkan Yardımcısı: Muammer Akın, İletişimden Sorumlu başkan yardımcısı: Atilla Serter Seçkin, İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı: Hüsnü Emiralioğlu.

Seçkin Kurt Kimdir?

1972 yılında Artvin’de doğdu. CHP Gençlik kollarından itibaren partinin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Parti yönetiminde yer almadan da her zaman aktif siyasetin içinde yer aldı. CHP Artvin İl Başkanı Seçkin Kurt, Türkiye’nin ekonomik, Siyaset ve Kültürel anlamda hak ettiği yere gelebilmesi için, evrensel değerlerin, insan hak ve özgürlüklerinin tam olarak yaşatılması ve işletilmesiyle mümkün olacağını belirtiyor. Başkan Seçkin Kurt, evli ve ikiz olan 2 çocuk babasıdır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.07.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Chp’nin 89’uncu Kuruluş Yıldonümü A...
 » Mhp Artvin Belediye Başkan Adayı Be...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Akparti Artvin İl Danışma Toplantıs...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Chp İl Başkanı Kurt Cerattepe’de De...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Chp’nin Karadeniz Vitrini...
 » Artvin - Hopa Chp Ve Add Atatürk An...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Artvin Chp'de Nuri Kemal Demirel'de...
 » Artvin'de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...