4. Hamsili Ekmek Ve Laz Böreği Şenliği Bu Yıl Çifteköprü’de

09/07/2013 10:54

Arhavi’de Geleneklerin Yaşatılmasına Devam Ediliyor.


Haber: Necmettin NumanoğluKesintisiz 3 yıl boyunca Güngören Köyünde geleneksel olarak gerçekleştirilen Hamsili Ekmek ve Laz böreği Şenliği bu yıl 4. sünü gerçekleştirmek üzere organizasyonu yürüten Arhavim. net yayın gurubu tarafından Küçükköy Sınırları içerisinde bulunan Çifteköprü mevkiinde gerçekleştirildi. Arhavi halkı etkinliğe katılarak doyasıya eğlendi . Birbirinden değerli müzik guruplarının katıldığı şenlikte ikram edilen hamsili ekmek ve laz böreği vatandaşların beğenisine sunuldu.

Tarihi ve doğal güzelliklerini iç içe barındıran Çifteköprü boğazında etkinliğin yapılması yönünde alınan kararla bu yıl Hamsili Ekmek ve Laz böreği şenliği ani bir kararla bu bölgeye alınmış oldu. Güngören Köyünde yapılması planlanan etkinlik bazı teknik sorunlar nedeni ile burada iptal edilmişti. Şenliğin kusursuz ve zamanında yapılması adına gece gündüz demeden çalışan komite sorunların üstesinden gelerek kısa zamanda Çifteköprünün bulunduğu alanı hazır hale getirdi. Etkinliği yürüten Arhavim. net ve Güngören köyü Muhtarlığı’na, Arhavi belediyesi, Arhavi Turizm Derneği, İstanbul Arhavililer Derneği, Küçükköy Muhtarlığı, Arhavizyon. com yayın gurubu, Arhavi Off-road kulübü, Özbak inşaat, Tempell Tours, Arhavi Postası Gazetesi ve mençuna restaurant gibi kuruluşlarda destek verdi. Organizasyona mekanını hiçbir karşılık beklemeden tahsis eden ve gece gündüz çalışmalara destek veren Çifteköprü Çay Bahçesi sahibi İsmail Hakkı Güner taraflı tarafsız herkesçe takdirle karşılandı.

Yağışlı hava olmasına rağmen halkın “Yağmur da bizim güzelliğimiz” dercesine doyasıya eğlendiği programın sunuculuğunu M. Remzi Öncel yaptı. Akın Gülhan, Salih Yılmaz, Gurup Destan, Shurimshine ve Tolga Kurtoğlu’nun sahne aldığı etkinlik’te gün boyu renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Organizasyona gerek ilçeden gerekse ilçe dışından ilgi bir hayli yoğundu, vatandaşlar vadi içerisinde yankılanan müzik eşliğinde tarihi kemer köprülerin üzerinde oturarak, bir yandan hamsili ekmek ve laz böreği’ni tadarken bir yandan da tulum sesi ile doyasıya eğlendiler. Şenliğe katılan başta Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu , Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, İstad Başkanı Hüseyin Altunbayrak , sivil toplum örgütleri ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar yapılan emek yoğun çalışmalardan ötürü başta komite olmak üzere herkese teşekkür ettiler.

Arhavim. net yayın gurubu sorumlusu Osman Üçüncü yapılan etkinlikle ilgili kısa bir değerlendirmede bulunarak; “Çok kısa bir süre içerisinde ama seri bir şekilde organizasyonu hazır hale getirmemiz gerekmekte idi. Güngören köyündeki bazı ufak tefek sorunlar nedeni ile şenliğimizi Çifteköprü bölgesine kaydırma kararı aldık. Bu konuda gerekli resmi başvurularımızı yaptıktan sonra komite olarak harekete geçtik. Bu yıl 4. Sünü yapmış olduğumuz Hamsili Ekmek ve Laz Böreği Şenliğine bizlere önemli katkı sunan başta Arhavi Belediyesi olmak üzere, İstanbul Arhavililer Derneği, Arhavi Turizm Derneği ve tüm sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlıklar ve etkinliğimize yağmur çamur demeden gelen halkımıza çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.07.2013 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 7. Geleneksel Mençuna Şelalesi Yürü...
 » Güngören Köyündeki Şenlik Muhteşemd...
 » Pilarget Köyü Omatğore Düzü Şenliği...
 » Arhavi’de Hamsili Ekmek Ve Laz Böre...
 » 8. Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü Y...
 » Arhavi Festivali İçin Geri Sayım Ba...
 » Arhavi’de 7. Hamsili Ekmek Ve Laz B...
 » Arhavi Festivale Hazırlanıyor....
 » Mençuna Doğa Yürüyüşünün 6'ncısı Ya...
 » Başkan Hekimoğlu Çalışan Gazetecile...
 » Artvin İl Genel Meclisi Ekim Ayı Ka...
 » Artvin Akparti İftar Yemeği Verdi...
 » Artvin İl Genel Meclisi Kararları A...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Hayde Horona Eğlencesi Yapıldı...
 » Arhavi’de Sokak Basketbolu Ve Tenis...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » Turizm Haftası Kutlamalarının Adres...
 » 33. Arhavi Kültür Ve Sanat Festival...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...