Hopa Tso Ziyaretlerine Devam Ediyor

01/07/2013 13:00


Haber: Hayati AkbaşKaymakam ziyareti esnasında buruk bir sürprizle karşılaşan HTSO ekibi ‘Kaymakam Akdaş’ın tayin beklediğini’ duyunca kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Akyürek ve beraberindekilere Temmuz dönemi tayin beklediğini söyleyen Akdaş “Hopa’da üç yıl gibi bir süre görev yaptım. Hopa oldukça farklı ve farklılığı kadar da enteresan güzellikleri içerisinde barındıran bir ilçe. Burada görev yaptığım için çok mutluyum. Sizlerle de çeşitli platformlar vasıtasıyla tanışan ve seçilmiş olduğunuz bu görevinizde de başarı için mücadele edeceğinizden kuşkusu olmayan birisiyim. Sizinle uzun süre çalışmak sanırım mümkün olmayacak, ancak sizlere ilçenin ticari geleceğine yön vermeniz açısından başarılar dilerim” dedi. Başkan Akyürek ise “ziyaretin bu boyuta geleceğini hiç düşünmemiştim. Bizler burada sizinle güzel projelere imza koymayı düşünürken, sizden yakın zamanda ayrılık yaşayacağımızı öğrenmemiz bizleri burkmuştur. Ancak malum kamu görevlerinde bu tür ayrılıklar kaçınılmaz bir gerçektir. Bizde artık sizden sonra ilçemize görevlendirilecek olan muhtemel kaymakamımızla birlikte sizin proje ve hizmetlerinize devam ederiz” dedi. Çay ikramının ardından kaymakamlıktan ayrılan Hopa TSO ekibi belediye başkanını makamında ziyaret etti.

Başkan Kasımoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Seçim sonrası yapılan ziyarette İnönü caddesinin kapalı çarşı yapılması konusundaki fikir alışverişinden sonra yapılan eleştirilerin yersiz ve gereksiz olduğunu dile getirerek burada güzel bir birliktelik oluşturmuşsunuz. Her kuruma aynı mesafeyle yaklaşıyor olmanız da ayrı bir güzellik, seçimler geçmişte kaldı. Sizler üreteceğiniz Ticari hizmetlerinizle beğeni alırsanız kentin gelişmesine katkı koymuş olursunuz. Hizmet üretmez ve bireysel çalışmalar yaparsanız da dört yıl sonra sizin yerinizi başkaları alır” dedi.

Belediye başkanlığı ziyareti esnasında makamda bulunan ilçe müftüsünün tavsiye ve önerilerinin yanı sıra söylemiş olduğu bir ayrıntı TSO meclis üyelerince şaşkınlık ve memnuniyeti aynı anda yaşamalarına etken oldu. Müftü‘bir köye camiden önce okul yapılmalı, ibadetini her yerde yapabilirsin ancak eğitim ve bilimi her yerde alamazsın, bu anlayışla hizmet üretmelisiniz’ dedi.

Başkan Akyürek ilçe müftüsünden bir talepte bulunarak ‘Cuma namazlarında kentin değişik kültürlerinden oluşan yaşam biçimlerinin yıllardır beraber yaşamakta olduğunu ve bu yaşam biçimlerinin güzelliklerini her kesimden insanların gerek düğünlerde gerekse cenazelerde beraber yaşadığının vurgulanmasının kent yaşamının geleceğine katkı koyacağının’ söylenmesini istedi.

Hafta sonunda TOBB Başkanı ziyareti

Hopa TSO başkanı Osman Akyürek ve oda meclis başkanı Metin Karaman Hisarcıklıoğlu’nun davetlisi olarak Ankara’ya gittiler. Artvin, Borçka, Arhavi, Ardeşen, Pazar ve Çayeli TSO’larının yanı sıra Hopa TSO yönetim ve meclis başkanlarını Ankara’daki ofisine davet eden Hisarcıklıoğlu, muhtemelen yapılacak olan TOBB seçimleri öncesi destek istedi. Yeni seçilen yönetimlere de başarılar dileyen Hisarcıklıoğlu “Sizler bölgelerinizde ki ticareti ve ticaret hacmini yönetiyorsunuz, siyasete eşit mesafeli durursanız başarılı olursunuz” dedi.

Bir ziyarette Akparti’ye

Hopa TSO yönetimi bir ziyarette Hopa AK Partiye yaptı. İşlerinden dolayı yurt dışında bulunan Meclis üyesi Kemal Gazioğlu dışında ki meclis ve yönetim kurulu üyelerinin tamamının katıldığı ziyaret, AK Parti ilçe binasında gerçekleşti. AK Parti ilçe teşkilat başkanı İlyas Güven ve yönetim kademelerinin hazır bulunduğu ziyaret yaklaşık 45 dakika sürdü.

Güven “Hopa’da hepimizin ortak yaşamı olan kentimizi kendimiz koruyup kollayacağız. Ancak bunun söyleme biçimi, söyleme tarzı, şekli ve yeri önemlidir. Bu konularda da biliyorum ki bütün meclisteki arkadaşlarınızla beraber önemli hassasiyetler gösterirsiniz. Burada beraber yaşamamızdan yana huzuru bozan bozmaya çalışan arkadaşlara da pirim veremeyeceğimizin bilinmesi lazım. Bende HTSO’n da görev yaptım son 1, 5 yıl siyasetteki görevimden dolayı biraz uzak kaldım. Sizde siyasi kimliğinizi orada bulunduğunuz sürece ön plana çıkarmayınız. Burada önemli olan Hopa’nın gelişmesi ve büyümesidir. Biz hükümet olarak Hopa’mız da sadece DSİ’nin 15 Milyon (15 Trilyon) luk bir yatırımı ve hızla devam eden hastane inşaatı, okul inşaatları, yollar devam etmekte. Hopa ötekileştirilmiyor aksine hizmet artarak ilçemize getiriliyor. Bu gerçekleri bilmemiz lazım” dedi.

Akyürek konuşmasında özellikle “kent yaşamından ve farklı kültürlerin bir arada yıllardır yaşıyor olmasından duyulan memnuniyet ve güzellikleri burada sürdürmenin tek amaç olduğunu, bu çabada her siyasi anlayışa eşit mesafede durulacağını ancak konuşmaktan, tartışmaktan ve yanlışları söylemekten çekinilmemesi gerektiğini, ayrıca her hangi bir durumda bir telefonun diğer ucunda olduğumuzun bilinmesi ve arayıp sormaktan çekinilmemesi gerektiğini söyledi”

Akyürek konuşmasında ‘Eleştirilmekten korkmayacaksın, eleştirilmek insanı geliştirir ve daha doğru şeyler yapmasına katkı verir. Ancak sokakta ki çocuklarımıza sahip çıkmazsak, onlara iş ve aş imkanı oluşturamazsak, onların hareket ve davranışlarını kontrol edemeyiz. . Ayrımı ve ayrımcı söylemleri yok etmeliyiz’ dedi.

MHP ziyaretinde bina konu oldu

Hopa TSO meclis ve yönetimi aynı ekiple Hopa MHP ilçe yönetimini ziyaret etti. İlçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı ziyaret yaklaşık 30 dakika sürdü. Hopa TSO’nun içinde bulunduğu mevcut binanın akıbetini soran MHP ilçe başkanı Mustafa Yeğen ‘Oluşturmuş olduğunuz yeni yönetiminiz hayırlı olsun. Binayı yıkıp yenisini yapacak mısınız’ dedi.

HTSO başkanı Osman Akyürek “Bina konusunda bizden önceki arkadaşlarımızın bir tasarrufu olmuş, biz o projeyi inceleyeceğiz ve kamuoyuyla da paylaşacağız, eğer gerek duyulursa Hopa’nın ticari simgelerinin taşındığı bir motif değişikliğiyle binayı yıkarak yerine daha modern bir yapı kazandıracağız. Ancak mevcut kiracımız olan banka ile olumsuz bir durum olmaması gerek bunu aştığımızda sorun ortadan kalkmış olacak” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.07.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Tolga Gül’den Gündem Yaratacak Ropö...
 » Hopa Tso’da İkinci Tur Seçimler Tam...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Artvin'de De 1 Mayıs Kutlandı...
 » Trabzonda Vergi Rekortmenleri Plake...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Trabzon’da Ekonominin Yıldızları Öd...
 » Hisarcıklıoğlu Yaptıkları Sınır Kap...
 » Chp Adayı Turan Kasımoğlu Ortahopa...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin Medyası İnternet Haberciliği...
 » Cemiyet Başkanları Mersin’de Birara...
 » Hopa Tso’da Yönetim Görev Bölümü Ya...
 » “Hopa” Gelişim Sürecinde...
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...
 » Artvin’de Yargı Tatilden Döndü...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasına Ziya...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...