Metro’nun Acı Günü

12/06/2013 12:13

Metro Turizm- Doğu Karadeniz Metro Sahibi Umut Tosunoğlu Babasını Kaybetti.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da son günlerde peş peşe ölümlerin yaşandığı Yoldere Köyünde bu defa da acı Tosunoğlu ailesine düştü. Son bir ayda 12’nci kişinin toprağa verildiği Yoldere köyünde Haydar Tosunoğlu’nun hayatını kaybetmesi büyük üzüntü yarattı.

Doğu Karadeniz Metro sahibi Umut Tosunoğlu’nun babası da olan Haydar Tosunoğlu (75) Hopa’nın tanınmış ve sevilen simalarından biri idi. Haydar Tosunoğlu Hopa’da 1978 yılında oto yedek parçacılığı ve Nakliyecilikle bir ömrünü geçirdikten sonra emekli olmuş ve ilçede mütevazi yaşantısına devam ediyordu.

Haydar Tosunoğlu’nun vefat ettiğini öğrenen özellikle il dışından çok sayıda Tosunoğlu ailesi yakını da Hopa’ya Yoldere köyündeki cenaze törenine katılarak çocuklarına ve yakınlarına başsağlığı dilediler. CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın Emiralioğlu, Sanatçı Cengiz Kurdoğlu, Hopa TSO Başkanlığına yeni seçilen Osman Akyürek, Hopalı işadamı Necmettin Aydın, Metro grup başkanı Galip Öztürk’ün kardeşi Talip Öztürk’de cenaze törenine katılan isimler arasında bulunuyordu. Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu’da il dışından cenaze törenine katılmak için Hopa’ya gelen Talip Öztürk ve diğer konukları ile yakından ilgilendi. Artvin-Hopa-Rize-Trabzon bölgesinden Otobüs firma sahipleri ve kalabalık bir topluluk da cenaze törenine katılarak aileye taziyede bulunup cenaze namazı kılarak Haydar amcalarını son yolculuğunda yalnız bırakmadılar.

Haydar Tosunoğlu’nun çocukları Umut, Nedim, Atilla ve İsmet Tosunoğlu ile aile yakınları taziyeleri kabul ederken özellikle Umut Tosunoğlu’nun dostları yurt dışından, İstanbul, Ankara gibi değişik illerden kalkarak cenaze törenine katılmak üzere Hopa’ya gelmelerinden ve cenaze törenine katılmalarından dolayı hayli duygulu anlarda yaşaması gözlerden kaçmadı.

Hopa Müftüsü Selami Aydın tarafından kıldırılan cenaze namazı ardından Haydar Tosunoğlu Yoldere köyünde bulunan aile mezarlığında dualar okunarak toprağa verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.06.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Motorlu Taşıyıcılar Koopera...
 » Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif...
 » Hopa’da Kanser Gencecik Bir Bedeni...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...
 » Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopaport’un Çevreye Duyarlı Girişim...
 » Bu İşte Bir Gariplik Var...
 » Türk Nakliyecilerinin Sorunları Tif...
 » Hopalı Genç İş Adamı Nedim Koyuncu...
 » Kırgızistandaki Kazanın Acısı Hopa’...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Hopalı İş Adamı Coşkun Köroğlu Tüm...
 » Hopa’da Ümit Öğrenci Yurdu Açıldı...
 » Anadolu Yıldızlar Hentbol Grup Karş...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Musa Akbıyık’ın İntiharı İle S...
 » Bayraktutan'dan Başbakanı Aldatan B...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...