İstad Bahar Şenliği'nin 6.sı Yapıldı

11/06/2013 11:42

Şenliğe Bu Yıl Katılım Bir Hayli Yoğundu.


Haber: Hayati AkbaşBu yıl 6. sı yapılan geleneksel İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) bahar şenliği, dernek merkezi olan İstanbul / Kavacık Doğa Restaurant piknik alanında adına yakışır güzellikte bir organizasyonla gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Hüseyin Altunbayrak öncülüğünde organize edilen etkinliğe yurdun birçok yerinden ve özellikle İstanbul’dan Arhavili vatandaşlar İSTAD’ın gecesinde bir araya gelip, gecenin anlamına anlam kattılar. İş, sanat ve siyaset dünyasından önemli simaları bu gecede idi. Gecede Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, Arhavi Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim, Sanatçı Cengiz Kurdoğlu gibi isimlerin yanında, Arhavi Doğa Sporları Derneği (Ardos), Arhavi Postası Gazetesi sahibi Necmettin Numanoğlu’da geceye Arhavi’den katılanlar arasında yer aldı.

“ Merkezinde İstanbul, Kalbinde Arhavi ” sloganıyla yola çıkan ve bu yolda önemli mesafeler kat eden İSTAD ailesi, bahar şenliği adı altındaki programa derneğin Halkoyunları ekibinin Artvin yöresi oyunlarının gösterisiyle başlandı. Yöresel sanatçıların şarkılarının ardından, sunuculuğunu Hakan Bilgin ve Eylem Şenkal’in yaptığı etkinlik başlamış oldu.

Sahneye tek tek çağırılan İSTAD Yönetim Kurulu, başkan Hüseyin Altunbayrak’ın katılanlara hitaben konuşmasıyla devam etti. Altunbayrak 6. sının yapıldığı geleneksel İSTAD Bahar Şenliğine yoğun ilgiden ötürü memnun kaldığını dile getirdi. Haftalar süren yoğun çalışmanın ardından gerek yönetim kurulu üyesi arkadaşlar ve gerekse hemşerilerimizin desteklerini yanlarında hissettiklerini söyledi. Altunbayrak “bizleri kırmayıp yanımızda yer alan çok değerli Milletvekillerimize, Arhavi Belediye Başkanımıza, İş adamlarımıza, sanatçı büyüğümüz Cengiz Kurdoğlu’na sivil toplum örgütü başkanlarına, dernek başkanlarına ve tüm Arhavi’li dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Ardından sahneye davet edilen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu konuşmasında, İstanbul’daki gönül elçimiz, gözümüz, kulağımız İstad’ın bu büyük metropol şehirde yapmış olduğu çalışmaları ile kendilerini tebrik etti. Hekimoğlu “Bu güzellikleri hemşerilerimizle bir araya gelmemize katkı sunan İstanbul Arhavililer Derneği başkan ve yönetim kurulu’na emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Binlerce kilometre uzakta dahi olsak kalplerimizin bir olduğunu unutmayınız. Sizlerin her zaman yanınızda olduğumuzu unutmayınız. Önemli olan bu birlik ve beraberliğimizi ortaya çıkarmaktır. Ve biliyorum ki bunu en iyi ortaya çıkaran biz Arhavilileriz. İşadamlarımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız ve en önemlisi bu koca şehirdeki siz Arhavili hemşerilerimizle bir araya gelebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Arhavi ortak paydasında sizlerle her zaman birlikte ve bir arada olacağımızı unutmayınız ” dedi.

Konuşmaların ardından İSTAD Başkanı Hüseyin Altunbayrak Başkan Hekimoğlu’na plaket takdim ederken, Başkan Hekimoğlu’da İSTAD Başkanı Altunbayrak’a serender hediye etti. Başkan Altunbayrak ayrıca Milletvekillerine ve partilerin ilçe başkanlarına da plaket takdim etti. Bu yıl Merhum Necati Özdemir anısına düzenlenen Voleybol turnuvasında dereceye girenler için de ödül ve kupa töreni yapıldı. Törende dereceye giren takımlara Milletvekilleri İsrafil Kışla ve Uğur Bayraktutan hediyelerini verdi.

İstad bu yıl ilk kez yeni bir dergi hazırladı, yılın belli zamanlarında yayınlanacak olan bu derginin adını da “İSTAD NENA” olarak belirlendi. Derginin tamamen amatör bir ruhla hazırlandığını dile getiren başkan Altunbayrak zaman içerisinde derginin hedef kitlelere artırılarak ulaştırılacağını belirtti. Başkan “Yapılan ve yapılacak olan tüm aktivitelerimiz, Arhavi ile ilgili haber ve röportajlarımız, yöremizi ve kültürümüzü tanıtacak her detayı yeni çıkarttığımız dergimiz İSTAD Nena’da bulabilirsiniz “ şeklinde konuştu.

Bahri Turan, Bayar Şahin, Murat Güven, Çağdaş ve Marsis gibi birçok sanatçıların sahne aldığı gecede birbirinden güzel aktiviteler de dikkat çekti. Yöresel sanatçılar, lazca şarkılar, skeçler ve horonlarla dolu dolu bir vakit geçiren Arhavililer etkinliğin amacına ve hedefine ulaştığını söylediler.

Etkinlik başladığı gibi aynı coşku ile gelecek yıl buluşmak dileği ile sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.06.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstad 7. Bahar Şenliği Yapıldı...
 » 9. İstad Bahar Şenliği Yapıldı...
 » 8. İstad Bahar Şenliği Yapıldı...
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » İstad Başkanı Hüseyin Altunbayrak’t...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » İstad Genel Kurulu Yapıldı...
 » Arhavililerin Devletten Bir Talebi...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » İstad 4. Genel Kurulu Yapıldı...
 » İstad Gençlik Ve Kadın Kolları'ndan...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » İstanbul'da Artvinliler Dedeman'da...
 » Artvin Tanıtıldı...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » İstad’dan Numanoğlu’na Plaket...
 » İstanbul’da Yaşayan Artvinliler İft...
 » İstad Hemşerilerini Unutmuyor...
 » Türkiye Soma İçin Ağlıyor, Hopa Ve...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...