Hopa Belediyesi'nde Mutlu Son

29/07/2005 15:25

Hopa Belediyesi Tüm-bel-sen Üyesi Memurları İle Sözleşme İmzaladı.

Haber: Hayati AkbaşHopa Belediyesi ile Tüm Belediye çalışanları sendikası arasında bir süredir devam eden görüşmelerde mutlu sonla noktalandı. Tüm-Bel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Başar ve Tüm-Bel-Sen Rize Şube Başkanı Ömer Salih Erol ve Hopa Belediye başkanı Yılmaz Topaloğlu'nun Hopa Belediyesi meclis salonunda yaptıkları ortak basın açıklamasında karşılıklı olarak anlaşmaya varıldığı açıklandı. Karşılıklı yapılan anlaşmada belediyede çalışan 657 sayılı devlet memurlarının 15 Ağustos 2005 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere maaşlarına seyyanen ayılık 200 YTL, yılda bir defa olmak üzere Bayram harcırahı olarak 150 YTL, yılda bir defa yakacak yardımı olarak 200 YTL, 1 defa ya mahsus olmak üzere okuyan çocukları için 100 YTL, yılda 2 defa 300 YTL olmak üzere ikramiye, günlük 8 YTL'de yemek parası yardımı yapılması konularında anlaşıldı.

Anlaşmanın imzalanması sırasında Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu yaptığı konuşmada, "Bir süredir çalışanlarımızın temsilcileri ile görüşmelerimiz devam ediyordu. Sonunda bir anlaşmaya vardık. Biz ülkemizin demokratikleşmesi ve hakların kullanımı ile ilgili bir sözleşme yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Burada vardığımız anlaşma umarım başka belediyelere de örnek olur. Biz her zaman çalışanlarımızın haklarının verilmesi anlayışına sahibiz. Bizim bugün vardığımız anlaşma aslında belediyemizin 2005 yılı bütçesi içinde karşılığı yoktur. Ancak şartlar bizim çalışanlarımıza sahip çıkmamız gerektiği sorumluluğunu omzumuza yükledi. Bu noktadan hareketle gider kalemlerini aşarak fedakarlık yapma karartına vardık. Karşılıklı anlaşmamız çalışanlarımıza da hayırlı olsun" dedi.

Tüm-Bel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Başar'da yaptığı konuşmada, "Örnek bir sözleşme imzalanmıştır. Sayın başkanımıza çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum ve bu sözleşmenin her işki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.07.2005 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Belediyesinde Mutlu Son...
 » Artvin Türk Eğitim-sen Eğitimde İlk...
 » Hopa'da Tarihi Bir Temel Atma Tören...
 » Artvin Türk Kamu Sen İl Temsilciliğ...
 » Hopa Belediyesinde Toplu İş Sözleşm...
 » Artvin Türk Eğitim Sen'den Artvin M...
 » Artvin Sgk İl Müdürü Basınla Buluşt...
 » Murgul Bakır İşletmeleri’nde Mutlu...
 » Şahin, “Artvin Belediyesini Adım Ad...
 » Bayraktutan’ın Bu Defaki Gündemi De...
 » Hopa Belediyesi Sözleşmeli Çalışanl...
 » Hopa Belediyesi'nin 2005 Yılı Bütçe...
 » Beklenen Oldu Ve Nusret Yazıcı İsti...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi İlk Kez A...
 » Chp Adayı Turan Kasımoğlu Ortahopa...
 » Türk-gürcü İşbirliği Toplantısı Yap...
 » Hopa Eğitim-sen Basın Açıklaması Ya...
 » Artvin Çoruh Üniversites Rektörlük...
 » Macahel'in Sorunları Masaya Yatırıl...
 » Hopa'da Yılmaz Topaloğlu Bağımsız A...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...