Hopa Devlet Hastanesinin Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Açıldı

17/05/2013 17:27

Hopalı İş Adamı Turgay Ciner Tarafından Yaptırılan Hopa Devlet Hastanesinin Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Açıldı.


Haber: Turan Şentürk1987 Yılında yapımına başlanılan ve 91 yılında hizmete giren Hopa Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine kavuştu.

Hopa’lı iş adamı Turgay Ciner tarafından yaptırılan yoğun bakım ünitesi Artvin Valisi Necmettin Kalkan ve Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla tarafından hizmete açıldı.

Hopa devlet hastane yeni bina inşaatın temeli atıldıktan sonra Hopa Devlet Hastanesine gelen bütün konuklara hastanenin girişinde küçük bir tören yapıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla yoğun bakım ünitesi hastanın can damarı olduğunu ifade ederek şunları söyledi.

”Sağlık ve eğitim konusunda hiçbir şey esirgenmiyor. Çünkü insan sağlığı gerçekten çok önemlidir. Mevcut 22 yıllık hastanemizde maalesef yoğun bakım ünitemiz yoktu. Sağolsun Hopa’nın yetiştirdiği değerli iş adamı Sayın Turgay Ciner bu sıkıntıyı giderdi. Hastanemizi ve de İlçemizi yoğun bakım ünitesine kavuşturdu. İş adamlarımız sayesinde Artvin’imize birçok hizmetler yapıldı. Turgay bey geçmişte de bir okul yapmıştı. Turgay’ın ağabeyısı Tuncer Ciner’ de bu hastanemizin ek bina inşaatını babasının adına yaptırmıştı. Necmettin Aydın kültür merkezi ilçemize kazandırmıştı, Nuri vatan bir okul yaptı. İsmet Acar Borçka ilçesine okul yaptı. Nihat Gökyiğit Artvin’e birçok hizmetleri var. Sıtkı Kahveci yine öyle Artvin’e birçok hizmetleri var. Değerli iş adamlarımızın sayesinde Artvin’imize büyük hizmetler yapılıyor. Devlet vatandaş işbirliği böyle ön plana çıktığında altından kalkanılmayacak hiçbir iş yoktur. Ben Artvin’i birçok hizmetlerde bulunan bütün iş adamlarımıza ve Hopa ilçemize yoğun bakım ünitesini kazandıran Sayın Turgay Ciner’e sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum”, dedi.

Artvin Valisi Necmettin Kalkan yaptığı kısa konuşmada Hopa ilçesine yoğun bakım ünitesini kazandıran Turgay Ciner’e teşekkürlerini sunarak” İş adamlarımız geçmişte de Hopa’ya birçok hizmetlerde bulunmuşlar. Demek ki bu ne ilk oldu nede son olacak. Temennimiz bundan sonra değerli iş adamlarımızdan böyle yardımlar yaparak büyük hizmetlerde bulunurlar. Turgay Bey 4 yataklı yoğun bakım ünitesini hizmete kavuşturdu. Bu çok büyük bir hizmettir. Gecikmelide olsa bugün yeni hastanemizin temelini attık. Temennimiz verilen sure içinde tamamlanıp, hizmete girmesidir. Hem yeni hastanemizin yapımı, hem de Turgay beyin yaptırmış olduğu yoğun bakım ünitesi hastanemize ve de ilçemize hayırlı olsun. Bu ünitede yatacak hastalarımıza ve de bütün hastalarıma da acil şifalar diliyorum”, dedi.

Bu konuşmanın ardından Hopa devlet hastanesine yoğun bakım ünitesini kazandıran Turgay Ciner’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ve şükran plaketini Artvin Valisi Necmettin Kalkan tarafından Turgay Ciner bulunmadığı için vekâleten Hopa Park Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’e takdim edildi.

Daha sonra yoğun bakım ünitesinin açılış kurdelesi kesildi. Açılışa katılan bütün konuklar yoğun bakım ünitesinin kapısına kadar gittiler. Ancak bakım ünitesinde hasta yattığı için içeri girilmedi. Sadece basın mensuplarına fotoğraf çekme izni verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.05.2013 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Hastanelerine Kavuşuyor...
 » Bu İşte Bir Gariplik Var...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Arhavi Belediyesi Gücüne Güç Katıyo...
 » Hüsnü Ciner İlkokulu Yenileniyor...
 » Hopa Devlet Hastanesi'nde Tomografi...
 » Artvin Devlet Hastanesine Koroner Y...
 » Borçka Diyaliz Ünitesine Kavuştu...
 » Artvin’de Gerçeğini Aratmayan Kbrn...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » İstanbul’da Hopa Rüzgarı Esti...
 » Bayraktutan 11 Sağlık Personeli Tbm...
 » Hopa Değerli İş Adamı Rahmi Küçük'ü...
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » Hayvancılığa 0 Faizli Kredi Yılsonu...
 » Hopa Devlet Hastanesinin Temeli Atı...
 » Sarp Sınır Kapısında Modernizasyon...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...
 » Vali Aydoğdu Hopa İlçesinde Ziyaret...
 » Hopa İş Dünyasının Gaziantep Ve Kil...