Hsyk Savcı Ve Hâkim Atamaları Gerçekleştirildi

07/05/2013 08:59

Hsyk Yaz Kararnamesi Kapsamında Savcı Ve Hâkim Atamaları Gerçekleştirildi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin ve ilçelerinde de bazı savcı ve hâkimler yer değiştirirken, yerlerine yeni atmalar yapıldı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yayınlamış olduğu ana kararname ve kur’a kararnamesiyle Artvin ve ilçelerde görev yapan bazı hakim ve savcıların görev yerleri değişti.

30/04/2013 tarihinde Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun internet sayfasında kamuoyuna duyurulan ana kararname de; “Artvin Adliyesinde yapılan değişikliklerle, Artvin Cumhuriyet Savcısı Bayram Demirtaş Silopi Cumhuriyet Savcılığı’na, Artvin Cumhuriyet Savcısı Meltem Sultan Demirbağ Ahlat Cumhuriyet Savcılığı’na, Artvin Cumhuriyet Savcısı Mehmet Öksüzoğlu Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi üyeliğine atanırken Enez Cumhuriyet Savcısı Yusuf Bahadır Özay Artvin Cumhuriyet Savcılığına, Kemaliye Cumhuriyet Savcısı Nusret Alper Pazarcıkcı Artvin Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.

Artvin Hâkimliğin de yapılan değişikliklerde Hakim Gökhan Kurt Karaman Hakimliği’ne atanırken Malazgirt Hakimi Reyhan Köse Artvin Hakimliğine atandı.

Borçka Adliyesinde yapılan değişiklikler, Borçka Cumhuriyet Savcısı Burhan Başar Düzce Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhuriyet Savcısı Caner Babaloğlu Göynük Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.

Borçka Hâkimliğinde yapılan değişikliklerde Hakim Denir Şadırvan Babaloğlu Göynük Hakimliğine atandı.

Arhavi Adliyesinde gerçekleşen görev değişimin de, Cumhuriyet Savcısı Alp Tekin Yıldırım Kargı Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhuriyet Savcısı Suzan Yıldırım Ödemiş Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken İspir Cumhuriyet Savcısı Volkan Atalay Arhavi Cumhuriyet Savcılığı’na, Digor Cumhuriyet Savcısı Erkan Çörek Arhavi Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.

Arhavi Hakimliğin de Hakim Seyda Kibar Yıldırım, Kargı Hakimliği’ne atanırken İspir Hakimi Senem Atalay Arhavi Hakimliğine, Başkale Hakimi Eyüphan Kılıç Arhavi Hakimliği’ne atandı.

Şavşat Adliyesinde gerçekleşen görev değişiminde, Cumhuriyet Savcısı Tarık Kondur Karaman Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhuriyet Savcısı Faruk Karcı Erbaa Savcılığı’na atandı.

Şavşat Hâkimliğinde Hakim Emel Karcı Erbaa Hakimliğine, Şavşat Hakimi Yaşar Kazancı Bitlis Hakimliğine atanırken Ceyhan Hakimi İbrahim Büyükbaş Şavşat Hakimliğine, Ereğli Hakimi Yetkim Ergün Şavşat Hakimliğine atandı.

Hopa Adliyesinde gerçekleşen görev değişiminde ise Hopa Hakimi Nebi Küçükbileci Beypazarı Hakimliğine, Hopa Hakimi Serdar Bayraktar Kargı Hakimliğine, Hopa Hakimi Yavuz Yılmaz ise Yargıtay Tetkik Hakimliği’ne atandı.

Yusufeli Hâkimliği’ne Turgutlu Hâkimi Mehmet Fatih Kapusuzoğlu ile Ünye Hâkimi İsmail Deniz Demirkaya atandı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yayınlamış olduğu ana kararname sonucunda Artvin ve ilçe adliyelerinde boş kalan yerlere 03/05/2013 tarihinde kamuoyuna duyurulan kur’a kararnamesinde atamalar gerçekleşti.

Kararnamede; Hâkim adayları Zeynep Öner, Aynur Derya Başlı ve Emine Özdemir Artvin Hakimliğine, Mehmet Ertong, Pınar Söyler ve Ender Genç Hopa Hakimliğine, Seda Kılıçkaya Şavşat Hakimliğine, Abdullah Kılıç ve Sevil Oğuz ise Borçka Hakimliğine atandılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.05.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Adliyesi’nde Büyük Değişim...
 » Artvin Adliyelerinde Atama Rüzgârı...
 » Hopa Sizi Unutmayacak....
 » Vekil Kışla Adına Yardım Parası Top...
 » Artvin’de Gözaltına Alınanlar Serbe...
 » Hopa’daki Tutuklamalara Sessiz Kalm...
 » Hsyk Yaz Kararnamesi Açıklandı...
 » Yeni Kaymakam Atamaları Yapıldı...
 » Artvin Valisi 1 Gün İçinde 2 Defa D...
 » Hopa Adliyesinde Şimdi Veda Zamanı...
 » Artvin Barosu Referandumu Konuştu...
 » İsrafil Kışla’dan Arhavi’ye Müjde...
 » Artvin'i Bir Genel Müdür Ziyaret Et...
 » Arhavi Ve Ardanuç Adliyelerinin Kap...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Arhavi’de Savcı İçin Veda Yemeği Ve...
 » Borçka'da Tayinleri Çıkan Savcı Ve...
 » Artvin 6 Nisan’da Büyük Mitingle Ma...
 » Artvin Barosu Avukatlar Gününü Kutl...
 » Ankara'da Dakika Dakika Hopa Davası...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...