Artvin Askf Genel Kurulu Yapıldı

02/04/2013 09:23

Sadettin Dağ Yeniden Başkanlığa Seçildi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanlığı'na Sadettin Dağ yeniden seçildi.

Artvin Gençlik Merkezi toplantı salonunda yapılan Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulunda adaylardan Asım Yılmaz’ın son anda adaylıktan çekilmesi sonucu tek aday olarak seçime giden Sadettin Dağ yeniden seçildi.

Genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşının ardından genel kurulu yönetmek üzere divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Hopa Gençlik Spor Kulübü Başkanı Erdoğan Bayraktar, divan üyeliğine de Erol Aslan ve Yusuf Suat Sevinç seçilirken kâtip üyeliğin ede Yeşim Bolluk seçildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan hazırda ki ASKF Başkanı Sadettin Dağ yaptığı konuşmada 2. Olağan Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu.

Dağ yaptığı konuşmada; “ Bundan 3 yıl önce yine bu salonda ASKF kuruluşunda sizlerin destek ve katkıları ile ARTVİN için bir ilki gerçekleştirmiştik. 33 yıl önce 75 ilde başlatılan, ASKF yapılanması, sizlerin katkılarıyla 76. sını birlikte kurmanın haklı gururunu yaşamıştık.

Artvin ASKF ile spor çevreleri artık bir "camia" sokakta, bürokraside ve resmi hayatta hak ettiği yerini aldığına inanıyoruz. Devletimizin katkıları ile yapılan futbol sahaları, salon ve spor komplekslerinden dolayı memnuniyetimizi belirtmek istiyorum. Bu imkânlardan henüz faydalanamamış İlçe ve Beldelerimize gerekli yatırımların getirilmesinin takipçisi olacağımızı da belirtmek isterim. Hep birlikte kurduğumuz Federasyonumuz sayesinde Kulüplerimiz mücadele gücünü artırarak sadece belirli branş ve yaş guruplarında spor yaptırmaktan ise her yaş gurubuna eğilerek daha güçlü, daha etkin bir yapıya kavuşmuştur.

Bu yapı sadece ilimizde değil tesirini Bölge illerinde de hissettirmeye başlamıştır. Çeşitli dallarda faaliyet gösteren Kulüplerimiz, artık bir camia olarak Artvin'de dostluk ve dayanışma sergilerken, il dışında da ilimizi en iyi şekilde temsil edecekleri bir döneme girilmiştir.

Yönetim kurulumuza güvenerek faaliyetlerine faaliyet katan Bulundukları ilçelerde imkânsızlıklara rağmen en iyisini yapmaya olan siz değerli gönül dostlarıma sonsuz şükranlarımı ifade etmek istiyorum.

Bu gün güvenerek yetki verdiğiniz Şahsım ve yönetim kurulumun sınav günüdür. Bilmenizi isterim ki alacağınız her türlü olumlu ya da olumsuz karara ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım saygı duyacaklardır.

Bu gün yetki sizlerdedir. Bu yetkinin tekrar verilmesine yönetim kurulum olarak talipliyiz. Kaldığımız yerden daha iyisini, aramıza yeni katılarak yönetim kurulumuzu kuvvetlendiren arkadaşlarım ile yapma arzusunda olduğumuzun bilgisini paylaşmak isterim” dedi.

Dağ Konuşmasını katılımcılara teşekkür ederek sonlanırdı. Gündem maddeleri divan tarafından tek tek işlenirken yönetim Kurulu üyesi İbrahim Demir gündemin 4. maddesi gereği faaliyet raporunu okudu.

Faaliyet Raporu Okundu

Demir okuduğu faaliyet raporunda; “ İlimizde sporun gelişebilmesi için merkez ve ilçelerde rutin toplantılar yapılmıştır. 05. 02. 2013 de Başlayarak Spor Kulüplerine Sağlık malzemesi yardımı geleneksel olarak her yıl yapılmaya başlanmıştır.

İlçeler de bulunan futbol sahalarının kale fileleri ve köşe bayrak direkleri ASKF Tarafından İlçe Müdürlüklerine veya Kulüp yöneticilerine verilmeye başlandı.

08. 02. 2010 da düzenlenen 2010 un en onu projesine tüm branşlarda sporcu yetiştirmeyi kendilerine şiar edinen Arhavi Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Uzunhasanoğlu’nu İstanbul’a yılın spor yöneticisi adayı olarak gönderdik

30. 10. 2010 da Taskk (Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna üyelik müracaatı ile yazışmalar yapılarak konfederasyonun üyesi olduk.

31. 11. 2010 da faaliyetler için gerekli olan vergi numarası banka hesapları ile ilgili çalışmalar yapılmıştır. 23. 11. 2010 da Sınır komşumuz Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Başkenti Batum şehrinde Avrupa Şampiyonu Sarkis Sarkısyan adına düzenlenen Uluslararası Masa Tenisi Turnuvasına 17-25 yaş grubu masa tenis sporcularının katıldığı turnuvaya Artvin'den Artvin 7 Mart Spor Kulübü ve Artvin Çoruh Üniversitesi sporcuları katıldılar. Bu sporcuların Ülke dışına gidiş geliş konaklamaları ASKF Tarafından karşılanmıştır.

16. 01. 2011de Artvin Hopa Spor İle Başlayan Artvin ASKF üyeliklerine Arhavi Spor, Arhavi Gençlik Spor, Kemalpaşa Spor, İl Özel İdare sporda katılarak 26 olan üye sayımız 31 olmuştur.

11. 02. 2011 de GHSİ ne ait kapalı spor salonunun yanındaki taşınmazın proje ve teminine esas maliyet hesabı düzenlenerek spor toto teşkilat başkanlığından ödenek istenmiştir.

20. 04. 211 de Büyükler Artvin Şampiyonu ile Bal Müsabaka Baraj Maçlarının İlk Yılını Artvin Hopa Spor Arhavi maçını Yusufeli’nde 2’cisini ise Arhavi’de Arhavi gençlik spor -Arhavi spor arasında.

İlimizi 19-05-2011 tarihinde Antalya’da Porto Bella Hotel de 30. başkanlar kurulu toplantısında temsil edildi.

29-06-İLE 3 -07 2011 tarihînde üçüncüsü düzenlenen gündüz tekin onay futbol festivaline 10 yaş grubu sporcuları Kıbrıs’a götürerek gidiş geliş ve konaklamaları ASKF tarafından sağlandı.

26. 08. 2011 de il disiplin kurulu il temsilcisi yapılanması tamamlandı.

26. 08. 2011 de il spor güvenliğine üye vererek sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine katkı sağladık. 07. 10. 2011tarihinde TASKK olağan genel kurula ilimizi temsil eden 4 Delege ile Ankara’da katıldık. 28. 10. 2011 tarihînde Ordu’da düzenlenen ASKF Cumhuriyet Kupasına ilimizden amatör Lig" Şampiyonu Artvin Hopa spor gönderilerek tüm masrafları Artvin ASKF tarafından karşılanmıştır. 31. başkanlar kurulu toplantısına Antalya ya gidilerek ilimiz Temsil edildi. 21. 09. 2012 tarihînde ilimize gelen TASKK genel başkanı ve aynı zamanda gençlik hizmetleri spor genel müdürü 2 genel müdür Yardımcısı heyeti ilimizde ağırlayarak ilçelerdeki yapılan Çalışmalar incelenmiştir.

26. 11. 2012 tarihinden sonra ilimizde düzenlenen futbol müsabakaları kategorilerinde şampiyon olan ve gruplara gitmeye hak kazanan takımlara kupa ve madalya yaptırılmış. Bunun geleneksel olması yönünde karar almıştır.

İstanbul ASKF başkanlığı ile kardeş il projesine imza atan Artvin ASKF -İstanbul ASKF den malzeme temin ederek ilimizde faaliyet gösteren futbol kulüplerine malzeme dağıtımı gerçekleştirdi.

Federasyonumuzun web sitesi tüm spor branşlarını içeren faaliyetlerinin ve konularının paylaşılacağı haber portalı www. artvinaskf. com olarak hizmete girmiştir” ifadeleri yer aldı.

Diğer gündem maddelerinde okunması ve ibra edilmesinin ardından seçime geçildi.

Asım Yıldırımın adaylıktan çekilmesi sonrasında Sadettin Dağ ve oluşturduğu yönetim kurulu seçime tek listeyle katıldı. 77 Kişinin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda 68 geçerli oy kullanıldı.

Yapılan seçim sonrasında Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı ikinci olağan genel kurulu sonunda Başkan Saadettin Dağ seçilirken Yönetim Kurulu Üyeliklerine Yusuf Suat Sevinç, Erdoğan Albayrak, Erol Aslan, Orhan Ağdemir, Ersin Altın, Hakan Şahin, Turgut Topal, Erkan Atasert, Necmi Asuman, Mustafa Kongur, Şaban Karaca, Cengiz Velimahmutoğlu, İbrahim Demir, Şaban Bayramoğlu seçildiler.

Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine: Metin Başköylü, Ali Fuat Akın, Kadir Dalkılıç.

Disiplin Kurulu Asil Üyeliklerine, Gönül Özbayrak, Yaşar Yıldırım, İsa Uzun.

Onur Kuruluna Abdullah Koçak, Hakkı Aytolan, İlker Mustafa Turhan, Nurettin Taban, Murat Çorbacıoğlu seçildiler.

TASKK Üst Kurul Delegeliklerine Saadettin Dağ, Erol Aslan, Ahmet Deniz Özışık, Erdoğan Albayrak seçildiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.04.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Askf ’den Spor Kulüplerine M...
 » Artvin Askf Başkanı Dağ Spor Dolu B...
 » Taskk Genel Başkanı Ali Düşmez Artv...
 » Artvin’de Spor Tesislerinden Ücret...
 » Hopa, Spora Ve Eğlenceye Doydu...
 » Artvin Hopaspor 1 Çayelispor 0...
 » Artvin Amatör Ligi Fikstür Çekimler...
 » Artvin Hedef Büyüttü...
 » Artvin Askf Kuruldu...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Artvin'de Spor Salonu Olmayan İlçe...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Artvin Amatör Lig’i Başlıyor...
 » Artvin Hakem Camiasının Anlamlı Gün...
 » U- 17 Türkiye Şampiyonası Artvin’de...
 » Artvin Derbisinde Hopa Ve Borçka Ka...
 » Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federa...
 » Artvin İl Hakem İl Hakem Kurulu Ken...
 » Hopa Şehir Stadını Sel Ve Çamur Bas...
 » Trac Artvin Şubesi Genel Kurulu Yap...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...