Artvin’de Yapılacak Her Projeyi Vatandaşlar Görebilecek

23/03/2013 09:43

Artvin Valiliği Tüm Kamu Yatırımlarını Tek Veritabanında Toplayan Bir İnovasyon Projesine İmza Attı.


Haber: Tolga GülArtvin Valiliği tüm kamu yatırımlarını tek veritabanında toplayan bir inovasyon projesine imza attı. Artvin Valisi Necmettin Kalkan tarafından tasarlanan projenin yazılım ve kodlama işlemleri ise Valilik Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapıldı.

İnternet Üzerinden Harita Tabanlı Proje Takibi

Valiliğe ait internet sitesi üzerinden ilin hangi noktasında hangi projenin uygulamaya konulduğunu gösteren yazılım Google Earth ve Google Maps veri tabanı üzerine entegre edilmiş durumda. Yazılım gerek görsel gerekse fonksiyonel açıdan son derece başarılı. "Harita Tabanlı Proje Takip Sistemi" ismi verilen program tüm vatandaşlara açık olarak hizmet veriyor.

Dileyen herkes http://www. artvin. gov. tr/gmaps/projeler. php adresine girerek Artvin il merkezinde ve ilçelerinde arazi üzerinde yatırımların yerini online olarak görebiliyor.

Artık her vatandaş projeleri takip edebilecek

Türkiye’de bir ilk olarak da nitelendirilen proje takip sistemi sayesinde ülkemizde en fazla tartışılan konuların başında gelen projelerin şeffaf bir şekilde takip edilmemesi durumunun da önüne geçilmiş oldu. Proje takip sistemi sayesinde www. artvin. gov. tr adresine giren herkes Harita Tabanlı Proje Takip Sistemi’ni tıkladıkları anda karşılarına çıkan harita üzerinden Artvin Merkez ve ilçelerindeki tüm projeleri detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulabiliyorlar. Takip etmek yada bilgi almak istedikleri projeyi il merkezi yada ilçelere göre harita üzerinde işaretleyen vatandaşlar, istedikleri proje hakkında detay bilgileri ve projenin son durumu ve de harcanan bedellere ilişkin bilgileri Artvin Valiliği tarafından yapılan bu takip sistemi aracılığıyla bundan böyle takip edebilecekler. Harita üzerinden projeye ilişkin bilgileri alabilen vatandaşlar uydu bölümünü tıkladıkları zamanda uydu üzerinden Google Earth ve Google Maps veri tabanları üzerinden projeleri görüntüleme şansı da bulabilecekler.

Sistemin yazılımı için ücret ödenmedi

Artvin ilindeki tüm projelerin şeffaf bir biçimde incelenmesini sağlayan proje takip sisteminin kuruluşuna ilişkin olarak da herhangi bir ücret ödenmemesi de projenin bir başka önemli yönü oldu. Projenin yazılım ve site içerisine yerleştirilmesi için herhangi bir ücret ödenmezken proje yazılım ve kurulumu tamamıyla Artvin Valiliği’nin kendi bünyesindeki ekip tarafından gerçekleştirildi. Böylelikle projenin yazılımı için ödenmesi gereken yüksek bedellerden de tasarruf sağlanmış oldu.

Hazırlanan proje takip sisteminin ülkemiz genelinde örnek olması beklenirken, Artvin Valiliği bu proje sayesinde ülke genelinde adından yine başarıyla söz ettirmiş olacak.

Projeye dair yapılan yorumların tamamı projenin başarısına yönelik olurken projenin hazırlanmasını sağlayan Artvin Valisi Necmettin Kalkan ve projeyi hazırlayan ekip projeyi duyan tüm kesimler tarafından taktir ediliyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.03.2013 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 2011' İn Etkili Ve Popüler Yüz Kadı...
 » Bayraktutan’dan Ataması Yapılmayan...
 » Gdo'da Asıl Hedef Gıdada Egemenliği...
 » Artvin’de Engelli Vatandaşlara Dest...
 » Rize’de Kodlama Atölyelerinin Sayıs...
 » Kodla Rize Festivali Başladı...
 » Genç, Yaratıcı Girişimciler Aranıyo...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvinli Genç İşadamına Çevre Duyar...
 » Emniyetten Kedi Kartı Kullanıcıları...
 » Artvin İl Genel Meclisi Haziran Ayı...
 » Türkiye Kent Konseyleri Çevre Çalış...
 » Doka Yönetim Kurulu Trabzon’da Topl...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » İl Genel Meclisi Aralık Ayı Kararla...
 » E-imza’nızı Aldınız Mı?...
 » Trabzon Tso'da Teşvik Toplantısı Dü...
 » Artvin Cerattepe Madeni Mahkemelik...
 » İstad 5. Yönetim Kurulu Toplantısı...
 » Trabzon’da Tanıtım Seferberliği...