Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Öğrenciler Oldu

20/03/2013 09:18

Arhavi Myo Dış Ticaret Öğrencileri Ve Öğretim Elemanları Hopa Limanına Teknik Gezi Düzenlediler.


Haber: Hayati Akbaş







Arhavi MYO Dış ticaret bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları Hopa limanına Teknik gezi düzenlediler. HOPAPORT’U ziyaret eden öğrenciler, derste öğrendikleri teorik bilgilerin pratik uygulamalarını Hopa Limanı İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç tarafından Limanın kuruluş tarihi, liman sahası, yapılan işleri anlatması ile pekiştirdiler.

Hopa Limanı İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç HOPAPORT sahasının Gümrüklü saha olduğunu burada yapılan her işlemin resmi prosedürler işletilerek yürütüldüğünü ifade etti. Turan Kılıç daha sonra öğrencilerle birlikte Liman sahasında bulunan açık ve kapalı geçici depolama alanlarını da gezerek buralarda yapılan işlemleri teknik personelle birlikte öğrencilere anlattılar.

Açık ve kapalı geçici depolama alanlarını gezen öğrencilere HOPAPORT personellerinden Dış ticaret mezunu olan Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği temsilciliğini yapmakta olan Mehmet Yıldırım, Gümrüklü alanı ve işleyişi hakkında detaylı bilgi verdi. Öğrencilerden gelen soru ve görüşler üzerine yoğun bir bilgi transferi gerçekleşti.

Öğrencilerin HOPAPORT Gümrüklü saha gezisi ardından toplantı odasına geçildi ve burada ikramlar yapıldı. Burada da Hopa Limanı İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç ve geziye eşlik eden Hopa eski Ticaret Odası Başkanı ve işadamı Sinan Altınsoy tarafından Hopa limanının ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz açısından önemi ve HOPAPORT’un stratejik konumu hakkında bilgiler verildi. Altunsoy HOPAPORT’un gelecek yıllarda Uluslar arası boyutta isminin ve öneminin daha çok konuşulacağını ve artacağını hep birlikte yaşayarak görüleceğini, özellikle HOPAPORT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Meriç Burçin Özer’in göreve başladığı tarihten bu tarafa Hopa limanında işlem potansiyelinin sürekli yükselen bir grafik izlediğini ifade ederek “Bugün gelinen noktada Hopa limanının, Hopa –Batum arasında yapılacak Demiryolu bağlantısının sağlanması halinde Rusya’dan başlayarak Kafkas ülkelerine ve hatta Çin’e kadar uzanan coğrafya da öneminin daha da artacağını ve bunun da ülke-bölge ve il ekonomisine artılarının daha çok olacağını” ifade etti.

HOPAPORT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Meriç Burçin Özer ‘in daha önceleri de Arhavi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin düzenlediği söyleşilere katılarak düşüncelerini paylaştığını ifade eden İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç “HOPAPORT olarak bu teknik geziyi önemsiyoruz ve bizlerden istenilecek her türlü teknik bilgiyi vermekten mutluluk duyduk ve duyarız da. . Genel Müdürümüz Sayın Meriç Burçin Özer Bey bir dizi konferans ve panele katılmak için şu an İstanbul’da bulunmaktadır. Sizlere selamlarını iletti” diye konuştu.

Ziyaretten oldukça memnun kalan öğrencilerde bu teknik gezi kapsamında kendileri ile birçok bilgiyi paylaşan Liman yöneticilerine ve Sinan Altunsoy’a teşekkür ettiler. Ziyarete Hopa Meslek Yüksekokulu Lojistik bölümü Öğretim görevlisi Beril Kasımoğlu’da eşlik etti.

Ziyaret sonunda topluca çekilen hatıra fotoğrafları ardından HOPAPORT yöneticileri de teknik geziye katılan öğrencilere içinde HOPAPORT’un tanıtımını içeren belgelerin bulunduğu hediye çantalar verdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.03.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Ö...
 » Hopa Heyeti Ankara’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Artvin’in İstanbul’daki Sesi Gözü K...
 » Hopa Meslek Yüksek Okulu Seminerler...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Hopaport Logitrans Fuarında İlgi Od...
 » Pfı'nın Gündeminde Bu Kez Karadeniz...
 » Hopaport’un İzmir’den Misafirleri V...
 » Hopaport Sloganını Arıyor Yarışması...
 » Lojistiğin Zirvesi Logitrans 2015’d...
 » Arhavi Myo Öğrencileri Hopaport’ta...
 » Hopa Limanı Yeni Bir Tatbikat Gerçe...
 » Hopa Limanı Yeni Bir Tatbikat Gerçe...
 » Hopaport Her Türlü Tehlikeye Karşı...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Hopa Tso Yönetimi Hopaport’u Ziyare...
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kari...
 » Chp Milletvekili Bayraktutan Hopa L...



En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...