Kışla, "Hizmetten Başka Derdimiz Yok"

05/02/2013 08:19


Haber: Nurbay UstaMecliste makam odasında sorularımızı cevaplandıran AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla son bir yıl içerisinde Artvin’e yapılan hizmetleri anlattı.

Hizmetten Başka Derdimiz Yok

İsrafil Kışla makam odasında TRT Bölge temsilcisi Nurbay Usta’ya yapmış olduğu açıklamada; “Biz gece gündüz çalışıyoruz. Hem de bireysel olarak kurumlara bir şeyler kazandırma konusunda gayret ediyoruz. Bu alamda hizmetten başka bir derdimiz yok. Biz halkımızın da bu hizmetleri takdir ettiğini gördük. Biz inanıyoruz ki halkımız buradan sonrada bu yapılanları takdir edecektir. AK Partiye olan teveccüh her geçen gün artıyor.

Kısıtlı bir zamanda bu kadar yapılan hizmetleri anlatmak çok zor. Ama çok önemli gördüğümüz ve halkımız tarafından da önemli ölçüde değer bulan bazı hizmetlerimizden söz etmek istiyorum. ” Dedi.

Sağlıkta Büyük Yatırımlar

Kışla; “Güzel çalışmalar yapıyoruz. Sağlık alanında yatırımlarımız devam ediyor. Hopa hastanesi ihale edildi. Şavşat Devlet hastanesi yapımı devam ediyor. Arhavi devlet hastanesi devam ediyor. Diğer taraftan Borçka ve Murgul hastaneleri başlayacak. Artvin’deki eski hastaneyi de yatırım programına aldırmayı düşünüyoruz.

Eğitime Desteğimiz Sürecek

Eğitim alanında üniversitemize ek ödenek çıkarttırdık. Borçka Meslek Yüksek Okulu yatırım programına alındı. İnşallah bir an önce açılacak. Üniversitemizi büyütme hedeflerimiz var. Yine Seyitlerdeki yerleşkede Kampusun içerinde 500 ve 700 kişilik yurtlar yatırım programına alında yapacağız. İki proje aldık o projelerden beğenilenler uygulanacak. Ayrıca Artvin’de okul yatırımlarımız devam ediyor. İskebe tarafında 200 kişilik bir yurt yapımı çalışmamız devam ediyor. Yeni bir okul yatırımımız da devam ediyor. Borçka Anadolu Öğretmen Lisesi Milli eğitim yatırım programlarına alındı. Şavşat Anadolu öğretmen liseleri yatırım programında yakında ihalesi olacak. Gençlik Spor Bakanlığımız Şavşat kapalı Spor Salonu için bu ay içerisinde ihale çıkacak. Hopa da bir lise bir yurt, Murgul ve Borçka da Sosyal Dayanışma birer tane yurt ihaleleri yapıldı inşaatları başladı. 2013 yılı programları içerisinde.

Şavşat Yüksek Okulu İçin Tek Sorun Yer

Şavşat’taki yüksek okul rektörümüz sıcak bakıyor. Ama şu an bir yer sıkıntımız var. Öğretmen okulunu bir a önce yaparsak bu konuda önemli bir adım atılmış olacak. Öğretmen okulu yeni binasına taşınınca yer sıkıntısı da giderilmiş olur. Ama şu anda YÖK e ve Rektörlüğe burası bizim yüksek okul binamız

diyecek yerimiz yok. Bu sıkıntıyı aşarsak Şavşat ada bir yüksek okul kazandırmayı düşünüyoruz. Ayrıca Şavşat’a bir İmama hatip lisesi yapımı düşünülüyor. Şu an bununda projeleri çizildi.

Artvin’e Müze Yapılacak

Artvin’e bir yüzme havuzu yatırım programını söz aldık, yüzme havuzu başlayacak. Diğer taraftan ulaşımda yoğunluk çalışmalarımız devam ediyor. Artvin’e ikinci bir alternatif giriş yolu ve Şavşat Çevre Yolu çalışmaları devam ediyor. Macahel tüneli çalışmalarımız var. Macahel tüneli projeleri tamamlandı. Ardanuç Ardahan yolu bu sene tamamlanacak. Damar yolu Karayollarında devam ediyor. Ardanuç’ta bir açık cezaevi yapımı için 50 ye 33 dönümlük bir arazi tespit edilerek bakanlığa bildirildi. Ardanuç’a açık bir ceza evi kazandırma gayretlerimiz var.

Kültür Bakanlığı da bir yer gösterebilirsek bir kültür merkezi yapmayı planlıyor. Müze için yer alındı.

Artvin’de yıllardır atıl durumda bekleyen bir kayak merkezimiz var kayak merkezimizin telesiyeji tamamlandı. Yıllardır orasını jeneratörlerle işletiliyordu. Oraya enerji nakil hatlarını çıkardık.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın beyinde katkıları ile Borçka da bir okul yaptıracağız.

Saha Tüneli İçin 2014 Işığı

Sayın Bakanla görüşüldü. İnşallah yakında onunda proje ihaleleri olur. Önümüzdeki önemli projelerden biride odur. 8 KM lik çift tüp olarak bir tünel olacak. Bakanlık o konuda sıcak bakıyor. Önümüzdeki yıla inşallah yatırım programına inşallah aldırırız.

Artvin’e Rekor Ödenek

Bu sene getirdiğimiz ödenek gibi Artvin’e hiçbir dönem ödenek gelmiş değil. Son 2-3 ay içerisinde 22 milyonluk bir ödenek aktarımı oldu 4 Bin TL Üniversitemize ödenek getirdik. Bunun 2 bin TL si Borçka’ya 2 Bin Tl side Kampusa alt yapı için. 5. 5 milyon TL Milli parklara 2 milyon Hatila vadisine, 1 Milyon Borçka Karagöle, 1 Milyon Şavşat Karagöle, 1 Milyonda Sahara Milli parkına

İl Özel idaresine toplamda 11 milyon tl il özel idaresine geldi. Son zamanlarda İl Özel İdaresine 4, 5 Milyon TL daha sonra 31 Aralık 2012 günü 3, 5 TL tekrar İl Özel İdaresine geldi. Ayrıca 3, 5 Milyon TL de Hopa Borçka ve Şavşat’taki sel felaketlerinden dolayı afetler için geldi.

Her kuruma ciddi yatırımlar yapmayı planlıyoruz. DSİ, Karayollarına Milli parklardan Gençlik Spordan Milli Eğitimde Sağlık Bakanlığında, Kültür Bakanlığından çok ciddi yatırımlar almaktayız.

Biz Meselelere İdeolojik Yaklaşmıyoruz

Artvin’e güzel şeyler kazandırmamız için gece gündüz koşturuyoruz. Halkımız bu yapılanları her zaman takdir etmiştir. Buradan sonrada takdir edeceğine inanıyorum. Biz meselelere ideolojik olarak yaklaşmıyoruz. Biz basit siyasi hesaplar içerisinde değiliz. Falanca bize oy verdi filanca köy vermedi gibi düşünceler içerisinde asla değiliz. Biz 160 Bin Artvinliyi kardeş biliyoruz. Herkesin derdi ile ilgilenmeye çalışıyoruz. Bütün ilçelerde ister Cumhuriyet Halk Partili olsun ister Milliyetçi Hareket Partili olsun ister AK Partili olsun herkese hizmet etmeye ve herkesin hizmeti eşit almasına gayret gösteriyoruz. Bize ulaştırdıkları konularda kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçen günlerde Başbakanımızın katıldığı Çevre şehircilik Bakanlığının yaptığı törende Artvin’de 4 Belediyemize çöp kamyonu verildi. Bunlar Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerdi. Biz oradaki halkımıza hizmet edeceğini biliyoruz. Artvin, Şavşat, Murgul ve Kemalpaşa belediyelerine bu araçlar verildi.

Hizmet Noktasında Birlikteyiz

Uğur beyle bir sorunumuz yok. Elimizden geldikçe Artvin’e hizmet etme noktasında birlikte çalışıyoruz. Şu anki bizim yaptığımızı Milletvekilliği gelip geçici görevlerdir. Önemli olan bu gök kubbede Artvin’de gönüllerde hoş bir seda bırakmaktır. Milletimizin Allah razı olsun demesini sağlamaktır. Onun için biz kavgayla bir yere varılabileceğini düşünmüyoruz. Gönüllerin fethedilmesine özen gösteriyoruz. Gönüllere girilerek insanlara hizmet ederek daha güzel noktalara gelineceğine inanıyoruz.

Hepinize kolaylıklar diliyorum. Bütün Artvin halkına sağlıklar en derin saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.02.2013 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Artvinli Vekiller Ankara’da Söyleşi...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Profesörlerin Şavşat Aşkı...
 » Şavşat’ın Sorunları Masaya Yatırıld...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...