Vali Kalkan’dan Teşekkür Belgesi

24/01/2013 16:02

Yola Dökülen Taşları Temizleyen Oto Elektrik Kalfasına, Vali Kalkan’dan ‘teşekkür Belgesi’


Haber: Hayati AkbaşHafta sonu bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ardanuç ilçesine giden Vali Kalkan, Artvin’i Ardanuç ve Şavşat ilçesine bağlayan anayol güzergâhının Varyant mevkisinde karayoluna dökülen taşları temizleyen 19 yaşındaki oto elektrik kalfası Serkan Dursun’u gördü.

Aracından inerek yoldaki taşları temizleyen Dursun’a duyarlılığından dolayı teşekkür eden Vali Kalkan, daha sonra Ardanuç ilçesine gitmek üzere yola devam etti.

Genç elektrik kalfasının davranışından oldukça etkilenen Vali Kalkan, Dursun’un çalıştığı Artvin Küçük Sanayi Sitesi’ne gitti.

Vali Kalkan’ı işyerinin önünde Dursun’un ustası ve işyeri sahibi Rasim Özçelik karşıladı. Bir süre kalfa Dursun ve ustası Özçelik ile sohbet eden Vali Kalkan, Dursun’u topluma örnek olacak davranışta bulunmasından dolayı tebrik ederek, ‘Teşekkür Belgesi’ ile ödüllendirdi.

Dursun’u sürücüler için tehlike oluşturacak taşları temizlerken gördüğünde oldukça mutlu olduğunu ifade eden Vali Kalkan; “İnsanlardaki birtakım ince ve asil duyguların tezahürü olan bu örnek davranışınız toplumsal duyarlılığın bir timsali olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Toplumsal duyarlılık duygusu içerisinde sergilenmiş olduğunuz bu örnek davranışınızdan dolayı sizleri kutluyorum ve teşekkür ediyorum. ” dedi.

Vali Kalkan’ın kendisini ziyaret ederek belge ile ödüllendirmesi karşısında şaşkınlığı gizleyemeyen Dursun; "Bir otomobili tamir etmek için ustam ile birlikte Ardanuç ilçesine giderken, Varyant mevkiinde karayoluna dökülmüş taşları gördüm. Ustam aracı uygun bir yere park etti. Araçtan inerek sürürcüler için olası bir kazaya sebebiyet verebileceği düşüncesiyle her zaman yaptığım gibi taşları temizlemeye başladım. Bu sırada bir otomobil durarak beni tebrik etti. Kim olduğumu ve ne iş yaptığımı sordu. Artvin Valisi olduğunu söyleyince çok şaşırdım ve heyecanlandım. Sayın Valimiz beni tebrik etti. Ardından taşları temizledikten sonra otomobiliyle uzaklaştı. Hayatım boyunca unutamayacağım bir gün yaşadım. ”diye konuştu.

Dursun’un ustası ve işyeri sahibi Rasim Özçelik ise Vali Kalkan’ın işyerini ziyaret etmesinden ve kalfasını ödüllendirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirterek, şunları söyledi: “Yola dökülen taşları temizlemek için karayollarını arayabilirdik. Ancak taşlar rahatlıkla kaldırabileceğimiz ağırlıktaydı. Sadece bu taşları kaldırmak için devletin iş makinesini ve işçisini çağırmamız bize yakışmazdı. Biz vatandaşlık görevimizi yaptık. ” dedi.

Vali Kalkan daha sonra, Dursun’un tamir ettiği otomobilde yaptığı çalışmayı izledikten sonra işyerinden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.01.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kelle Koltukta Ulaşım!...
 » Artvinli Bürokratlar İstifa Kuyruğu...
 » Dünya Astım Günü Hopa’da Kutlandı...
 » Tayini Çıkan İl Jandarma Komutanı İ...
 » İlginç Bir Kurtarma Operasyonu...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Tobb Türkiye- Kırgızistan İş Forumu...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Cemiyet Başkanları Mersin’de Birara...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Artvin Şoförler Odası Başkanından T...
 » Artvin Sağlık Meslek Lisesi Binasın...
 » Artvin’in Kayaları Çelik Tel Kafese...
 » Vali Kalkan Yılın Ahi’sini Ziyaret...
 » Chp'de Bayraktutan Yola Çıktı...
 » Livanede Gül Açtı, Çoruh Ankara'ya...
 » Nuhoğlu, Trabzon'da Konuştu; "Karay...
 » Artvin Valiliği Turizm Portalı İnte...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin İl Özel İdaresi Hizmette Sın...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...