Uluslararası Kafkas Ormancılık Sempozyumu Başladı

24/01/2013 15:53

Sempozyum Bugün Artvin Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesinde Başladı.


Açü Logo

Haber: Tolga GülArtvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi kuruluşunun 20. yıldönümünü anmak için, "Uluslararası Kafkas Ormancılık Sempozyumu" düzenliyor. Sempozyum Artvin Çoruh Üniversitesi seyitler yerleşkesinde yapılacak. Kafkasya Bölgesi'nin güneybatı köşesinde yer alan, Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi bu bölgedeki doğal kaynakların yönetimi önemli ölçüde katkı sağlarken, bilimsel araştırmalarında canlı bir merkezi konumda.

Uluslararası Kafkas Ormancılık Sempozyumu bölgedeki ülkeleri arasında bilimsel araştırma ve çokuluslu işbirliği için geçmiş başarıları ve yeni ufuklara açık özetlemeye yardımcı olacağı düşünülüyor.

Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Dünya nüfusu artmaktadır. Diğer hizmetler arasında orman insan kullanımı için temiz su ihtiyacı önemli ölçüde kullanılmaktadır. Sürdürülebilir orman yönetimi biyoçeşitlilik, toprak erozyonu ve çölleşme, tatlı su sürekli temini ve sel önleme gelen koruma zenginliği için hayati önem taşımaktadır.

Sempozyumun amacı, orman ekolojisi, toprak erozyonu ve bilim adamı bilimsel bir ayarda su kirliliği, bitki ve hayvan çeşitliliği, iklim değişikliği, ahşap bilim ve teknoloji, peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım sorunları açısından sürdürülebilir orman yönetimi uygulamaları tartışmak için, dünyanın çeşitli bölgelerinde üniversiteler, enstitüler, devlet kurumları ve ilgili pay sahiplerinden uzmanları ve uygulayıcıları.

Özetleri, bildiri, poster ve sunumlar tüm yazılı içerik İngilizce olmalıdır. Sunucular, Türkçe, Gürcüce ve İngilizce sunum kullanılan tüm görsel yardımcılar İngilizce olmak kaydıyla kendi sözlü sunumlarında seçebilirsiniz. İngilizce, Türkçe ve Gürcüce arasındaki yaptı Her sunum sonunda soru-cevap oturumu için sağlanacaktır” ifadelerine ver verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.01.2013 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvinde Uluslararası Kafkasya Orma...
 » Artvin Önemli Bir Sempozyuma Daha E...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Camili'ye Destekleme Geliyor...
 » Artvin Önemli Bir Çalıştay'a Ev Sah...
 » Doğal Yaşam Cenneti Hopa...
 » Uluslararası Orman Yılı Çalıştayı A...
 » Artvin'le İlgili Yapılan Araştırma...
 » Rize’de Biyokaçakçılıkla Mücadele Ç...
 » Çay'ına, Suyuna Sahip Çık Mitingind...
 » Artvin’in Toprağı Nereye Gidiyor Ko...
 » Ormancılık Günü Artvinde Kutlandı....
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Cerattepe’de Maden Çıkacak, Murgul’...
 » Dsi, Taşkın Koruma Çalışmalarına Hı...
 » Artvin Cerattepe Madeni Mahkemelik...
 » 45. Apimondia Kongresi İstanbul’da...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Artvin Tmmob Soma Maden Faciası Rap...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi İlk Kez A...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...