Minik Öğrencilerden Gazeteci Amcalara Ziyaret

12/01/2013 17:18

Menderes Koleji Öğrencilerinden Gazeteciler Derneği’ne Ziyaret.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de eğitim veren Özel Menderes Koleji öğrencileri 10 Ocak 2013 Gazeteciler Günü dolayısıyla Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.

Ziyareti Özel Menderes Koleji Sınıf Öğretmeni Yüksel Badi ve 4/A sınıfı öğrencilerinden Damla Şerife Baş, Sena Turhan, İrem Eda Yılmaz, Eray Yiğit Gül, gerçekleştirdi. Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül’ün makamında ağırladığı minik öğrenciler gazetecilik hakkında Başkan Gül’den bilgi aldılar.

Öğrenciler ziyaretin başlangıcında Başkan Tolga Gül ve Artvin’de görev yapan basın mensuplarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladılar. Öğrencilere nezaketlerinden dolayı teşekkür eden Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül, öğrencilere ilimizdeki gazetecilik mesleği hakkında bilgi verdi. Haberin ne olduğunu, gazetecinin görev ve sorumluluklarını, bir gazetenin nasıl hazırlandığı, nerede basıldığı konularında bilgi aktardı. Gazetecilerin halk adına kamu görevi yürüttüğünü ifade eden Tolga Gül, öğrencilerin kendisini ziyaretinin de Artvin’deki gazetelerde haber olarak yayınlanacağını ve öğrencilerin bu gazeteleri takip etmeleri gerektiğini belirtti. Menderes Koleji sınıf öğretmeni Yüksel Badi, kendilerine gösterdiği misafir perverlikten dolayı teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerde Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Tolga Gül’e teşekkür ederek akıllarına gelen soruları yönelterek gazetecilik mesleği ile ilgili bilgi edinmeye çalıştılar. Öğrencilerin AGC ziyareti çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

Özel Menderes Koleji Öğrencileri Alkan Gazetesini de Ziyaret Ettiler

Özel Menderes Koleji 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü unutmadı. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak görülen basının, ülkenin geleceği ve milletin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarmakta önemli bir görev üstlenen gazetecilerin bu gün ki haber konusu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlama programı. Bu bağlamda gazetemize gerçekleştirilen ziyaretlerden biride Özel Menderes Koleji tarafından oldu. Artvin’de eğitim öğretim hayatını sürüden Özel Menderes Koleji 4/A sınıfı öğrencilerinden Damla Şerife Baş, Sena Turhan, İrem Eda Yılmaz, Eray Yiğit Gül ve okul öğretmenlerinden Yüksel Badi ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Özel Menderes Koleji öğrencilerine ziyaret sırasında Gazetenin İmtiyaz sahibi Zeki Alkan ve sorumlu müdürü Tekin Alkan eşlik etti.

Özel Menderes Koleji Öğrencileri gazetenin imtiyaz sahibi Zeki Alkan’a Tekin Alkan’a “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olması münasebetiyle hediye takdime ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Alkan, bu nazik ziyaretten dolayı oldukça memnun kaldığını belirterek minik misafirlerine ikramda bulundu.

Özel Menderes Koleji Demokrat Çoruh Gazetesini Ziyaret Etti

Gazeteciler günü nedeniyle Özel Menderes Koleji öğrencilerinin daha sonraki ziyareti Demokrat Çoruh gazetesi oldu. Artvin’de eğitim öğretim hayatını sürüden Özel Menderes Koleji 6. sınıfı öğrencilerinden Nihat Emir Bucak, Levent Keskin, Mercan Bilgin, okul öğretmenlerinden Muhammed Kondal Demokrat Çoruh gazetesini ziyaret etti. Özel Menderes Koleji öğrencilerine ziyaret sırasında Gazete yetkililerinden Tuncer Erer, Sevgi Erer Boydağ, Murat Yiğit eşlik etti.

Özel Menderes Koleji Öğrencileri gazetenin yetkililerine “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olması münasebetiyle hediye takdim ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Gazete yetkililerinden Sevgi Erer Boydağ, bu nazik ziyaretten dolayı oldukça memnun kaldığını belirterek minik misafirlerine ikramda bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.01.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Menderes Kolejine Baskın...
 » Artvin Gazeteciler Derneğine Ziyare...
 » Nazmiye Gül Son Yolculuğuna Uğurlan...
 » Artvin’de Fetö Operasyonu Devam Edi...
 » Artvin’de Atatürk Konulu Sergi Açıl...
 » Sevgi Çiçeği Okuma Salonu Murgul Da...
 » Sevgi Çiçeği Okuma Salonu Murgul Da...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetinden Ziy...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetine Ziyar...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Robert Koleji Öğrencileri Artvin’de...
 » 10 Ocak Günü Çalışan Gazeteciler Gü...
 » Dp Genel Başkanı Artvin Basınına Se...
 » Artvin İl Emniyet Müdürü Değişti...
 » Artvinli 160 Öğrenci Sivas'ta...
 » Hopa Atatürk Lisesi Öğrencilerinin...
 » Dekap’tan Yaşam Mücadelesi Çağrısı...
 » Arhavili Genç Kız Türkiye'nin Gurur...
 » Artvin Gazeteciler Derneği Yeni Yön...
 » Hopalı İşadamları Kuzey Irak’ta İş...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...