Hopa Müftülüğüne Atanan Selami Aydın Görevine Başladı

27/09/2012 16:57

Müftü Aydın:”ufkumuzu Geniş Tutarak Önyargısız Bir Şekilde Görev Yapacağım. Kapım Herkese Açıktır.” Dedi.


Hopa Müftüsü Selami Aydın

Haber: Turan ŞentürkYaklaşık 6 yıldan beri Hopa Müftülüğü görevini yürüten Vahittin Kaim’in Erzurum İli Oltu İlçesine atanması dolayısı ile boşalan Hopa Müftülüğü görevine atanan Selami Aydın görevine başladı.

1965 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde doğan Selami Aydın İlköğretimden sonra tahsil hayatını İstanbul’ da sürdürdü. Hafızlığını İstanbul’da tamamlayan Aydın, İmam Hatip Lisesini de burada bitirdi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra İhtisas eğitimini İstanbul Haseki Eğitim merkezinde, Yüksek Lisansını ise Van 100. Yıl Üniversitesi’nde tamamladı. Hollanda’da 4 yıl yurt dışı görevinde bulundu. Daha sonra Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 4 yıl eğitim görevlisi olarak çalıştı. Burada eğitim görevlisi iken Hopa İlçesine Müftü olarak atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hopa’daki Müftülük görevine başlayan Selami Aydın görevine başlar başlamaz kolları sıvadı. Şehitler ve Gaziler Haftası etkinlikleri çerçevesinde 21 Eylül Cuma günü Hopa Merkez Camiinde Mevlit programı düzenleyen Selami Aydın, ayrıca Hacca gidecek vatandaşları makamında kabul ederek hac ile ilgili eğitim semineri verdi.

İlçe Müftüsü Selami Aydın Hopa halkına seslenerek önemli mesajlar verdi: “Müftü olarak ilk görev yerim Hopa İlçesidir. Toplumu dini konularda aydınlatmak başlıca vazifemizdir. Amacımız Allah’ın rızasını gözeterek çalışmaktır. Metodumuz sevdirerek anlatmak, kısacası Yunus’ un felsefesini yürütmektedir. Bütün insanlara karşı ön yargısız hareket ederek dini anlatmaya gayret edeceğiz. Ufkumuzu geniş tutacağız. İnsanlarla daima diyalog içerisinde olacağız. Kapımız herkese açık olacak. Öncelikli hedeflerimiz arasında, Eğitimci olmam nedeni ile camilerde görev yapan Din Görevlilerinin mesleki becerilerinin gelişmesi için gayret sarf etmek yer almaktadır. Bunun yanında inşaatı devam eden Hopa Müftülük Sitesini değerli Hopa halkının destekleri ile bir an önce tamamlamak ve hizmete açmak amacındayız. Diğer yandan Kur’an Kurslarını geliştirmek ve İmam-Hatip okullarını desteklemek, bu okullarda derse girerek özellikle Kur’an eğitimine katkıda bulunmayı hedefliyorum. Bu İlçede benden önce en iyi şekilde görevini yürüten Sayın Vahittin Kaim’e verdiği hizmetlerden ötürü Hopa halkı adına teşekkür ediyorum. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.09.2012 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Kur’an Ve Tasavvuf Musikisiyle...
 » Hopa İlçe Müftülüğünden Anneler Gün...
 » Yaz Kursları Heyacanı Hopa'da Devam...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Hopa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Haf...
 » Artvin’de Demokrasi Nobeti Sona Erd...
 » Artvin Valisi İnce Demokrasi Nöbeti...
 » Hopa Müftülüğü Aylık Personel Topla...
 » Hopa Müftülüğü Kermes Düzenledi...
 » Artvin Müftülüğünden Batum Ve Kobul...
 » Hopa'da Hizmet İçi Eğitim Kursu Ver...
 » Hopa Müftülüğü Yaz Kursu Etkinlikle...
 » Hopa İlk Kız Hafizesini Yetiştirdi...
 » Hopa Müftülüğü'nden 7 Yaş Gurubu Ku...
 » Hopa İhl’nin Kutlu Doğum Haftası Pr...
 » Hopa'da Tarihi Gün Yaşandı...
 » Yaz Kur'an Kursları Ramazan Ayında...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Çanakkale Şehitleri İçin Mevlid-i Ş...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Şube Başkanı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...