Metin İslamoğlu Hayatını Kaybetti.

26/09/2012 21:21

Haber: Hayati AkbaşRize kent merkezi ile Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı’daki birçok matbaa ve gazetenin kuruluşunda yer alan; bir dönem Zümrüt Rize Gazetesi’nin de imtiyaz sahipliğini üstlenen, gazete ve matbaalarda mürettip, dizgi ve baskı ustalığı ile sayfa sekreterliği görevlerinde bulunan Metin İslamoğlu (68)yaşamını yitirdi.

Metin İslamoğlu’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize Şube Başkanı, Gazeteci yazar ve Yeni Viçe Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ömer Şan bir açıklama yaptı. İslamoğlu’nun ölümünden büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Şan açıklamasında şu ifadelere yer verdi. ”12 Eylül darbesi döneminde Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını da yürüten İslamoğlu, 12 Eylül öncesinde ve sonrasında da çeşitli haber ajansları ile ulusal gazetelerin de muhabirlik, foto muhabirliği ve temsilciliğini üstlenmişti.

Son dönemde gazetecilik mesleğini fahri olarak yürüten Metin İslamoğlu, gazeteci Faik Bakoğlu’nun başkanı olduğu Rize Gazeteciler Derneği’nin de kurucu üyeliğini üstlenmişti. Aynı zamanda Yeni Viçe Gazetesi’nin de yeniden yapılanmasında yardımcı olarak, gazetenin Sayfa Sekreterliği görevini fahri ve temsili olarak yürütmekte olan İslamoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Rize Şubesi ile CHP’nin en eski üyeleri arasında yer alıyordu.

Evli ve 2’si kız, 3 çocuk sahibi olan Metin İslamoğlu kısa bir süre önce yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ediyor ve tedavisini sürdürüyordu.

Rahatsızlığı nedeniyle önceki hafta içerisinde kaldırıldığı RTEÜ Tıp Fakültesi Rize Araştırma Hastanesinde tedavisine devam edilen İslamoğlu, bütün müdahalelere karşın bu sabah erken saatlerde hayata gözlerini kapadı.

24 Eylül 2012 Pazartesi günü ikindi namazının ardından Rize Merkez Orta Camide kılınacak cenaze namazının ardından yine Merkeze bağlı Bıldırcın Köyü’ndeki aile kabristanlığında toprağa verilen sevgili dostumuz, ağabeyimiz, meslek duayenimiz Metin İslamoğlu’na Allah’tan rahmet diliyoruz.

Metin İslamoğlu’nun ölümü ailesi, sevenleri ve dostları kadar bizleri de derinden sarsmış ve üzmüştür. Acılarını paylaşıyor, başta İslamoğlu Ailesi olmak üzere tüm dostları, akrabaları ve Rize basın camiasına başsağlığı diliyoruz.

Metin İslamoğlu’nun bize öğrettiği ve gösterdiği doru ve dürüstlük düsturu ile meslek ahlak ve ilkelerindeki yol göstericiliği her zaman önümüzü aydınlatacaktır. Her zaman saygı ve sevgi ile anarak anısını yaşatacağız. Işıklar içinde yatsın, mekânı cennet olsun!”comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.09.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yeni Yaşın Kutlu Olsun Zümrüt Rize...
 » Kemalpaşalı Ata Dormen Tuzcu Yaşam...
 » Bakan Yazıcı'nın Rize Ziyareti Dopd...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Hopa'da Meydana Gelen Kazada 1 Kişi...
 » Halk Kültürü Araştırmacısı Ülkü Öna...
 » Akp Hopa İlçe Kongreside Yapıldı...
 » Artvin'de Çekilen ‘kar Beyaz' Filmi...
 » Artvin’de Sgk İl Müdürleri Vali Cir...
 » Artvin Sgk’da Koordinasyon Toplantı...
 » Artvin Bir Değerini Daha Son Yolcul...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Rizeli Gazeteci Ömer Şan Chp Parti...
 » Gazeteci Ahmet Kayacık Vefat Etti...
 » Artvin’de Basın Camiası Duayen İsmi...
 » Ali Osman Ulusoy Son Yolculuğuna Uğ...
 » Rize'nin Yeşil Mavi Gururu...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’de Gazete Yakılmasına Tepkil...
 » Hopa’da Hdp Basın Açıklaması Yaptı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...