Artvin Valisi Kalkan Bir Güne 3 İlçe Ziyareti Sığdırdı

14/09/2012 17:33

Vali Kalkan, Borçka-hopa Ve Arhavi İlçelerinde Yapımı Tamamlanan Ve Yapım Aşamasındaki Kamu Yatırımlarını Yerinde Denetledi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Necmettin Kalkan, Borçka, Hopa ve Arhavi ilçelerinde yapımı tamamlanan ve yapım aşamasındaki kamu yatırımlarını yerinde denetledi.

Vali Kalkan’ın incelemelerine, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Alper Sır, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, İl Sağlık Müdür Vekili Tülay Lağarlı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Uğur Beyazkaya katıldı.

İlk ziyaretini Artvin-Borçka karayolunun yaklaşık 10. kilometresinde, Ormanlı köyü sınırları içerisinde yapımına başlanan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü binası inşaatına gerçekleştiren Vali Kalkan, inşaat sahasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek’ten bilgi aldı.

Yaklaşık 684 bin liraya mal olacak olan binanın tek katlı planlandığını belirten Bebek, inşaatın 2013 yılının Mart ayında bitirilmesinin planlandığını söyledi.

Buradaki incelemelerin ardından Borçka ilçesine giden Vali Kalkan, ilçe girişinde Gençlik Spor Genel Müdürlüğünce yaptırılan Sentetik Yüzeyli Çim Futbol Sahası ve Atletizm Parkurunda incelemelerde bulundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Uğur Beyazkaya, tesis hakkında Vali Kalkan’a detaylı bilgi verdi. Tesisin Türkiye Futbol Federasyonu kriterlerine uygun olarak inşa edildiğini belirten Beyazkaya, 105x68 metre ebatlarına sahip olan tesisin fiziki gerçekleşmesinin % 90 olduğunu, yaklaşık 725 bin liraya mal olan tesis de futbol sahası ve atletizm parkurunun yanı sıra sporcu soyunma odaları, hakem odaları ve duş ve tuvaletlerin bulunduğu binanın da yapım aşamasında bulunduğunu kaydetti.

Vali Kalkan daha sonra, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen ve öğrenci yurdu olarak kullanılması planlanan İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binasını gezdi.

ARHAVİDE YATIRIMLARI DENETLEDİ

Ardından Arhavi ilçesine giden Vali Kalkan, burada ilk olarak yapımı devam eden 55 nitelikli odaya sahip olacak 40 yataklı Arhavi Devlet Hastanesi inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdür Vekili Uzman Doktor Tülay Lağarlı ile yüklenici firma yetkilileri çalışmalar hakkında Vali Kalkan’a bilgi verdi.

Hastane binası inşaatının yaklaşık 6 milyon 395 bin liraya mal olacağını belirten Lağarlı, %12 oranında fiziki gerçekleşme sağlanan inşaat binasının, Ekim 2013 tarihinde bitirilmesinin planlandığını söyledi. Daha sonra yapımı tamamlanan 90 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu binasını gezen Vali Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce özel proje geliştirilerek ihalesi yapılan ve kontrollüğü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yürütülen Musazede Mahallesindeki 36 afet konutu inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Kalkan, yapı denetim hizmeti yürüten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı ile yüklenici firma sahibi Ahmet Akyüz’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Afet konutu inşaatlarının kaba inşaatının tamamlandığını ve fiziki gerçekleşmesinin % 50 olduğunu belirten Akyüz, inşaatın bitim tarihinin Mart 2013 olmasına rağmen bu tarihten önce tamamlanacağını ifade etti.

HOPA İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ YERLEŞKESİNİ İNCELEDİ

Son ilçe ziyaretini Hopa ilçesinde yapımı devam eden kamu binalarına gerçekleştiren Vali Kalkan, yapımı tamamlanan ve bu yıl eğitim-öğretime başlayacak olan Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında incelemelerde bulunarak, okulun katlarını ve sınıflarını tek tek gezdi.

Ardından yapımı tamamlanan 100 öğrenci kapasiteli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Kız Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu.

Daha sonra Sugören köyünün Naşeni Mahallesine giden Vali Kalkan, mahalle sakinleri tarafından alkışlarla karşıladı.

Yaklaşık iki ay önce Sugören köyünün Naşeni Mahallesini ziyaret eden Vali Kalkan’dan mahalle sakinleri yollarının asfaltlandırılmasını talep etmişlerdi. Bu talebi yerine getireceğinin sözünü veren Vali Kalkan, yaklaşık 2 bin 200 metre uzunluğundaki mahalle yolunun kısa sürede iyileştirilmesi ve asfaltlanmasını sağladı.

Mahalle sakinleri Vali Kalkan’a kendi elleriyle yaptıkları ev baklavası ikram etti. Mahallelilerle de bir süren sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Kalkan, kendisini sıcak ve samimi bir şekilde karşılayarak etrafını saran çocuklara makam aracının arkasında bulundurdu oyuncaklardan hediye etti.

Denetlediği kamu yatırımları inşaatlarında gördüğü eksikliklerin giderilmesi için daire amirleri ile yüklenici firma sahiplerine talimat veren Vali Kalkan, geç saatlerde ilçeden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.09.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi Kalkan Hopa'da İncele...
 » Artvin Valisi Kalkan Bu Kez Tenis S...
 » Vali Kalkan Camili Yolunda Kar Temi...
 » Suhızarı Kavşağı Vali Kalkan’ın Tal...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Artvin 7 Martspor’a Valilikten Büyü...
 » İmzalar Vali Kalkan’a Teslim Edildi...
 » Şavşat Devlet Hastanesinin Temeli A...
 » İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Top...
 » Artvin’de Sağlıkta Dönüşüm Proğramı...
 » Artvin’de Çoruh Park İnşaatı Başlad...
 » Artvin Valisi Kalkan’dan Sbs Birinc...
 » Vali Kalkan Aday Öğretmenleri Kabul...
 » Hopa’ya 17,8 Milyon’luk Yatırım Yap...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » Artvin’de Eğitim Dergisi Çıktı...
 » Kadir Topbaş Ve Beraberindekiler Va...
 » Artvin’de 40 Gündür Kaybolan İmamın...
 » Gürkan Ticaret Arhavi’den Sonra Hop...
 » Erzurum Jandarma Bölge Komutanından...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...