Hopalı Osman Bekaroğlu Tek Başına Bir Sivil Toplum Kuruluşu

29/08/2012 11:40

Hopalı Osman Bekaroğlu Gittiği Zonguldak’da Hayatın Her Alanında Var.


Haber: Hayati AkbaşZonguldak'ın kültürel ve sosyal hayatının içindeki en etkili isimlerden biri Osman Bekaroğlu. Adeta tek başına bir sivil toplum kuruluşu (STK). . . Eskilerin deyimiyle, "on parmağında on marifet". Artvinli olmasına rağmen Zonguldak'ı ikinci vatanı gibi benimseyerek, Zonguldak'ın sorunları için elini taşına altına koymaktan çekinmiyor.

Osman Bekaroğlu, Zonguldak’ın kültürel ve sosyal hayatının içindeki en etkili isim… Adeta tek başına bir sivil toplum kuruluşu (STK)… Eskilerin deyimiyle “on parmağında on marifet”.

Artvinli olmasına rağmen Zonguldak’ı ikinci vatanı gibi benimsemiş. Zonguldak’ın sorunları için elini taşına altına koymuş. Zonguldak’ın en aktif sivil toplum örgütlerinin başında gelen Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanlığı görevini sürdüren Osman Bekaroğlu, Karadeniz’in ve Zonguldak’ın sorunlarını sürekli gündemde tutarak, yetkilileri dürtüyor.

Osman Bekaroğlu’nu tatil için geldiği memleketi Hopa’da bulduk ve renkli kişiliğini kendi ağzından dinleyelim istedik. “1953 Artvin/Hopa doğumluyum, ilk ve ortaokulu Hopa’da, Ticaret Lisesi’ni Rize’de devam edip Zonguldak’ta bitirdim. Bülent Ecevit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümü mezunuyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 3’üncü sınıfta okuyorum. İki çocuk babasıyım. Eşim Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) emekli. 1970-1974: Hopa Çay Fabrikası’nda mevsimlik işçi, 1976-1977: PTT Rize Başmüdürlüğü’nde memur, 1977-1996: PTT Zonguldak Başmüdürlüğü’nde memur, Sağlık Sosyal İşletme Şefi, Sağlık Sosyal İşletme Amiri, Eğitim Amiri olarak çalıştım. 1996-2006: Türk Telekom Eğitim Amiri, Personel Amiri, Pazarlama Müdürlüğü İdari uzmanı ve İnsan Kaynakları Uzamanı ile İnsan Kaynakları Müdürlük görevini yaptım. 2006: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Zonguldak İl Müdürlüğü’ne özelleştirmeden atanarak, Sivil Savunma Uzmanlığı görevini yaptım. Şu an aynı kurumda İdari ve Mali İşler Şubesi Müdürlüğü’nde uzman olarak görev yapıyorum.

Bugüne kadar görev yaptığım Dernekler: Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı, Tüketici Hakları Derneği Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Zonguldak Ticaret Lisesi Mezunları Derneği Genel Sekreteri, Gökdeniz Yapı Kooperatifi İkinci Başkanı, ADD Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi.

Geçmişte görev yaptığım dernekler: PTTspor Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Spastik Çocuklar Derneği Zonguldak Şubesi İkinci Başkanı, Halk Oyunları Sergileme Araştırma (HASAD) Yönetim Kurulu Üyesi, Zonguldak Telekomspor Yönetim Kurulu Üyesi, Tüm Memurlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, ZİMKO Yönetim Kurulu Üyeliği, Zonguldak Musiki Cemiyeti Üyeliği, Halkevleri Yönetim Kurulu üyesi, Zonguldak Platformu üyesi, Zonguldak Demokrasi Platformu üyesi ve Kent Konseyi üyesi

Görev Yaptığım Gazete Dergiler: 08 Dergisi Zonguldak Bölge Temsilcisi, Atabarı Dergisi Bölge Temsilcisi, Livaneli Gazetesi Bölge Temsilcisi.

Zonguldak ve ulusal basında çıkan haberlerimiz: Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2003 yılında 1’inci Polis Bilişim Sempozyumunda e-devlet ile ilgili sunum yapılmış, İçişleri Bakanlığı EGM tarafından teşekkür belgesi aldım. ‘Karadeniz Can Çekişiyor’ adındaki basın açıklamamız. İsraf la ilgili basın açıklamamız. Zonguldak Hava Limanı ile ilgili Zonguldak seferi yapılması hakkındaki basın açıklamamız. ‘Suyumuzu İsraf Etmeyelim’ hakkında basın açıklamamız. Zararlı gıdalarla ilgili basın açıklaması. ‘Silahsızlanma ve Sigara’ ile ilgili basın açıklamamız. ”

Ben Artvin’li, Hopa’lı kimliğimle yaşamımı devam ettirdiğim Zonguldak’da örnek olabilecek bir duruş sergilemeye çalışıyorum. ” İfadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.08.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Çoruh Üniversites Rektörlük...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Vali’den Twitter İle Açıklama Geldi...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Artvinliler Beykoz’da Buluştu...
 » Yeşil Artvin Derneği Yöneticilerine...
 » Eğitim-sen'den 24 Kasım Protestosu...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Dereler Trabzon’a Aktı...
 » Artvin’deki Şifalı Sular İlgi Bekli...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Artvin’de Peşpeşe Cumhuriyet Bayram...
 » Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğl...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Hopa’nın Kurtuluşunun 98 Yıldönümü...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...