Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gördü

28/08/2012 15:14

Arhavi Festivalinin Vazgeçilmezlerinden Olan Çay Toplama Yarışmasına Sanatçıların Katılması Ayrı Bir Renk Kattı.


Haber: Necmettin Numanoğlu40’nci Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinin 3 günü gündüz etkinlikleri yine dolu dolu geçti. Güne damgasını vuran ve Arhavi Festivalinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Çay toplama yarışmasında yaşanan renkli görüntüler ise izleyenlerin büyük ilgisini çekti.

Musazade Mahallesinde yapılan yarışmada Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu yanına Kaymakam Bülent Bayraktar, Dünya CİOFF başkanı Dr. Udomsak Sakmungwong, CİOFF Türkiye temsilcisi Savaş Tuğsavul, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Gürhan Ozanoğlu ve Boks federasyonu Genel Sekreteri Naci Numanoğlu’nu da yanına alarak sembolik olarak çay toplamaları izleyicilerden alkış aldı.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu çay toplama yarışmasına katılan yarışmacılarla ellerine birer çay toplama makası alarak çay bahçesine girip çay toplamaya başlamaları vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Sembolik olarak uluslar arası boyutta yapılan Çay toplama yarışmasına Tayland, Venezuella, Slovakya, Gürcistan, İstanbul Türk Folklor Kurumu, İSTAD Halk Oyunları Topluluğu ile İtalya, Estonya, Belçika, İspanya, Romanya temsilcileri katıldılar. Romanya birinciliği elde ederken Venezzuledan gelen Halk oyunları ekibi yarışmacısı ikinci ve İtalya temsilcisi de üçüncü geldi.

ÇAY TOPLAMA YARIŞMASINA TOPLAM 32 EKİP KATILDI

Bayanlar Çay toplama yarışmasına Aysel Erin 12 kg ile birinci gelirken Meryem Kalender 11. 200 gr il ile ikinci ve Hatice Binici’de 11 kg. çay toplayarak üçüncülüğü kazandılar.

Erkekler kategorisindeki yapılan Çay toplama yarışmasında Ahmet Cengiz 13. 600 kg ile birinci, Sabri Kalender 12. 900 kg. ile ikinci ve İbrahim Erin’de 13. 200 gr. İle üçüncülüğü kazandılar.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu yarışmacılara ödüllerini verirken kısa bir konuşma yaparak “Çay Kur genel müdürü Sayın İmdat Sütlüoğlu beyefendiye huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Festivalimizin değişik etkinliklerine ve çay toplama yarışmasına verdikleri destek bizlere büyük moral verdi. Yarışmada dereceye girenleri de ayrıca tek tek tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri de Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Çay Fabrikası müdürü Ahmet Hatinoğlu tarafından verildi.

BAŞKAN HEKİMOĞLU “TERÖRÜ LANETLİYORUM”

Çay toplama yarışması ödül dağıtımı sonrası kısa bir konuşma daha yapan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu Gaziantep’de meydana gelen patlama olayı ile büyük üzüntü duyduklarını ve terörü lanetlediklerini ifade etti.

Festivalin son gününe sportif etkinlikler ağırlık da idi. Hüseyin Gürkan lisesinde tensi turnuvası final karşılaşması yapılırken İlçe Kapalı spor salonunda da Kurumlar arası Voleybol turnuvası final karşılaşması heyecanı yaşandı.

Karşılaşmalar sonrası Ulusal ve Uluslar arası Halkoyunları ekipleri Cumhuriyet meydanında gösterilerini sundular.

Öğleden sonra İlçe kapalı spor salonunda Satranç turnuvası final karşılaşması yapıldı. Yine ilçe kapalı spor salonunda Badminton turnuvası final karşılaşmasını da kalabalık bir topluluk izledi.

Arhavi semalarında yamaç paraşütçülerinin süzülerek uçmaya devam etmesi tüm etkinlikleri izleyenlere zevkli anlar yaşatmaya devam etti.

HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU GOLD KUYUMCULUK OLDU

Festival Halı saha futbol turnuvası final karşılaşması Arhavi spor Halı saha tesislerinde yapıldı. 4 grup halinde başlayan karşılaşmalara toplam da 40 takım katıldı. Yapılan karşılaşmalar sonunda finale Gold Kuyumculuk ve Yeni Nostoni takımları kaldı. Zevkli ve zevkli olduğu kadar izleyenleri de oyuna çeken karşılaşma sonunda rakibi Yeni Nostnoni’yi 9-6 yenen Gold Kuyumculuk oldu.

Turnuvanın Şampiyonu Gold Kuyumculuğa kupa ve madalyalarını Kaymakam Bülent Bayraktar, ikinci olan Yeni Nostoniye de kupa ve Madalyalarını Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu verdi.

Turnuva sonunda Gold Kuyumculuk sahibi Hasan Odabaş şampiyon olan takımındaki oyuncuları altın ile ödüllendirdi. Odabaş’ın bu jesti izleyenler tarafından alkışlandı.

ŞÖHRETLER KOZLARINI YEŞİL SAHALARDA PAYLAŞTI

Şöhretler Futbol Gösteri maçı İlçe stadında yapıldı. Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve kalabalık bir sporseverin izlediği gösteri maçında Rize ve Artvin karmaları karşı karşıya geldi.

İbrahim Üzülmez Show alkışlandı

Beşiktaş’ın efsane futbolcusu İbrahim Üzülmez’in de yer aldığı futbol maçında yaptığı birbirinden güzel hareketler adeta Show niteliğinde idi. Üzülmez karşılaşmada attığı 4 nefis gol ile de karşılaşmanın yıldız futbolcusu olduğunu kanıtladı.

Gösteri maçının berabere sona ermesi ardından oyunculara kupa ve madalyalarını Kaymakam Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından verildi.

FESTİVALİN SON GECESİNE SELÇUK BALCI VE KUBAT DAMGASINI VURDU

ARHAVİ FESTİVALİNİN SON GÜNÜ YİNE İNSANLAR YERLERİNDE DURAMADI

40’ncı Uluslar arası Arhavi Kültür ve Sanat festivali üçüncü gün akşamı yapılan muhteşem Halk konseri ile sona erdi. Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Sanatçı Cengiz Kurdoğlu ve İSTAD Başkanı Ali Rıza Turan’ında izlediği gecede AGM alanı tamamen doldu.

Son gün akşam etkinlikleri festivale katılan Ulusal ve Uluslararası Halk oyunları ekiplerinin topluca sahnede yerlerini alması ile başladı. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tüm ekiplere Festivalin anısına birer Özgürlük ve Barış heykeli figürlü plaket ve teşekkür belgesi verdi.

Gecede ilk olarak Adnan Çakır kendine has sesi ile bir konser verdi. Daha sonra sahneye çıkan Selçuk Balcı AGM’yi dolduran binlerce kişiyi coşturmasını bilerken Cengiz Kurtoğlu’ndan da teşekkür aldı. Selçuk Balcı’ya teşekkür plaketini veren Kurdoğlu “Selçuk Balcı kardeşimin başarı grafiği her geçen gün artmaktadır. Kendisine başarılar diliyorum. Yolun açık olsun” diyerek plaketini ve belgesini verdi.

Festivalin son gecesinin son solisti ünlü sanatçı Kubat oldu. Birbirinden güzel türküleri ile binleri yerlerinde oynatan Kubat “Arhavi’ye hayran kaldım. Bu doğal güzelliğin lütfen kıymetini bilin. Burada bulunmaktan son derece mutluyum” dedi.

Kubat’a konserinin sonunda sahneye çıkarak teşekkür eden Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu “Kubat’ı tanımaktan son derece memnunum. Böylesi mütevazi-değerli bir sanatçımızı Arhavililerle buluşturduğumuz için de ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha alkışlarınızla anladık. ” diyerek plaketini ve teşekkür belgesini verdi.

FESTİVALİN SONUNDA 40 YIL PASTASI KESİLDİ

40’ncı Uluslar arası Arhavi Kültür ve Sanat festivalinin son gecesinde konserlerin sona ermesi ardından 40 Yıl pastası sahneye getirildi. Eski Belediye başkanlarının davet edildiği pasta kesmeye sadece Vasfi Kurdoğlu katıldı. 40 yıl pastası kesilirken AGM’ de alkış tufanı da zirve yaptı.

Festival ve gece muhteşem bir Havai Fişek gösterisi ile sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.08.2012 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » Arhavi Festivali Final Gecesi...
 » Trabzon'da Gold Expo Fuarı Göz Kama...
 » 5. Gold Expo Karadeniz Fuarı Trabzo...
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » 40. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali Te...
 » Artvin Btp Milletvekili Adayı Keski...
 » Arhavi Festivali İçin Geri Sayım Ba...
 » Uluslararası Festivaller Birliği To...
 » Livane Petrol İstasyonu Artvin’de A...
 » Uluslararası Festivaller Birliği To...
 » Arhavi'de Chp'liler Her Fırsatta To...
 » 42. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Hopa’da Heyecan Sona Erdi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Arhavi Festivalinde Gelenekler Yaşa...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...