Arhavi Festival Geceleri Büyük Beğeni Topladı

27/08/2012 09:57

İlk Günde Yapılan Konser Ve Gösteriler Renkli Anlar Yaşattı


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi Festivalinin ilk gecesinde katılımcılar muhteşem anlar yaşadı. İlk gece sanatçıları Gürcistan asıllı Nina Basharuli ve Tolga Kurdoğlu’nun verdikleri konserler ve aynı zamanda bu iki sanatçının düetleri geceye adeta damgasını vurdu. Gecede ayrıca Slovakya, Tayland, Venezuela ve Gürcistan ülkelerinin halk dansları ekipleri sahneledikleri gösterilerle izleyenlerden büyük ilgi topladı.

40. sının düzenlendiği Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat festivali en iyi şekilde tamamladığı ilk günün devamında Arhavi de festival için bulunan Slovakya, Tayland, Venezuela ve Gürcistan uluslararası halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle geceye başlayıp devamın da festival için hazır bulunan İSTAD Halkoyunları ekibi, Tonya Belediyesi Halkoyunları gösterileri, Türk Folklor Kurumu Halk Oyunları Gösterileri ve kendinden başarılarından sıkça bahsettiren Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Arhavi Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterileri, Akçaabat Belediyesi Halk Oyunları Gösterileri ile geceye renk katan ekipler festivale ev sahipliği yapan Arhavi Gösteri Merkezini adeta iğne düşecek bir yer bile bırakmayan izleyici kitlesinden tüm ekipler beğeni toplarken aynı zamanda da izleyicilere unutulmayacak bir görsel şov sergilediler. Akçaabat ekibine verilen plaket ile ekiplerin gösterileri sona erdi.

Ekiplerin hemen ardı sıra sahnede yerlerini alan Arhavili gençlerden oluşan Gurup Albatros, Gurup Oropa seslendirdikleri şarkılar ve türküler ile müzik ziyafeti verdiler. Tüm dinleyicileri ayağa kaldıran guruplar eğlence de sınır tanımayıp Kaçkar TV'nin gerçekleştirdiği canlı yayın aracılığı ile ekranları başında ki izleyicilere ve festival alanında yerlerini alan dinleyicilere keyifli saatler yaşattılar. Gurupların ardı sıra sahnede yerini alan Turan Ustabaş ve hemen sonra sahnede yerini alan tolga Kurdoğlu geçen sene Arhavi Festivali için bestelemiş olduğu Arhavi Festivali adlı şarkıyla sahneye giriş yaparak dinleyicilerden tam not aldı. Gürcistan asıllı Nina Basharuli konseri renkli görüntülere sahne oldu. Basharuli’nin seslendirdiği Titanik filminin şarkısı Arhavi Gösteri Merkezinde alkış yağmuruna neden oldu. Basharuli daha sonra sahneyi Tolga Kurdoğlu ile paylaşıp şarkıları beraber seslendirmeye devam ettiler. Beraberce seslendirdikleri Türkçe, Gürcüce ve İngilizce şarkılarla dinleyenleri adeta büyülediler.

Söylenen şarkılar, türküler, halk oyunları gösterilerinin ardından yapılan plaket törenleri ile 40. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat festivalinin bu seneki ilk gece programı sona erdi. İlk gece kapanışında yapılan havai fişek gösterisi ise izleyenlerin beğenisini topladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.08.2012 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Festivali İçin Geri Sayım Ba...
 » Arhavi Festivali Final Gecesi...
 » 40. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Arhavi Festivali Hazırlıkları Devam...
 » 41. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 42. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » Sarp Hududunda Türk-gürcü Buluşması...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Ankara Artvin Kültür Ve Yardımlaşma...
 » Banu Avar Artvin'de Konuştu "Sıra T...
 » Arhavi Festivali Güzellikleri İle S...
 » Türkiye'nin En Yüksek Çağlayanı Yus...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » O Gürcistan’ın Tarkan’ı...
 » İstanbul’da Düzenlenen Altın Fuarın...
 » İl Genel Meclisi Çalışmalarına Son...
 » 3 Ülkeden 16 Öğrenci Rize'de...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...