Artvin’de Akparti İftarları Devam Ediyor

14/08/2012 17:03

Ak Parti Artvin İl Teşkilatı Düzenlediği İftar Yemeğinde Artvin Esnafıyla Bir Araya Geldi.


Haber: Tolga GülArtvin Yeni Mahalle Yolu üzerinde bulunan Şelale Düğün Salonunda gerçekleşen iftar yemeğine Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, İl Başkanı Erkan Balda, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar odası başkanı Demirhan Elçin, çok sayıda Artvin esnafı ve partililer katıldı.

İstanbul’dan gelen İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü imamları geceye okudukları Kuran’ı Kerim ve ilahilerle renk kattı. Ak Partinin Artvin Esnafıyla bir araya geldiği iftar yemeği öncesinde İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü imamları Kuran’ı Kerim okuyarak manevi bir ziyafet sunarken iftar yemeğinden sonra Erkan Balta kısa bir konuşma yaptı.

Esnafı Artvin’in bu zor şartlarına rağmen Artvin’e ve Artvinliye hizmet ederek ekmeğini kazanan cefakâr insanları olarak tarif eden Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta yaptığı konuşmasında; “Bu ramazan günü zaman ayırarak davetimize icabet ettiğiniz için hepinize canı gönülden teşekkür ederek saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Değerli misafirler ramazan ve oruç tüm İslam aleminde olduğu gibi bizde de derin bir öneme sahip, kıymetli değerli bir zaman dilimi. Ramazanda bir taraftan aç kalarak susuz kalarak kendi iç dünyamızda, iç alemimizde muhasebemizi yapıyoruz. Kendimizi hesaba çekiyoruz. Ramazan da kendimizi birçok dünyevi isteklerden uzak tutarak; başkalarını anlamaya, başkalarının acılarını elemlerini ihtiyaçlarını anlamaya ve onların yaşadıklarını yakından hissetmeye çalışıyoruz.

Ramazan ayı bireysel yönü olduğu kadar toplumsal yönü de olan bir aydır. Biz il teşkilatı olarak bu mübarek ayda ramazanın amacına uygun bir takım faaliyetlerle Ramazanın içini manasına uygun olarak doldurmak amacıyla bazı faaliyetler çalışmalar yaptık. Ramazana başlamadan evvel Artvin’de il il, ilçe ilçe, köy köy, fakir düşkün yardıma muhtaç insanlarımızı tespit etmeye çalıştık. Bu tespitlerin neticesinde il genelinde değeri 100 lira civarında olan gıda kolileri ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştırıldı. Geçen yılda aynı çalışmayı yaptık. Artvin’imizde ne kadar sakat yoksul ihtiyaç sahibi insan varsa bu çalışmalarımızda gördük ki neredeyse tamamına devletin eli bir şekilde ulaşmış. Çok düşkün evine ekmek götüremeyecek fakirimiz Artvin’de çok az sayıda, kalmamış gibi bir şey.

Artvin’de belirlediğimiz 60 ailemize günlük 3 pide alacak şekilde yardımda bulunduk. Buda güzel bir çalışma oldu. Ramazan yardımlaşmanın paylaşmanın dayanışmanın ayıdır. Yardımlaşma ve dayanışmaya özen gösterdiğimiz ramazan ayı kardeşlik duygularımızın da gelişmesine vesile olan bir ay. Bizde bu yönünü ön plana çıkarabilmek için tüm halkımıza açık halk iftarı düşüncemiz vardı; fakat bunu gerçekleştirebilme ihtimalimizin çok zor olacağını düşündük. Geçen yıl teşebbüs ettik çok sayıda vatandaşımız geldi. Artvin’de profesyonel anlamda bu işi yapan şirketler olmadığı için insan vaktinde yemeğini alamadı. Çok gecikmeli aldılar, bazıları da hiç alamadı. Bizde benzer sıkıntılar yaşamayalım diye daha dar manada kardeşliği, dayanışmayı artırabilmek için başka bir fikir geliştirdik. Bu fikirde Milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya ait. Biz milletvekilimizin fikriyle esnafımızla bir araya gelmeyi uygun gördük. Esnaf grubumuz toplumda huzuru ve rahatı en az olan kesimi. Esnaflarımızın durumu diğer kesimlere göre daha sıkışık. Geceleri yok, gündüzleri yok, yataklarına girdiklerinde çekin senedin gelecek malin sıkıntılarıyla yatıp kalkıyorlar. Dolayısı ile esnaflarımızı ayrıca hatırlamış olalım diye böyle esnaflarımızı davet ettiğimiz esnaf iftarı düzenledik. Ben ayrı ayrı hepinize teşekkür ediyorum. Soframızı bereketlendirdiniz şenlendirdiniz. Biz bu programlarımıza yine devam edeceğiz. Bu gece için İstanbul Mezarlıklar müdürlüğünün imamlarından 4 arkadaşımız Artvin’e geldiler. O güzel ses ve nefesleriyle, Kuran’ı Kerim Okudular, ilahiler söylediler. Bizlerin bu gecesine manevi bir tat verdiler. Kendilerine sizlerin huzurunda hoş geldiniz diyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.08.2012 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » İstanbul’daki Bertalılar Aşure Günü...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Saadet Partisinden İftar...
 » Artvin Akparti İftar Yemeği Verdi...
 » Şahin, “Artvin Belediyesini Adım Ad...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Vali Cirit, Borçka’da “Halkla İftar...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Hopa Halkevinden Erdal Eren Gedik K...
 » Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vak...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Artvin’de Tarihi Kuran-ı Kerim Ele...
 » Arhavi Esnafları Sanayi Sitesine Ta...
 » Artvin İl Müftüsü Agd'yi Ziyaret Et...
 » Artvin İş Dünyası Tso’nun İftarında...
 » Hopa’da Bir Akşam’da 3 İftar Birden...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Artvin 6. Olağan İl Kongre...
 » Bakan Arslan, Ak Parti Artvin 6. Ol...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...