Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı.

11/08/2012 23:02

Artvin’de İki Vali Yardımcısı Ve Murgul Kaymakamı’nın Görev Yerleri Değişti

Haber: Hayati Akbaşİçişleri Bakanlığının atama kararnamesiyle, bazı mülki idare amirlerinin görev yerleri ile vali yardımcıları ve kaymakamların yeni görev yeleri belli oldu. Artvin Vali Yardımcılarının ikisi değişirken ilçelerden ise Murgul ilçesi Kaymakamı’nın görev yerinde değişiklik yapıldı.

Buna göre Artvin Vali Yardımcıları ile ilçelerimizden Murgul’un Kaymakamı değişti. İlimize iki yeni vali yardımcısı gelirken, Murgul ilçesi kaymakamlığına da yeni atama yapıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanarak çıkartılan rutin atama kararnamesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı. Yayınlanan Kararnameye göre geçtiğimiz yıl ilimize atanan Artvin Vali Yardımcıları’ndan Şenol Kaya Iğdır Vali Yardımcılığı’na, yine geçtiğimiz yıl atanan Şenol Kaya ise Adıyaman Vali Yardımcılığı’na atandı. Komşu il Erzurum’un Tortum ilçesi Yılmaz Kurt ile Kilis Musabeyli Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk Artvin Vali Yardımcılıklarına atandılar. Murgul Kaymakamı Bilal Özkan Iğdır ili Tuzluca Kaymakamlığına atandı. Özkan’dan boşalan Murgul Kaymakamlığı’na ise Karaman ili Sarıveliler Kaymakamı Eyüp Özdemir atandı.

İşte ilimizde görev yapıp farklı illere atanan Vali Yardımcıları ile Kaymakamların ve ilimize yeni atanan Vali Yardımcısı ve Kaymakamların öz geçmişleri:

Mehmet Uğur Aslan kimdir?

1979 Yılında Kilis'te doğdu, ilk ve orta öğretimini Kilis'te tamamladı. 1996 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünde Master eğitimine başladı. 2003 yılı askerlik görevini müteakip 2005 yılında Kahramanmaraş Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Adana Aladağ, Afyon Çobanlar, Yozgat Aydıncık ilçelerinde kaymakam vekilliğinde bulundu. Kaymakamlık kursuna müteakiben Ulus ilçe Kaymakamı olarak görevine başladı. 2009 yılı müşterek kararname ile Elazığ ili Arıcak Kaymakamlığına atanan Mehmet Uğur Aslan 30. 07. 2010 tarihli kararname ile Ardanuç kaymakamı olarak atanmış ve 12. 10. 2010 tarihinde görevine başlamıştır. 2011 yılı Eylül ayında Artvin Vali Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Uğur Aslan, bir yıllık görev süresinin son bulmasının ardından Adıyaman Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Vali Yardımcısı Şenol Kaya kimdir?

Kaymakamımız Şenol kaya 1976 Gümüşhane ili Şiran ilçesi doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Şiran, Manisa ve İstanbul’da tamamlamıştır. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2004 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak Kütahya Valiliği’ne kaymakam adayı olarak atanmıştır. Üç yıl süren kaymakam adaylığı döneminde Kütahya Dumlupınar ve Altıntaş ilçeleri ile Kastamonu Azdavay ilçesinde kaymakam vekili olarak çalışmıştır. Bu arada dokuz ay süre ile Londra’da staj ve dil eğitimi almıştır. 2007 yılının başında kaymakamlık kursunu tamamlayarak Çankırı ili Korgun Kaymakamlığı’na atanmıştır. İki buçuk yıl görev yaptıktan sonra 2009 yılında Tunceli Ovacık Kaymakamlığı'na atanmıştır. 2010 yılı yaz kararnamesi ile ilçemize atanan kaymakamımız 16 ağustos 2010'dan beri Dargeçit Kaymakamlığı görevini yürütmektedir. Eşi Dargeçit Lisesi’nde tarih öğretmeni olarak görev yapmaktadır ve Alperen Taha isminde bir erkek çocuk sahibidirler. Şenol Kaya, Eylül 2011’de çıkan kararname ile ilimiz vali yardımcılığı görevine atanmıştı. Bir yıllık görev süresinin ardından Kaya, Iğdır Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Murgul Kaymakamı Bilal Özkan

1978 yılında Silifke’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Silifke’de tamamladı. Lisans eğitimini 2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra aynı yıl yüksek lisansa başladı. 2001-2002 yıllarında Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajı yaptı. Kamuda değişik hizmet tecrübelerinin ardından 2003 yılında Mersin Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Isparta’nın Gönen ve Çankırı’nın Eldivan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Fransa’nın Besançon kentinde Université de Franche- Comté Centre de Linguistique Appliquee’de 9 ay süreyle dil ve yöneticilik eğitimi aldı. Fransa’da bulunduğu süre içerisinde Avrupa Parlamentosu ve Fransız Milli Meclisi ( Assemblée Nationale) başta olmak üzere değişik kamu kurum ve kuruluşlarında Fransa’nın ve Avrupa Birliği’nin idarî ve hukukî yapısı hakkında incelemelerde bulundu. 2007-2010 yılları arasında Aydın ili Karpuzlu ilçesinde kaymakamlık yaptı. 16 Ağustos 2010 tarihinden itibaren Murgul Kaymakamı olarak görev yapmaktaydı. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Yeşim Özkan Hanımefendiyle evlidir.

Artvin Vali Yardımcılığına atanan Yılmaz Kurt

1976 yılında Çaykara’da doğdu, 2000 yılında M. Ü. Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mülki İdare Hizmetleri Sınıfına 2001 Yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak atandı. İngiltere- Exeter’de bir yıl dil ve meslek eğitimi, Tokat-Almus ve Niksar kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.

Ordu-Çatalpınar, Erzincan-Kemaliye, Rize-Hemşin ilçelerinde ve Hakkâri-Vali yardımcılığında görev yaptı. 9 Ağustos 2010 tarihinden itibaren de Tortum Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

Evli, eşi sınıf öğretmeni olup bir çocuk babası olan Yılmaz KURT iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Artvin Vali Yardımcılığına atanan Mehmet Ali Öztürk kimdir?

Mehmet Ali Öztürk 1976 yılında Gümüşhane'nin Torul ilçesinde doğan Mehmet Ali Öztürk, ilk ve ortaöğrenimi Giresun'da tamamladı. 11 Mart 2011, 13. 08 2000 yılında Selçuk Üniversitesi İ. İ. B. Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2004 yılında açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine, Giresun Kaymakam Adayı olarak ilk adımını attı.

Ordu'nun Gülyalı İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Bir yıl süreyle gittiği Almanya’nın Stuttgart eyaletinde yabancı dil eğitiminin yanı sıra Alman Kamu yönetimi alanında çalışmalarda bulundu. Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra İkizce Kaymakamlığı'na atandı. Bingöl Karlıoca ilçe kaymakamı iken Kilis'in Elbeyli Kaymakamlığı`na atandı. Mehmet Ali Öztürk evli ve bir çocuk babası olup, iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Murgul Kaymakamlığına atanan Eyyüp Özdemir kimdir?

15 Aralık 1979 tarihinde Konya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Konya’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası ilişkiler bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Selçuk Üniversitesi uluslararası ilişkiler anabilim dalındaki yüksek lisansını 2006 yılında tamamladı. 2007 yılında Karaman kaymakam adayı olarak başladığı mesleğinde sırasıyla Konya-Bozkır ve Rize-Kalkandere ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. İngiliz yönetim sistemi ve yabancı dil öğrenimi için bir yıl süre ile İngiltere’de bulundu. Sosyoloji anabilim dalında doktora öğrenimini sürdürmektedir. Sınıf öğretmeni Hanife Özdemir ile evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.08.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Yeni Kaymakam Atamaları Yapıldı...
 » A. Hopaspor Yönetim Kurulu, Hoşçaka...
 » Artvin Valisi 1 Gün İçinde 2 Defa D...
 » Artvin’den Iğdır’a Atanmıştı...
 » Valiler Kararnamesi Yayınlandı...
 » Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk...
 » Vali Ve Kaymakam Atamaları Kararnam...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Artvin'de Kaymakamlar Değişti...
 » Şavşat Kaymakamı Abdullah Köklü Gör...
 » Yeni Şavşat Kaymakamı Sarıoğlu Göre...
 » Yusufeli Kaymakamı Cumhur Duran Gör...
 » Artvin İl Emniyet Müdürü Değişti...
 » Murgul Kaymakamı Sözer Göreve Başla...
 » Yeni Borçka Kaymakamı Görevine Başl...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Vali Kalkan Tayini Çıkan Kaymakamla...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...