Cemiyet Başkanları Mersin’de Biraraya Geldi

19/07/2012 09:05


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Gazeteciler Federasyonu’na bağlı olan Gazeteciler Cemiyet Başkanları, “Başkanlar Buluşuyor!”, programı kapsamında Mersin ilinde buluştular. Artvin ilini temsilen Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül ve Dernek Saymanı Zeki Alkan program kapsamındaki toplantılara katıldı. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonunun açılış merasiminde ise önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek Akdeniz Oyunları öncesinde ev sahibi Mersin’in tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda Artvin ilini temsilen AGC Başkanı Gül ve Sayman Alkan tarafından Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu plaket verdi.

TGF Başkanlar Konseyi Mersin’e destek verdi

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi programı kapsamında ‘Akdeniz Oyunları Bilgilendirme’ toplantısı yapıldı. Mersin İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, ilçe belediye başkanları, il protokolü ve TGC Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, Mersin’in 10 yıl önce başlattığı Akdeniz Oyunları sürecinin şehir için önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Toplantıda Mersin ile ilgili brifing veren Mersin Valisi Güzeloğlu, “Mersin, hem değerleri ile hem dinamikleri ile hem de zenginlikleriyle özel bir kenttir. Bu buluşma belki Mersin’in bilinenin ötesindeki derinliğini ülkenin her köşesine sizler gibi değerli basın yöneticileri, emekçileri ve çalışanlarıyla yol alınacağı ve anlatılacağı bir fırsattır. Mersin gerçekten bir dünya kentidir. Dünyanın her köşesinin her kültürünün az çok temsil edildiği, bunların bir arada barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı bir kenttir. Onun için diyoruz ki, dillerin, dinlerin, kültürlerin bir arada olduğu özel bir kent” dedi.

“Mersin’deki Gazeteciliği Önemsiyorum”

TGF Genel Başkanı Atilla Sertel ise Mersin’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Bu kentin şu an ki genç valisinin tecrübe ile donatılı olmasının bu kent için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü kentleri öne taşıyacak isimlerin ve çalışmaların ekiple birlikte nasıl yapıldığına tanık oluyoruz. Bu çok önemli bir şanstır. Mersin’de 3. dönem bir belediye başkanlığı görevini yapan ve çok önemli emekler veren, çok önemli mesajlar veren Sayın Macit Özcan bu kentin dokusunun değişmesinde, bu kentin ileriye gitmesinde çok önemli bir rol üstlenmiştir. 3 dönem üst üste kentlerde belediye başkanları çok zordur. Bunu başarmak çok önemlidir” ifadelerini kullandı. Sertel, gazetecilerin arkasındaki en büyük destekçilerinin eşleri olduğunu, en büyük çileyi, en büyük sıkıntıyı onların çektiğini belirterek, yaşam mücadelesinde ortak hareket etmeyi, kendilerinin sorunlarına evde onların çözüm noktası olduğunu ifade etti.

"Parayla aldılar, parasızlıktan yapamadılar"

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay da Türkiye’nin 2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapma talebinde Mersin’in Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapmasının büyük önemi bulunduğunun altını çizerek, “Çünkü 2020’ye kadar yapacağımız tüm organizasyonlar olimpiyat için gücümüze güç katacak” ifadesini kullandı. 2007 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürü olan Atalay, o dönemde Akdeniz Oyunları’nın alınma sürecini de şöyle anlattı: “Valimiz ve belediye başkanımız çok iyi bir çalışma temposu sergilerken, başbakanımız ve bakanlarımız da hiçbir desteği esirgemedi. Çok iyi çalışmıştık, organizasyonu kendimizin biliyor, avucumuzun içinde görüyorduk ancak oylamada kaybettik, oyunlar bizden şike ile alınarak Yunanistan’a verildi. Yunanistan organizasyonu alabilmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadı. Ancak parayla alınan oyunlar, parasızlık yüzünden yapılamayınca, geri bize verildi” dedi.

"Son Golümüz Mersin"

Atalay, “İnanıyorum ki bu organizasyon ile Mersin’in makus tarihi değişecek. Bu süreçte en büyük destekçi basın mensuplarıdır. 2020’ye kadar yapacağımız tüm organizasyonlar Olimpiyat adaylığı yolunda gücümüze güç katacak. 2020 Olimpiyat adaylığımız yolunda son büyük gölümüz Mersin olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından TGF Genel Başkanı Sertel, Mersin Valisi Güzeloğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, İlçe Belediye Başkanları, Akdeniz Oyunları Koordinatörü Taha Aksoy ve Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir'e plaket takdim etti.

TGF’ndan plaket

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin (MGC) ev sahipliğinde, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) tarafından bu yıl 39. 'su organize edilen; ''Başkanlar Konseyi” programı kapsamında Akdeniz Oyunları Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya, Mersin’de yapılan Başkanlar Konseyi Toplantısı’na ve Mersin basınına sunduğu katkılarından dolayı TGF Genel Başkanı Atilla Sertel bir plaket verdi.

Mersin İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, Belediye Başkanları, MGC Başkanı Ahmet Ünal, il protokolü, TGC Yönetim Kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

TGF Genel Başkanı Atilla Sertel ise Mersin’de olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, Mersin’in Türkiye’de büyüyen ve gelişen bir kent olduğunu vurguladı.

TGF Genel Başkanı Sertel, 39. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı’na sunduğu katkılardan ve basın mensuplarının çalışmalarına katkı sunan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hamit Tuna, özellikle yerel basının sorunlarını bildiklerini ve belediye olarak bu sorunların çözümü noktasında her zaman basının yanında yer aldıklarını dile getirdi. Başkan Tuna; “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına sadık bir medyanın demokrasinin, toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri ve etkisi vardır” dedi.

Başkan Tuna daha sonra Mersin Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde 72 ilin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarına bir akşam yemeği verdi. Sarnıç Restaurant’ta düzenlenen yemeğe; Mersin Vali Yardımcısı Suphi Olcay, İlçe Belediye Başkanları, MGC Başkanı Ahmet Ünal ve basın mensupları katıldı. Yemekte konuşan MGC Başkanı Ahmet Ünal, Mersin basınına sunduğu desteklerinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

38. Başkanlar Konseyini Yapan Artvin’den Mersin Valisi’ne sürpriz hediye

39. Başkanlar Konseyi toplantısı açılış merasimi olan aynı zamanda da Mersin Akdeniz Oyunları öncesi bilgilendirme toplantısı şeklinde gerçekleştirilen TGF Başkanlar Buluşması organizasyonunun birinci toplantısında Artvin heyeti bir sürpriz yaptı. Başkanlar Buluşması Toplantısı’na Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen katılan AGC Başkanı Tolga Gül ile Sayman Zeki Alkan, toplantıda Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na bir sürprizleri vardı. Toplantının son bölümünde TGF 38. Başkanlar Konseyi toplantısını gerçekleştiren Artvin ilini, Artvin Bürokrasisini ve Artvinli Gazetecileri temsilen AGC Başkanı Tolga Gül ve Sayman Zeki Alkan tarafından Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na Artvin’in Dünyaca ünlü olan Şavşat Evleri’nin maketini hediye ettiler. Burada kısa bir açıklama yapan AGC Başkanı Tolga Gül, “ Son başkanlar konseyini yapmış bir il olarak Artvin Valisi Sayın Necmettin Kalkan’ın, Artvin halkının ve Artvinli Gazeteci arkadaşlarımızın selamlarını ve sevgilerini iletmek istiyoruz. Son toplantıyı yaptığımız için ilimizi temsilen Dünyaca ünlü olan Şavşat Evleri’nin bir maketini Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na sunmak istedik. Bu vesile ile önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan Akdeniz Oyunları’nda Mersin’in çok başarılı olacağına inandığımızı ifade ederken, ilinize başarılar diliyoruz. ”şeklinde konuştu. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise Artvin Valisi Necmettin Kalkan’ın ve Artvin Halkının selamlarına karşılık Artvin’e selam ve sevgilerini sunduğunu belirtirken; “ Ah keşke şimdi Artvin’in o güzel yaylalarında olsaydık. Duyduk ki Artvin’de gerçekleştirilen son TGF Toplantısı oldukça güzel geçmiş. Konuklarınızı mükemmel şekilde ağırlamışsınız. Umarız bizlerde sizleri en iyi şekilde ağırlarız. Artvin Valimize ve Artvin halkına selam ve sevgilerimizi iletirseniz seviniriz. Hediyeniz için teşekkür ederim. ”ifadelerini kullanarak teşekkürlerini iletti.

TGF Başkanlar Konseyi Mersin’de Toplandı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 39. Başkanlar Konseyi toplantısı Mersin’de gerçekleştirildi. Konseye 81 ilden gelen cemiyet başkanları ve yöneticileri ile Azerbaycan ve KKTC’den çok sayıda gazeteci katıldı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 39. Başkanlar Konseyi toplantısında kentimizi Sivas Gazeteciler Cemiyeti (SGC) adına Cemiyet Başkan Yardımcısı Naci Yıldız temsil etti.

Konuklar program öncesinde Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Mersin Belediye Başkanı Macit Özcan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Mersin İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda Konsey toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, Genel Başkan Vekili Yılmaz Karaca, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Dim, Ahmet Ünal ve Lütfü Karakaş da katıldı. Toplantıda Mersin’in taşıdığı potansiyellerle ilgili sunum yapan Vali Güzeloğlu, konuşmasına; “Böylesine güzide bir topluluğu 2013 Akdeniz oyunlarının yapılacağı Mersin’de ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadeleri ile başladı. Mersin’in her türlü din, dil ve ırka mensup herkesin bir arada yaşadığı bir hoşgörü kenti olduğuna işaret eden Vali Güzeloğlu, konuklara Mersin’i anlattı.

BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay ise Mersin’in çok güzel bir kent olduğuna işaret ederek, 2013 Akdeniz Oyunları’nın Türkiye ve Mersin’e kazandırılma sürecinden söz etti. Atalay, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun çok tecrübeli bir bürokrat olduğunun da altını çizerek, Mersin’de yaşanması muhtemel sorunların Vali Güzeloğlu’nun tecrübeleri sayesinde kolaylıkla çözüleceğini söyledi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Atilla Sertel ise federasyon olarak Türkiye’deki gazetecilerin faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürebilmeleri için tüm engellerin kaldırılması gerektiğini dile getirdi. Sertel, “Federasyonun, büyük cemiyetlerin hegemonyasında olmaması için merdiven sistemini getirdik. Başbakan yardımcımız Bülent Arınç ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürümüz Mehmet Atalay ile yapmış olduğumuz görüşmelerde sarı basın kartı taşıyan gazetecilerin vizesiz seyahat etmelerin sağladık. Yerel basının sorunları ve resmi ilanlarla ilgili kısıtlamaya gidilmesi konusunda yaptığımız görüşmeler neticesinde olumlu bir noktaya gelindi” dedi.

Sertel, ancak sıkıntıların halen devam ettiğini sözlerine ekledi.

TGF Yönetiminden Vali Güzeloğlu'na Ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi Toplantısı için Mersin'e gelen TGF Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi Toplantısı için Mersin'e gelen TGF Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti.

TGF Genel Başkanı Atilla Sertel başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal, TGF Yönetim Kurulu üyeleri ile Mersinli gazeteciler katıldı. Ziyarette konuşan Vali Hasan Basri Güzeoğlu, TGF Başkanlar Konseyi'nin Mersin'in tanınması ve Mersin'deki kazanımların paylaşılması adına ciddi bir fırsat olduğunu dile getirdi. Mersin'in her yönü ile özel bir kent olduğuna dikkat çeken Güzeloğlu, "Her yönüyle doğru tanınması ve doğru algılanması gereken bir kent olan Mersin, uluslararası ilişkilerin en etkin yaşandığı ildir. Mersin'de her dilden, dinden, ırktan ve her kesimden insan, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaktadır. Bu bakımdan özel bir kent olma niteliği taşıyan Mersin, kuruluşundan bugüne süregelen özelliğini gelecekte de sürdürecek bir kenttir. Mersin tarımdan sanayiye, lojistikten turizme kadar kalkınmanın tüm dinamiklerinde iddialı ve buna dönük altyapısı zengin bir kent olarak ön plana çıkmaktadır" dedi.

Yazılı basının son derece büyük bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Güzeloğlu, TGF Başkanlar Konseyi sonrasında Mersin'in daha iyi tanınacağına belirtti. Görev yaptığı bütün illerde basın kuruluşlarıyla iyi bir işbirliği kurduğunu aktaran Güzeloğlu, sözlerine şöyle devam etti: "10 yıllık Valilik görevim süresince görev yaptığım Mersin dahil 4 ildeki basın kuruluşlarına, 'Sizler bizim elimiz, gözümüz, dilimiz ve sesimizsiniz. Gerçekleştirilenleri ve beklentileri karşılıklı anlamda etkileşime bağlı olarak taşıyacak ve aktaracak olan sizlersiniz' dedim. Kamu kurumları içerisinde görünmemekle birlikte, kamunun en etkin ve en vazgeçilmez birimlerinden birisi de Türkiye Gazeteciler Federasyonu'dur. "

TGF Genel Başkanı Atilla Sertel ise Mersin'de olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Sizin gibi genç ve dinamik bir Valinin Mersin için şans olduğunu düşünüyorum. Mersin gibi gerçekten çok göç alan bir kentte mülkü idari amiri olmak oldukça güç. Ama sizin başarılı çalışmalarınızla bu kenti çok güzel yönettiğinizi görüyoruz. Basına verilen desteğinin sizin ağzınızdan bu kadar güzel cümlelerle söylenmesi ise bizi çok mutlu etti. Ayrıca sizin basına olan bakış açınız ve Mersin'deki gazetecilere kazandıracağınız tesisler içinde şimdiden teşekkür ederiz" diye konuştu.

TGF Yönetiminden Vali Güzeloğlu'na Ziyaret başlıklı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi Toplantısı için Mersin'e gelen TGF Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti.

Türkiye’nin en büyük gazeteci örgütü olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetimi Tarsus’un kaderine terk edilemeyecek kadar global bir kent olduğunu belirttiler.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Başkan Kocamaz’ı Makamında Ziyaret Etti

MERSİN (Tarsus Online Haber) - Türkiye Gazeteciler Federasyonu, üç günlük genişletilmiş başkanlar kurulu toplantısını yapmak üzere toplandığı Mersin’de, program kapsamında Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı makamında ziyaret etti.

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Yılmaz Karaca, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Bursalı,

Federasyon Genel Sekreteri ve Güneydoğu Hürriyet gazetesi temsilcisi Faruk Balıkçı, DHA Trakya Bölge müdürü ve Genel başkan yardımcısı Lütfi Karataş, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve federasyon yönetim kurulu üyesi Derya Akbıyık, Bartın Gazeteciler Cemiyeti başkanı Güngör Yavuzaslan ile Federasyona bağlı Tarsus Medya Mensupları Derneği Başkanı Okan Çalışkan'ın hazır bulunduğu ziyaretin ana teması Tarsus il olması oldu.

Sabah saatlerinde aşırı yorgunluk ve sıcak nedeniyle rahatsızlanarak Mersin’de tedavi altına alınan Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, Başkan Kocamaz’ı telefon ile arayarak bir süre sohbet etti. Başkan Burhanettin Kocamaz ise, genel başkana geçmiş olsun dileklerini ileterek Tarsus’ta her zaman sizleri görmekten memnunluk duyacağını belirtti.

Tarsus’un tarihi yerlerini ve kenti gün boyu gezen Gazeteciler Federasyonu yöneticileri, Tarsus’un modern çok büyük bir kent olduğunu, çoğu illerde olmayan hizmetlerin yapıldığını, mutlaka İl olması gereken yerleşim olduğunu tekrar tekrar vurguladılar.

Genel başkan vekili ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, “Tarsus’ta olmaktan son derece mutluyuz, şahsınızda sizinle tanışmaktan memnunluk duymaktayız. Dört dönem bir kentin güvenini alan belediye başkanını taktir etmekteyiz. Sizlerin sanata, spora, yeşil alana ve sosyal aktivitelere verdiğiniz önemi bugün Tarsus’u gezerken yerinde gördük.

Alt yapısını yıllar önce bitiren ve onlarca ilin yapamadığı bir yatırımı ele alarak adeta kentsel dönüşüm misali Tarsus’u yeniden yapılandıran çalışmanız buradaki gazeteci arkadaşlarımızın ve halkınızın bizlere aktardığı söylemleri doğruladığı gibi bunu yerinde de görmekten onur duyduk. Türkiye’ye örnek olacak bir b ir kenttir Tarsus” dedi.

Konuklara Tarsus hakkında bilgi veren Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Tarsus’un alt yapı ve üst yapı hizmetlerini tamamlayan örnek kentlerden biri olduğunu belirten Başkan Kocamaz, “Tarsus 56 ilden büyük bir ilçedir. Tarsus’un şuan Büyükşehir sınırları içerisine alınacak çalışma içerisinde olmasından son derece rahatsızlık duymaktayız. Tarsus’u haritadan silmek istiyorlar. Bugün Mersin alt belediyesi olan Yenişehir, Mezitli, Toroslar nasıl ki haritada görünmüyorsa Tarsus'ta o duruma gelecektir. Huzurkent’in Mersin’e bağlanması ile adı Tarsus Organize Sanayi bölgesi olan sanayi alanımız Mersin’e geçmiştir. Tarsus’a yapılacak olan havaalanı, sahil bandı gibi önemli projeler Mersin’in inisiyatifinde olacaktır. Tarsus’un mutlaka özel statüde yer alması gerekiyor. Tarsus tüm dinlerin bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir kenttir. Tarsus’un hak ettiği konuma gelmesi için yerel yönetim olarak üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Kocamaz, gazetecilere belediye tesisini gezdirdi. Konuklar belediye tesisinin birçok büyük şehirde olmayan bir belediye olduğunu yapılan hizmetleri hayretle içinde izlediler.

Konuklar, kentlerine ait ürünleri Başkan Kocamaz’a hediye ederlerken, Başkan Kocamaz ise Tarsus’u tanıtıcı broşür ile albümünü hediye etti.

Mersin'den 'Gazeteci Başkanları' Geçti

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) 4 gün süren 39. Başkanlar Konseyi toplantısı sona erdi.

MGC'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TGF'nin 39. Başkanlar Konseyi Mersin'in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Gazeteci cemiyetleri başkanları 4 gün boyunca kentte ziyaretler gerçekleştirdi, toplantılara katıldı, Mersin'i gezdi. Tarsus, Erdemli, Silifke ve Taşucu başta olmak üzere tarihi ve turistik yerleri gezen başkanlar, Mersin'den memnun ayrıldı. Heyete Akdeniz Oyunları, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Limanı ve ilçelerin genel yapısı hakkında brifingler verildi.

Cumartesi günü bir otelde yapılan 'Başkanlar Konseyi' toplantısının ardından pazar günü Mersin'den ayrılan TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, Yönetim Kurulu üyeleri ve cemiyet başkanları Mersin'in ev sahipliğinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. 4 günlük program boyunca 'kalemini satmayan bir Mersin' gördüklerine vurgu yapan TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, Mersin'in tüm basın kuruluşlarıyla göz doldurduğunu ve kaliteli bir kadroyla karşılaştığını söyledi.

MGC Başkanı Ahmet Ünal ise Başkanlar Konseyi buluşmasına ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, organizasyonun gerçekleşmesine katkı sunan herkese ve sahip çıkan tüm gazetecilere teşekkür etti.

Ahmet Ünal: Artvin’in yaptığı misafirperverliğe yetişmeye çalıştık

Başkanlar Konseyi’ne ev sahipliği yapan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, son başkanlar konseyini yapan Artvin iline atıfta bulunduğu açıklamasında; “ Biz son olarak Artvin’de Başkanlar Konseyi toplantısına katılmıştık. Orada Artvin halkı, Artvinli bürokratlar ve gazeteciler bizi çok sıcak bir şekilde ağırladılar. Misafirperverliği müthişti. Eksiksiz bir ev sahipliği yapılmıştı. Bizlerde Artvin’i örnek aldık. Umarız bu misafirperverliği göstermişizdir. Katılan tüm arkadaşlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. ”şeklinde açıklamada bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.07.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...
 » Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Esk...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetinden Ziy...
 » 2011'in İlk İhracat Rakamları Samsu...
 » Artvin Valisi Basınla Son Kez Kahva...
 » Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehm...
 » Murgul Bakır İşletmeleri’nde Mutlu...
 » Dp Artvin Belediye Başkan Adayı Fer...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...
 » Artvin’i Sarsan Torpil İddiaları Re...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Bir Kenti Bir İş Adamın İhtirasları...
 » Artvin’de Gazeteciler Günü Mesajlar...
 » Artvin Medyası İnternet Haberciliği...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Ankara 3. Artvin Tanıtım Günleri Yo...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...