Bayraktutan’dan Ataması Yapılmayan Öğretmenlere Destek

19/07/2012 08:29

Ankara Milletvekili Gök, İl Başkanı Alçın İle Artvin Milletvekili Bayraktutan’dan Ataması Yapılmayan Öğretmenlerin Eylemine Destek.


Haber: Hayati AkbaşAtaması yapılmayan öğretmenler platformu kızılayda KPSS, ÖSYM skandalını temel alan protesto eyleminde bulundu. Eyleme Ankara Milletvekili Levent Gök, Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan ve Ankara İl Başkanı Zeki alçın ve il yöneticileri destek verdiler.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu; Kızılay Karamürsel önünde bir basın açıklaması yaparak KPSS sınavını protesto etti. Platformun gerçekleştirdiği basın açıklamasında özetle şöyle dendi:“Her sınavda ayrı bir skandala imza atan ÖSYM, özellikle memur atamalarının olduğu sınav sorularının servis edilmesi ve belli çevrelere sunulması geleneğini 2012 KPSS’de de sürdürdü. Bu çıkarımda bulunmamızın sebebi, ÖSYM’nin sicili, geçmişte ve günümüzde sergilediği tutumdur!”

Geçmişe bakıldığında özellikle son 3 yıldır, devletin çeşitli kademelerinde görev alabilmek için yapılan sınavların birçoğunda bir usulsüzlüktür, bir hırsızlıktır süregidiyor. Daha iki yıl önce polislik sınavı sorularının çalınması ve bazı evlerde soruların ele geçirilmesi, ardından 2010 KPSS sorularının servis edilmesi, daha sonra TUS’ta yaşanan şaibeler, YGS’de ortaya çıkan şifreler, hakimlik savcılık sınavlarında dereceye giren ve milletvekili yakını olan hukukçular, vaizlik sınavlarındaki yolsuzluk iddiaları, kazananlar listesinde yapılan değişiklikler ama hiç kimsenin bir şey iddia edemediği birçok kamu görevlisi alımı… Hepsi farklı sınavlar fakat ortak noktaları aynı: Şaibe, Servis, Cemaat…

Ayrıca Google Arama Trend verilerine göre sınav sorularının cevaplarına yönelik sorgulamalarının sınavdan bir gün önce geçmişe göre ani ve hızlı bir artış göstermesi çıkarımlarımızın ispatıdır. ”

Düzgün istihdam politikaları geliştirmeyen, YÖK adında bir kuruma sahip olup da ülkenin hangi meslekten hangi sayıda elemana ihtiyacı olduğunun dahi hesabını yapamayan, hemşiresi eksik, öğretmeni fazla, yanlış planlamalarla ve politikalarla çocuklarını sınav stresine kurban eden, eğitimli gençlerinin hayatlarını yok eden bu hükümete sesleniyoruz: kime hizmet ediyorsunuz siz?”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.07.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan, " Gül'de Karşı "...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Başkanından...
 » Ygs Sınavında Skandal İddiası Artvi...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Açü, Rektör Duman’dan Açıklamalar...
 » Hopa Final Dergisi Dershanesinden Ö...
 » Tso Seçimleri Yaklaşırken Adaylarda...
 » Gezici Festival Artvin'de İlgiyle K...
 » Artvin Türk Eğitim-sen'den Ösym'ye...
 » "Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon...
 » Hopa’da Gündem Kruvaziyer Turizmi...
 » Bayraktutan'dan Davet Var...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » "Derin Sularda Petrol Avı Haziranda...
 » Artvin’de Basketbol’da Hedef 2. Lig...
 » Artvin’de Öğrenme Şenliği Devam Edi...
 » Kafkasör Arenada Artvin İşi Basın T...
 » Dokap Projeleri Kapsamında Üreticil...
 » 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı S...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Arhavili Öğrencilerden Sarp Gümrüğü...