Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Olagan Genel Kurulu Yapıldı

01/07/2012 14:15

Şinasi Tosunoğlu Yeniden Başkanlığa Seçilerek Güven Tazeledi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olağan genel kurulu yeni Emre Düğün Salonunda yapıldı. Artvin İşadamları Derneği Başkanı Seçim Altunkaya, Borçka Berivan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fehmi Çakır, Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil ve Hopa Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Başkanı Şerafettin Çelik’in de izlediği kongre divanın oluşturulması ile başladı. Fehmi Ustabaş’ın Divan başkanlığı yaptığı kongrede yardımcılıklarına da Zeki Tunç ve Aydın Aydın getirildi.

Atatürk ve şehitler için yapılan saygı duruşu ardından gündemdeki maddelerin görüşülmesine başlandı. Kooperatif Faaliyet raporu başkanı Şinasi Tosunoğlu tarafından okundu. Kooperatifin 2 yıllık çalışmalarını da anlatan Başkan Tosunoğlu “Yaptığımız çalışmaların hepsi üyelerimizin hak ve hukuklarını koruma amaçlıdır. Bugünkü ekonomik sıkıntıya rağmen Kooperatif üyelerimizin kamyonları Çay nakliyesinde çalıştırılmakta, kendi özmalımız olan TIR’larımız gerek Çay kur kuru yükü ve gerekse Uluslararası taşımacılıkta çalıştırılarak hem istihdam yaratma ve hem de Kooperatifimize gelir yaratmada kullanılmaktadır. Çalışma süremiz boyunca yaptığımız faaliyetler sonucu 210 bin TL. net kar elde ederek karşınıza çıkmış bulunuyoruz.

Kooperatif olarak hem çay nakliyesi, damperli kamyoncularımıza Hopa limanından Kömür ve buğday nakliyesi gibi tüm üyelerimizin araçlarına iş yaratma anlamında durmadan Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kongremizin Hopa’mıza hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Denetleme kurulu raporu okunması ardından Bilanço’da Kooperatif muhasebecisi Necati Muti tarafından okundu.

Okunan raporlar üzerine yapılan konuşmaların ardından tüm raporlar oy çokluğu ile kabul edildi.

Genel kurulda gündemdeki maddelerin görüşülmesi ardından seçimlere geçildi. Şinasi Tosunoğlu ve eski başkanlardan Mevlüy Vayiç’in başkanlığında 2 ayrı liste ile girilen seçimlerde toplam da 812 üyeden, kongreye katılan 440 üyesi oy kullandı. Şinasi Tosunoğlu kullanılan oyların 283’unu alarak yeniden başkan seçilirken, Mevüt Vayiç’in listesi de 157 oy’da kaldı.

Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin yeni Yönetim Kurulu da şu isimlerden oluştu. Başkanlığa Şinasi Tosunoğlu yeniden seçilirken, üyelerine de Seyfettin Albay, Şükrü Kalkan, Casim Karabacak, Turhan Koyuncu, Metin Yenigül ve Nurettin Ustabaş seçildiler.

Denetleme kuruluna da İrfan Karahan, Şaban Gül ve Ahmet Çakmak seçildiler.

Kongre sonrası kısa bir teşekkür konuşması yapan Başkan Şinasi Tosunoğlu, kongreye katılarak kendilerine destek veren tüm üyelere teşekkür ederek “Bizler Yönetim Kurulumuzda bulunan tüm arkadaşlarımıza kooperatifimizin hak ve hukukunu ve tüm üyelerimize istihdam yaratma-iş yaratma anlamında yaptığımız çalışmalara aynı heyecanla devam edeceğiz. Bizim başarımız Artvin Nakliye kooperatiflerinin başarısıdır. Bizler bu çalışmaları yaparken, Hopa’da Uluslar arası nakliyecilik yapan tüm kuruluşlarla da diyalogumuz yine devam edecektir. Bizlere yapılan Uluslar arası taşımacılık taleplerinde bizler bu şirketlerimize iş yaratma ve dayanışma içinde olma gayretimize yine devam edeceğiz. Tekrar kongremizin Hopa’mıza ve nakliye sektörüne hayırlı olmasını diliyor, tüm üyelerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.07.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopalı Şoförler Genel Kurullarını Y...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Şinasi Tosunoğlu Güven Tazeledi....
 » Hopa Tso Kendi İşhanına Kavuşuyor...
 » Hopa Tarımsal Kalkındırma Kooperati...
 » Hopa Akparti’de Yüzler Gülüyor...
 » Hopa’da Motorlu Taşıyıcılar Koopera...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Mhp 1 Kasım Seçimlerine Hazırlanıyo...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Demokrat Parti Hopa İlçe Kongresi Y...
 » Nakliyeciler İsyan’da “İflas Ettir...
 » Hopada Arıcılar Toplanarak Radikal...
 » Borçka Alaca Köyü Hes’e Hayır Dedi...
 » Almanya’da Artvin Rüzgârı Esti...
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Hopa Add Genel Kurulu Yapıldı...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Ak Parti 4. Olağan Genel Kurulunu Y...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...