Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı

15/05/2012 15:45

34'üncü Artvin Chp İl Başkanlığı Kongresi, Bir Birinden Renkli Görüntülere Tanık Oldu. Blok Liste Şeklinde Gerçekleşen Seçimde Selim Bilgin Yeniden Başkan Seçildi.


Haber: Hayati AkbaşCHP'nin 34. Olağan Artvin İl Kongresi şölen havası şeklinde gerçekleşti. Artvin spor salonunda gerçekleşen kongreye CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce damgası vurdu. 170 delegenin bulunduğu kongredeki seçim blok liste şeklinde gerçekleşti. Tek adayın olduğu kongrede Selim Bilgin'in listesi yeniden seçildi.

Kongreye CHP Grup Başkan Vekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Belediye Başkanı Emin Özgün, 23. dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, 22. dönem CHP Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, İlçe Belediye Başkanları, İlçe parti başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kongrede gündem maddeleri tek tek gerçekleştirildi.

23 dönem CHP Artvin milletvekili Metin Arifağaolu'nun divan başkalığı yaptığı kongrede ilk olarak Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk konuşmasını gerçekleştirdi. Öztürk Konuşmasında şu ifadelere yer verdi, Sözlerime başlamadan önce Artvin Merkez'den dosta düşmana karşı şunu söylemek istiyorum; CHP tek ve ferdi kalana kadar doğru bildiği yoldan asla ve asla vazgeçmeyecek. Yalana karşı doğruyu, Düzeysizliğe karşı düzeyi, Adaletsizliğe karşı, adaleti, İnsafsızlığa karşı, merhameti ve Ayrımcılığa karşı birlikteliği savunmaya devam edecektir. Bunu dostta, düşmanda böyle bilsin. İnsanlarımızı yoksullaştırıp sadaka toplumu haline getirmeye çalışanlarda, bu vatanı bölmeye, parçalamaya çalışanlarda, her geçen gün baskılar daha da artsa da, yılmayacağız, korkmayacağız, umutsuzluğa kapılmayacağız. Unutmayalım ki, tarihte bu vatan Şeyh Sait'leri de gördü, Vahdettin'leri de gördü, Ama yine unutmayalım ki bu Vatan! Yunus Emre'leri de gördü, Pir Sultan'ları da gördü, Şeyh Bedrettin'leri de gördü. Ölümsüz kahramanlarımızdan Yılmaz Güney'in bir sözünü paylaşmak istiyorum, " Güzel günler zorlu duraklardan geçer" diyor Yılmaz Güney Evet bugün zor günlerden geçiyoruz. Ama Cumhuriyet Halk Partisi olarak diyoruz ki; memleket diyen, vatan diyen herkes Kuva-i Milliye ruhu ile gelin birleşip elimizi değil yüreğimizi taşın altına koyalım ve mücadelemizi edelim. Değerli CHP'liler, sol siyaset zor siyasettir. Sol siyaset, halkı kandırmadan, yalan dolan olmadan dürüstçe siyaset yapmaktır. Sol siyaset din tüccarlığı yapmadan siyaset yapmaktır. Paylaşmaktır, emeğe saygıdır, kardeşliktir, vatandır kısacası yürekli olmaktır. Korkmadan zorlukların üzerine gidebilmektir. İşte bu yüzden diyoruz ki, Cumhuriyet Halk Partisi, solcuların, devrimcilerin partisidir ve öyle olmak zorundadır.

Ben birkaç konuşmamda şunu söylemiştim. Demiştim ki; Bir sevdamız var bizim, yüreklerimize sığdıramadığımız. Bir davamız var asla vazgeçemediğimiz ve vazgeçmemek için yeminler ettiğimiz. Sevdamızın adı Vatan, davamızın adı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti. Değerli Cumhuriyet Halk Partililer bağımsızlık bizim en önemli davamız. Gelinen noktada dışa bağımlı ve dışarıdan yönetilen bir ülke haline geldik. Unutmayalım ki bağımsızlığını yitirmiş ve dışa bağımlı bir ülke yok olmaya mahkûmdur. Bu kötü günlere maruz kalmamak için davamıza inanıp mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü bu dava bizlere bu ülkenin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ten emanet. Bu dava bizlere " Bir memlekette namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır" diyen İnönü'den emanet. Bu dava bizlere darağacında kızıl karanfile dönüşen ve son nefesinde bile " yaşasın tam bağımsız Türkiye" diyen deniz'den, Yusuf''dan, Hüseyin'den emanet. Bu dava hırsızlarla, dürüstler arasında, Bu dava vatan hainleri ile vatan severler arasında, Bu dava namuslularla, namussuzlar arasında. Yolumuz Mustafa Kemal'in Devrimci Yoludur" diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından ise 22 dönem CHP milletvekili Metin Arifağaoğlu konuşmasını gerçekleştirdi. Arifağaoğlu, " TBMM Artvin Milletvekili olarak sizleri temsil etme onurunu yaşadım. Bana bu onuru yaşatan başta CHP'liler olmak üzere tüm, Artvinlilere minnet borcum vardır, şükran borcum vardır. Borcumu hayatımın sonuna kadar ödeyemeyeceğimi de belirtmek isterim. Bu son dönem milletvekilliğimde ki büyük seçimden kısaca bahsetmek isterim; 23 dönem 22 Temmuz 2007 seçimlerinden sonra biliyorsunuz bir referandum yaşadık. Bu referandumda hep birlikte mücadele etik ve çok iyi biliyorsunuz o günlerde baya çalıştık CHP örgüleriyle, üyeleriyle Artvin'de hayır demeyi başardık. Bunun için CHP'liler olarak ne kadar övünsek azdır. 2009 yerel seçimlerinde büyük mücadele verdik bir milletvekili olarak Artvin'deki başarıyı her zaman parlamentoya gurular savunduk sizler 12 belediyenin 8 belediyesini almayı başardık belediye başkanlarına, belediye meclis üyelerini Artvinlilere ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben yeniden burada tekrar görev alacaklara arkadaşlara hepsine başarılar diliyorum bu kongrenin öncelikle CHP'ye Artvin'imize v ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Devamın da ise kürsüye CHP il Başkanı Selim Bilgin çıktı. Bilgin konuşmasında,

"Medeniyet yolunda başarı yeniliğe bağlıdır. Diyor Mustafa Kemal Sosyal hayatta, iktisadi hayatta ilim ve fen sahasında başarılı olmak için yegane yol budur. Hayat ve yaşayışa hakim olan, kanunların zaman ile değişmesi gelişme yenilenmesi zaruridir. Medeniyetin buluşları tekniğin harikaları dünyayı değişimden değişime uğrattığı bir devirde Asırlık köhne zihniyetlerle geç bağlıkla varlığını korumak mümkün değildir. Cumhuriyet Halk Partisi 3–5 kişinin bir araya gelip dış destekli/gönüllü işbirlikçilerin kurduğu yazıhane partisi değildir.

Cumhuriyet Halk Partisi Anadolu insanının bağımsızlık savaşının sonucudur. Bugün iktidarda değilsek/bu iktidardakilerin başarısı kadar/biz başarısızlığımızdandır. Gelişimin ve değişimin partisi önce biz o zorundayız. Son süreçte Sayın Genel Başkanımızla bu değişimi mi yapacağız Israrla önderimiz Mustafa Kemal'in çağdaş muasır medeniyet yolunda gitmeye devam edeceğiz. İzninizle o büyük insanın 1935' deki konuşmasından bir bölüm okuyacağız.

Şöyle diyor: Cumhuriyet Halk Partisinin esas düşünce ve dileği vatandaşlar her türlü ayrılıktan ve ayrımcılıktan korumak onları kendileri ve halkımız için fay kılmaktır. Cumhuriyetimizin dış siyasette özenle güttüğü amaç Uluslar arası Barışı korumak ve güven içinde yaşamaktır. Komşularımızla dostluk ve geçinme yolunda her gün ilerlemekteyiz. Ve ekliyor Cumhuriyet Halk Partililer diyor, Ulusumuza hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak bütün Cumhuriyet Halk Partisi Üyelerinin yeminidir andıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi her dönem aydınlanmanın itici gücü olmuştur. 1976 yılında yapılan 23. Kurultayında Ecevit in en uzun şiiri olarak nitelenen Cumhuriyet Halk Partisi 1976 Programı 6 ok yanında Sosyal Demokrat ideolojinin ilkelerini de içeren 6 ilkeye de yer veriyordu. 1976 CHP programı illerde ve bölge toplantılarında tartışıldıktan sonra 23. Kurultayla 29 Kasım 1976 da kabul edilmiştir. Böylece, CHP Sosyal Demokrat Parti olduğunu ilan etmiş oluyordu Özgür Eşitlik- Dayanışma- Emeğin üstünlüğü- Gelişmenin bütünlüğü ve ha kendini yönetmesi gibi ilkeleri programına yazmış oluyordu. Programa giren bu 6 Kuraldan ilk üçü yani Özgürlük- Eşitlik-Dayanışma Sosyal Demokrasinin evrensel ilkeleridir.

1976 Kurultayını anlatmak istedim. Şundan ülke genelinde tabandan tavana tartışma sürecinden geçilerek yapılan bir programın kabul edilmiş olmasıdır. Bu kurultayda Cumhuriyet Halk Partisinin Sosyalist Enternasyonale olması da kabul edilmiştir. Böylelikle hem programı hem de dayan toplumsal tabanla uyumlu Sosyal Demokrat bir Parti olma yolunda bir a atmıştır. Ve ardından 1977 Seçimlerinde CHP büyük bir başarı göster yüzde 41, 3 oy almıştır. Nedeni çok açıktır nettir. Nereden geldiğini bileceksin, Solcuyuz Sosyal Demokrat Partiyiz diyeceksin. Biz Halkın Partisiyiz diyeceksiniz ve gereğini yapacaksın. Tabanımız; köylü, işçi memur, çiftçi ise gençlik emekli ise anlatacağız onlarla beraber olacağız, onların partisi olacağız. Büyük kongremizi de yaptıktan sonra içe dönük çalışmaları bir kenara bırakıp dışa döneceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi etnik kimlik üzerinden siyaset yapmaz herkesin kültürüne rengine inancına diline saygı göstermek baş ta yapmak CHP nin temel görevidir. Bu ülkede barış ve sevgiyi korumalıyı Emperyalizmin kucağına düşmeyeceğiz. Kendimizi zenginleştirmek için değil halkımızı yoksulluktan kurtarmak için çalışacağız. Taşeron adı altında köle pazarına dönen çalışma yaşamı ortadan kaldırmak asgari ücreti mutlaka insan onuruna yakışır bir seviyeye getirmek de CHP'nin görevidir. Parti içi seçimlerimizi yaparken bazı tartışmaların içinde olmuş olabiliriz. Ama herkes bilmelidir ki biz büyük bir aileyiz. Bunları geride bırakacağız ümidimiz bunlar tatlı bir anı olarak kalmasıdır. Biz Artvin il örgütü olarak eksiklerimi bildiğimiz gibi gücümüzün de farkındayız. Artvin il genelinde yerel iktidar olan partimizdir. Bu vesile ile çalışmalarını yakından takip ettiğimiz bu çalışmalarından ötürüdür ki halkımızın taktirini toplayan başta 3 dönemdir Belediye Başkanlığımızı yapan Emin ÖZGÜN Ardanuç Belediye Başkanım Yıldırım Demir'e, Murgul Belediye Başkanımız Mehmet Yıldırım'a, Şavşat Belediye Başkanımız Naci Köroğlu'na, Hopa'yı şantiyeye çeviren Turan Kasımoglu'na, Meydancık Belediye Başkanı Nihat Acar'a, Kılıçkaya Belediye Başkanımız Erdoğan Gazihan'a çoktan ilçe olmayı hak etmiş Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın Emiralioglu'na sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. 2 Haziran seçimlerinden sonra önce ön seçimde seçil meclise gönderdiğimiz ilimizi ve partimizi temsil eden milletvekilimiz tempolu çalışma azmi ve isteği bizleri oldukça gururlandırmaktadır. Çalışmalarında Sayın Milletvekilimiz Uğur Bayraktutan' a başarılar diliyoruz. Ancak, en büyük teşekkürü 12 Haziran seçimlerinde karşılık ve çık beklemeden partimize oy veren seçmenlerimize ve hemşerilerimi; ediyorum.

İlçe kongrelerimizi tamamlamış aramıza yeni katılan ilçe Başkanı yönetimleri var. Arhavi de Musa Ulutaş, Hopa'da Fehmi Ustabaş, Murgul'da Levent Turan Borçka'da Arif Solmaz Yusufeli' de Zafer Atalay Şavşat Orhan Aksakal Ardanuç ta Mesut Aksakal ve Artvin merkez ilçede Cüneyt Öztürk başkanlarımız ve yönetimleri ile Haziran ayı içerisinde yapacağımız gençlik ve kadın kolları seçimlerini de bitirdikten sonra Artvin'de yeniden yerelde iktidar olmak için bizde olmayan belediyeleri almak için ele verip çalışacağız. Biz bu ülkenin ve Artvin in sevdalıları olarak işsizi, işçisi, çiftçisi memuru genç i yaşlısı hayatın her alanında hukuku egemen kılmak iç mücadele edeceğiz. Bunun bedeli ne olursa olsun barış içinde kardeşçe yaşamak için çalışacağız.

İl Örgütü olarak iddiamız var sloganımız şudur. Biz diyoruz ki: güçlü örgüt halkçı siyaset ve her şey Artvin İçin, Ülke ve çocuklarımızın geleceği için aydınlık yarınlar için siyasal düşüncesi ne olursa olsun bugüne kadar partimize hiç oy vermemiş hemşerilerime de buradan sesleniyorum Barış içinde bir Türkiye için gelişen Turizm kenti Artvin için, Eğitim Kenti Artvin içi Cumhuriyet Halk Partisine güç verin. Bu çatı altında herkese yer var. Gidişattan memnun değilseniz gelin haramilerin saltanatını birlikte yıkalım. Bu düzeni birlikte değiştirilen Ahmet Arif'in dediği gibi bu düzen işimize aşımıza göz koyan düzendir. Geleceğimiz için Artvin için barış içinde güzel Türkiye için cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmalıyız. Bizim yolumuz şeyhlerin şıhların yolu asla olmayacaktır. Bizim yolumuz Mustafa Kemal'ın devrimci yoludur" dedi.

Bir CHP'li10 Ak Partiliye Bedeldir

Kongrenin bir sonraki konuşmacısı ise Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün oldu, Özgün konuşmasında, " Kolay değildir Cumhuriyet Halk Partili olmak menfaat yok çıkar yok, siz yürekli insanlarsınız umutsuzluğa karamsarlığa düşmeyin yeter ki, bir birimizin yamasını dikelim, söküğünü dikelim, bir birimize elimi uzatalım bakı o zaman göreceksiniz ki bu ülkenin ihtiyacı olan CHP iktidarı görülecektir. Ben her zaman şunu söylerim bir CHP'li10 Ak Partiliye bedeldir. Biz bu ülkenin değerlerini ona buna peşkeş ekmiyoruz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemiyoruz.

Gönülden ve yürekten ülkemizin geleceği için çocuklarımızın gelecekleri için yüreklerimizi ortaya koymuşuz. Bunlar dini siyasete alet ediyorlar, sayın başbakan diyor ki bu sosyal demokratlar kuranı kerimi odaların bir yerine asarlar içini açmazlar. Sayın Tayyip Erdoğan, sen benim baş bakanımsın sandıktan çıktın sana saygı duyuyorum bizde ana muhalefet partisi belediye başkanıyız buradan sansa sesleniyorum benim anam beş vakit namazı kılıyor kuran ı kerimi odasına başında benim anamın değerlerine saygı duy sayın başbakan onun için sevgili CHP'liler siyaset soluklu nefesli uzun bir mücadeledir. Sizler o mücadelenin yürekli insanlarısınız. Hiç moralinizi bozmayın" dedi.

Kongrenin sıradaki konuşmacısı ise merakla CHP grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce odu. Kürsüye çıkan İnce, alkışlar nedeniyle uzun süre konuşmasına başlayamadı. Her zamanki konuşmasında olduğu gibi Artvin il kongresindeki konuşmasını da notlarından yaptı. İnce kürsüden Artvinli CHP'lilere şu şekilde seslendi, İnsanların kentlerin ülkelerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. Hiç kimse okula gittiği anı evlendiği günü emekli olduğu günü unutmaz. Bunlar yaşamımızda önemli günlerdir. 18 Nisan 1986 babamın kullandığı kamyonla eşimle 3 beş aylık çocuğumla sabah tam 4, 5 da Borçka köprüsünün ayağındaydım. Bugünde milletvekilimiz uğur Bayraktutan'la birlikte Borçka köprüsünün ayağındaydım. Şoför arkadaşımı durdurdum eski günleri yad etmek ve Çoruh'u seyretmek için. Ben ne hale geldim ülkem ne hale geldi ona bakmam lazım dedim. 22 Yaşında fizik öğretmeniydim 48 yaşında milletvekili oldum. Ben yaşlanmışım ama makam mevki olarak ta büyümüşüm. Acaba bu ülke ne hale gelmiş birde ona baktım onları düşündüm.

22 Haziran 1919 Amasya genelgesinde şunlar yazılıdır. İstanbul Hükümeti görevini yapamamaktadır. Vatanın ve milletin bağımsızlığı tehlikededir. Vatanın ve milletin bağımsızlığı yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Bu cumhuriyeti kuranlar bu partinin kurucuları, Anadolu aydınlanmasını yaratanlar, Anadolu'nun ortasında ki köylü devletinden modern bir cumhuriyet kuranlar, köy enstitülerini açanlar, Porsuk Barajını yapanlar, bir milyon çalışan nüfustan Üniversiteler kuranlar, Lozan'ı imzalayanlar, Hatayı anavatana katanlar, iş bankasını halk bankasını kuranlar, et balık kurumu kuranlar, Rize çay fabrikasını kuranlar, emekli sandığını kuranlar, Eti Bank'ı Sümer Bank'ı kuranlar İskenderun Limanını kuranlar, Uçak Fabrikası kuranlar, Petrol Ofisini, Merinosu Kuranlara bir kez daha dua ettim saygıyla minnetle andım.

Bugün sürekli olarak İsmet Paşa'ya Cumhuriyetimizin köklerine onun kurucu felsefesini sürekli hakaret eden bir başbakanla karşı karşıyayız. Başbakan diyor ki cumhuriyet halk partisi camileri ahır yaptı. Hey insafsız, tarih bilmez, be vicdansız, tarih bilmez, kitap okumasını bilmeyip kitap özeti okuyan başbakan sana bunu kim anlatı. Konya'da diyor Alaattin Camisini kapatıp namaz kılınmasını yasakladılar diyor. 1914–1918 arasında kapatılmış 1920 -1923 arasında kapatılmış, 1940–1945 arasında kapatılmış. İlk dönem padişahlık dönemi birinci dünya savaşı var 20–23 arası kurtuluş savaşı var Atatürk var 40–45 arası İkinci Dünya Savaşı var İsmet İnönü var. Bu dönemlerde orası askeri yığınak yapılmış. Askeri mühimmat konulmuş. Ne güzel yapmışlar doğru yapmışlar ben olsam aynısını yapardım. Bunu söyleyince tamam diyor Trakya'da ne oldu. İkinci dünya savaşı sırasında Alman orduları bütün Avrupa'yı kasıp kavuruyor. Yunanistan'a gelmişler. Türkiye'ye saldıracaklar. İsmet Paşa diyor ki bu alman orduları İstanbul'u alırsa: Hz. Peygamberin Hırkasından sakalı şerifinden Hz. Ali'nin kılıcına Padişahların tahtlarına, elmaslara değerli eşyalara varan değerlerimiz var. Bunları korumak istiyor ismet paşa. Bunları Trene doldurup Adana'ya gönderiyor. Adana'dan Niğde'ye gönderiyor. Niğde'de bir camiye dolduruyor. Başına da 4 jandarma dikiyor kimse girmeyecek diyor. Yanlışımı yaptı. Böu ülkenin Müslümanların kutsal değerlerini korumak için önlem aldı İsmet Paşa. Vicdansız adam nankör adam, tarih bilmez adam.

Bugün bu ülkenin bütün kurumları kuşatılmıştır. Tersanelerine girilmiştir. Bütün limanları satılmıştır. Bu ülkenin kurumları dönüştürülmüştür. Diz çöktürülmüştür. Bu ülkenin adliyesi Harbiyesi tıbbiyesi, zabtiyesi diz çöktürülmüştür. Bu ülkenin toprağının altındakiler satılmıştır. Toprağın üstündekilerde satılmıştır. Son çıkarılan yasa ile toprağımızı da satıyorlar yabancılara. Bu ülkenin Eti Bank'ını, Seka'sını, Tekel'ini Bankalarını bunların hepsini yok ettiler. Bir malin değerini o malın değerini bilen anlar. Bu ülkenin bu toprakların değerini Kuvayi Milliyeciler Halk Partililer anlar.

Mustafa Kemal Atatürk ne diyor ‘Yurtta Barış Dünya'da barış'. İsmet İnönü ‘Namuslularda Namussuzlar kadar cesur olmalıdır', Bülent Ecevit ‘Toprak işleyenin su kullananın, ne ezilen ne ezen insanca hakça bir düzen' diyor. Başbakan Recep Tayip Erdoğan ne diyor ‘Artistlik yapma lan ananı da alada git'. İşte kalite bu".

1934 yılında yılın da Milli Eğitim Bakanı Abidin Özmen ile Mustafa Kemal arasında ki anıya atıfta bulanan İnce "Bu topraklar Böyle devlet adamları da gördü ama kendi çocuklarını iş adamı bursuyla okutup 25 yaşında bu ülkenin evlatları kendine sandal alamazken çocuklarına gemicikler alan başbakanları da gördü.

Artvin'den başbakana sesleniyorum yakında savaş uçağı yapacakmışız. Sayın başbakan savaş uçağını sonra yaparsın sen önce koluna taktığın şu saatten yap sonra savaş uçağı yaparız. Hava atıyorlar diyorlar ki paradan 6 sıfır attık. Paradan 6 sıfır attılar attıkları o 6 sıfırı kendi paralarının yanına eklediler. Başbakan biz e5 koyun bile güdemez diyordu. Eski bir çoban olarak sesleniyorum. Bir defa 5 koyun güdülmez koyun sürüsü kalabalık olmalıdır. Sen bu ülkede 5 koyunun sütünü bile dağıtamadın çocukları zehirledin. Başbakan 2003 de Siirt'te 18 bin 500 oyla başbakan oldu 73 bin oyla Mehmet Haberal Silivri zindanlarında.

Kabadayılığı da çakma işkence gördüğü de çakma demokratlığı da çakma adalet anlayış da çakmadır bunların. Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanı zorunlu ikamete tabi tutulduğunda Recap Tayip Erdoğan İETT' de top oynuyordu. Askerin başına çuval geçirildiğinde gıkını bile çıkaramadı bu kabadayı. Eşkıyaya Habur'da terörist karşılama törenleri düzenlediler. İstanbul Belediye başkanı tarihi caminin içine muhallebici açtı.

Senin arkadaşların senin dostların değil mi camilerde toplanan sadaka fitre paralarını zekât paralarını deniz feneriyle yemediler mi haram zıkkım olsun onlara. Şimdi çıkmış genelkurmayı askerleri savunuyor o askerlerin başına çuval geçirildiğinde sen niye meydan okuyamadın" diyerek sözlerine son verdi.

Kongre gündemin son maddesi olan seçim işlemi geçildi. Seçimin ardından CHP Artvin il başkanı yeniden Belim Bilgin seçildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.05.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin'de Chp'ye Katılımlar Artıyor...
 » Artvin Belediye Başkanı Özgün Peson...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » Cerattepe Bilirkişi Raporuna Tepkil...
 » Muharrem İnce Ardanuç'da...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şu...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Celal Öztürk Gündemi Değerlendirdi...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...