Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu Artvin'li Öğrencileri Bekliyor

20/02/2012 15:41

Sabancı Üniversitesi Artvinli Lise Öğrencileri İçin Yaz Okulu İmkânı Sunuyor. Sabancı Üniversitesi Lise Öğrencileri İçin Üniversite Hayatına Başlamadan Üniversite Deneyimi Kazandırmaya Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşSabancı Üniversitesinden yapılan açıklamada; ‘‘Sabancı Üniversitesi bu yıl Lise Yaz Okulu'nun ikincisini düzenliyor. Lise öğrencilerine üniversite deneyimini yaşatan Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, fen bilimlerinden yönetim bilimlerine; sanattan sosyal bilimlere; dil eğitiminden meslekler ve üniversiteler hakkında bilgilendirici seminerlere uzanan zengin bir içerik sunuyor. Derslerin Türkçe işleneceği Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu'nda bu yıl bir ilk daha gerçekleştirildi. Müfredata eklenen Almanca ile İngilizce dersler ile Alman öğrenciler de derslere dâhil ediliyor. Böylelikle öğrencilere uluslararası bir ortamda ders görme imkânı sunuluyor. Ders dışı etkinliklerle desteklenen yaz okuluna, 4 Mayıs 2012 tarihine kadar başvuru web üzerinden yapılabilecek. Sabancı Üniversitesi lise öğrencilerine yönelik yaz okulunun ikincisini başlatıyor. 2–13 Temmuz 2012 ve 16–27 Temmuz 2012 tarihleri arasında iki dönem olarak uygulanacak Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu'nda dersler, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat, Yönetim Bilimleri, Dil Eğitimi ile Kariyer ve Meslek Seçimi olmak üzere altı başlık altında toplanıyor. Ders dışı spor, sanat, kültür ve eğlence etkinlikleriyle zenginleştirilen Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu'na 4 Mayıs tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu zengin bir eğitim programı sunuyor

Sabancı Üniversitesi Yaz Okulu 2–13 Temmuz 2012 ve 16–27 Temmuz 2012 Temmuz 2011 tarihlerinde, ikişer haftalık 2 dönemden oluşuyor. Öğrenciler, bir dönem içinde, farklı ders gruplarından en fazla 3 ders seçebilecekler. İsteyen öğrenciler her iki döneme de kayıt yaptırabilecek. Okula, lise ve üniversite öğrencileri başvurabilecek. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu'nda 1. dönemin müfredatında; Mekatronik ve İnsansı Robotlar; Kuantum Mekanik ve Nano Bilim; Astrofizik ve Öte-Gezegenler; Arttırılmış Mekanik I; Girişimcilik ve Başarı; Toplum, Ekonomi ve Politika; Önümüzdeki Yüzyıllarda Küresel Ekonomi ve Çin; Modern Sanatın, 20. Yüzyıl Müziğinin ve Operanın Büyük Eserleri dersleri yer alacak. İkinci dönemde ise; Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp; Mekatronik, Uçan ve Yüzen Robotlar; Kuantum Mekanik ve Nano Bilim; Kozmoloji ve Evren; Arttırılmış Mekanik II; Yönetim Bilimleri ve Modern İpek Yolu: Strateji ve Performans; Bir Kentin Tarihi: Konstantinopolis/İstanbul; Küreselleşme, Küresel Adalet ve Türkiye; Batı Sanatının, Klasik Müziğin ve Tiyatronun Büyük Eserleri dersleri yer alacak. Her iki dönemde de Temel İngilizce ve Temel İspanyolca dersleri yer alacak. Ayrıca, her iki dönemde de öğrencilerin ücretsiz olarak katılacağı Üniversiteler ve Meslekler: Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak başlıklı derste farklı sektörlerden uzman isimler mesleklerini öğrencilere tanıtacaklar.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu bu yıl bir ilke daha imza atıyor

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu'nda bu yıl ilk defa Almanca ve İngilizce dersler de yer alacak. Her iki dönemde de müfredatta olan Society, Culture, and Sectors dersi İngilizce, Gesselschaft, Kulturen und Sektoren dersi ise Almanca işlenecek. Bu derslere 15'i Türk, 15 Alman toplam 30 öğrenci kabul edilecek. Yine her iki dönemde de yer alan Visual Communication, Composition, and Art / Visuelle Kommunikation, Gestaltung und Kunst dersi İngilizce verilirken, ders esnasında İngilizce tercüme yapılacak. Bu derse de 10'u Türk, 10'u Alman toplam 20 öğrenci kabul edilecek.

Ders dışı etkinlikler

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, gün içerisine yayılmış ders dışı etkinliklerle öğrencilere sportif, kültürel ve sosyal olanaklar sunuyor. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu'nda sunulan ders dışı etkinlikler arasında; fitness, tenis, voleybol, basketbol, futbol, grup egzersizleri, dans, yaratıcı drama, münazara ve ritim atölyesi yer alıyor.

Üniversite öğrencileri de yaz okuluna katılabilecek

Derslerin Türkçe olarak işleneceği Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, lise öğrencilerine ve formasyonunu zenginleştirme ihtiyacı duyan bütün üniversite öğrencilerine açık olacak.

Ücret ve program bilgisi

Adaylar, tercihleri doğrultusunda, dönemlerden birine veya her ikisine başvurabilecekler. Her dönem en fazla 3 ders seçebilecekler. Ders başına ücret 600 TL. Bütün adayların konaklamalı olarak kayıt yaptıracağı Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu'nun, konaklama ve yemek ücreti, dönem başına 600 TL olarak belirlendi

Detaylı program için: http://liseyazokulu. sabanciuniv. edu/

Basın bilgi için: Mariam Öcal/Sabancı Üniversitesi/0216 483 93 57/0532 668 92 01 '' ifadelerine yer verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.02.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Tanıtım A...
 » 45. Apimondia Kongresi İstanbul’da...
 » Artvin Türk Eğitim-sen Eğitimde İlk...
 » Torun; “Meb’in Akordu Bozuldu!”...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » 2012 Lys Sonuçları Açıklandı...
 » Artvin Lif-levha Fabrikası Emekçile...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı....
 » Deutsche Bank'ın Artvinli Efsanesi...
 » Hopalı Öğrenciler Almanya’ya Uçuyor...
 » Bayar Şahin'in "Nalia"sı İlgi Odağı...
 » Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran Gö...
 » Tofed Genel Kurulu Yapıldı...
 » Artvin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü...
 » Hopa'da Çanakkale İsimli Konferans...
 » Geçmişten Günümüze Hopa'da Spor...
 » Tek Gıda İş Sendikasından Grev Açık...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...