Tombaladan İş Çıktı

11/02/2012 09:44

Finansmanı İşsizlik Sigortası Fonu'ndan Karşılanan 'toplum Yararına Çalışma Programı' Projesi Kapsamında 4 Aylık Geçici İş İçin 250 Kişi Başvurdu. Başvuru Sayısının Fazla Olması Nedeniyle İşe Alınacak Kişileri Belirlemek İçin Kura Sistemine Başvuruldu. 4 Ay Süreyle 20 Kişinin Temizlik İşçisi Olarak Çalıştırılacağı İş İçin Bayanların Yoğun Olduğu Kura Çekiminde İsimleri Çıkanların Heyecanlı Oldukları Görüldü.


Tombaladan İş Çıktı

Haber: Nurbay Usta







Finansmanı İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanan 'Toplum Yararına Çalışma Programı' projesi kapsamında 4 aylık geçici iş için 250 kişi başvurdu. Başvuru sayısının fazla olması nedeniyle işe alınacak kişileri belirlemek için kura sistemine başvuruldu. 4 ay süreyle 20 Kişinin temizlik işçisi olarak çalıştırılacağı iş için bayanların yoğun olduğu kura çekiminde isimleri çıkanların heyecanlı oldukları görüldü.

Artvin İŞ-KUR Müdürlü ve Şavşat Kaymakamlığının ortaklaşa hazırladığı Toplum Yararına Çalışma Programı' projesi kapsamında 4 aylık geçici iş için kura çekimine komisyon üyesi olarak; İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Halk Eğitim Müdürü İsa Yılmaz, İş Kur yetkilisi Selahattin Keşoğlu, İş Kur memuru Muharrem Erdem ve Milli eğitim memuru Turgut Atasoy katıldılar. Kura çekilişi öncesi İlçe Milli eğitim müdürü Nimet Büyük ve ve İş Kur görevlisi Selahattin Keşoğlu kurallar ve bu proje ile ilgili bilgiler verdiler.

Geçici de olsa eve ekmek götürmenin heyecanını yaşadığını belirten Gökhan Yılmazda devlete olan sitemini dile getirerek "Yazıklar olsun. Yaklaşık 10 yıldır iş arıyorum. Gitmediğim, başvurmadığım yer kalmadı. 4 aylık da olsa en azından evimize ekmek götüreceğiz. Devletimiz bunu bile bulamıyor" dedi. Dört ay boyunca İlçe Milli eğitim müdürlüğü bünyesinde temizlik işçisi olarak çalışacak olan İzzet Gündüz ise "Uzun süredir iş arıyorum. Ne iş olursa olsun yaparım. 4 ay boyunca SSK'lı olmam da benim için başka bir avantaj. Demek ki iş kapımız torbanın içindeymiş. Yaşadıklarımı bildiğim için kurada isimleri çıkmayan arkadaşlarım adına da çok üzülüyorum" diye konuştu.

Kuradan iş çıktı ağladı ve ağlattı

4 Aylık işe girmeyi hak kazanan Meral Dursun yanındakilerine sarılarak ağladı ve dualarım kabul oldu dedi.

Ailesinin ekonomik durumu iyi olmadığı için Üniversite okuyamayan Meral Dursun çektiği kurada işe girmeyi hak kazanacak doluyu çekince gözyaşlarına hakim olamadı. Meral Dursun asil olarak işe girmeyi hak kazandığı kurayı çekince yanındakilerine dakikalarca sarılarak ağladı. Bu işe başvurduktan sonra günlerdir dua ettim. 4 aylıkta olsa çok istiyordum. Ailem beni para olmadığı için okutamadı. Annem babam çalışmıyor. Abim okutacaktı o da askere gidince hayallerim yarım kalmıştı. Şimdi bu 4 aylık parayı biriktirip üniversite eğitimim için kullanacağım. Allah herkese iş nasip etsin. "dedi.

Kurada en ilginç olayda bir çiftin ikisinin de çektikleri kuranın dolu olmasıydı.

Evli Sevgi Gündüz ve İzzet Gündüz ikisinin de işe girmeleri için asil kurayı çekince şaşkınlıklarını birbirine sarılarak gidermeye çalıştılar. Kura çekim öncesi kameralara konuşan Sevgi Gündüz içimizde bu işe ihtiyacı olmayanlar var. Allah her kime bu para daha çok lazımsa onlara nasip etsin demesi ve kuradada kendisini işe girebilecek doluyu çekmesi şaşkınlığa neden oldu.

Alınacak 20 kişi Şavşat Kaymakamlığı Mili Eğitim Müdürlüğünde 15 Şubat 2012 den itibaren iş başı yapacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.02.2012 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Evi'nin Dünü, Bugünü, Yarını...
 » Artvin’de Hedef 20 Bin İstihdam...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Çaykur’da İşe Alınacak 3.500 Kişi İ...
 » Artvin Tmmob’dan 17 Ağustos Açıklam...
 » Artvin'de Ki Çay Fabrikalarına Alın...
 » İstanbul'da Topbaş İşadamları İle T...
 » Tmmob Artvin Temsilcisi Yavuz’dan U...
 » İş Dünyasının Duayeni Ali Osman Ulu...
 » Çaykur'a Alınacak İşçiler İçin Kura...
 » Hopada Kaymakamlık Kupası Karşılaşm...
 » Hava Ambulansı Bu Kez Bebek Özdemir...
 » Tema'dan Çevre Düzenlemesine İtiraz...
 » Fanatik Trabzonsporlu Balık...
 » Artvin Hopaspor Bafradan 1 Puanla D...
 » Artvin’de Bin Kişilik İşe 7.350 Baş...
 » Hopa Akparti Aday Tanıtım Toplantıs...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Helal Kazanç Ve Helal Rızık...



En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...