Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz Mesaj Yayınladı

24/01/2012 09:57

İlçe'deki Tüm İlk Ve Orta Dereceli Eğitim Kurumlarının Yarıyıl Tatiline Girmesi Nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz Bir Mesaj Yayınladı.


Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz Mesaj Yayınladı

Haber: Hayati Akbaş







İlçe'deki tüm İlk ve Orta dereceli eğitim kurumlarının yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yılmaz bir mesaj yayınladı. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi. "Sayın Okul İdarecileri, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Velilerimiz, Göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmaların semeresinin alındığı karne gününde hepinizi içtenlikle kutlar, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

Acısıyla tatlısıyla 2011–2012 Eğitim öğretim yılının 1. dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Sevgili öğrencilerimiz karnelerini aldılar. Kimi çok sevindi kimi de zayıflarından dolayı üzüldü.

Çocuklarımızın karne notları sadece onların eğitimdeki başarısını değil, genel olarak hepimizin bu konudaki çabalarının sonuçlarını da göstermektedir.

Herkes başarılı olmayı ister. Başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bunlar bir arada oldukça başarı elbette gelecektir.

Değerli öğretmenler;

Sizler dünyanın en kutsal işini yapıyorsunuz. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri, istikbalimizin güneşi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız sizin atölyenizde şekilleniyor; unutmayınız ki eğitim iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Bu önemli göreviniz gereği bu dönemin değerlendirmesini ve gelecek döneme yönelik planlarınızı yapmalısınız. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek; bilginizi sevgi hamuruyla yoğurup adil bir biçimde çocuklarımızın beyinlerine nakış gibi işlediğinizden, bahçemizdeki gonca güllerimize gerektiği gibi baktığınızdan eminim. Verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz. Eğitimdeki yeni yaklaşımları ve eğitim programlarındaki değişiklikleri yakından takip etmeniz gerekmektedir. Geleceğimizin mutlu ve güçlü toplumu sizin eseriniz olacaktır. Bu uğurda bütün gücünüzle çalışacağınıza ara tatilinizi kendinizi geliştirme adına iyi değerlendireceğinize inancım tamdır.

Sevgili öğrenciler;

Asıl sınav hayatın kendisidir. Eğitim hayatı boyunca karşılaştığınız sınavlar sizi hayata hazırlar. Sınavlarda alacağınız düşük notları her an yükseltme imkânınız olmasına rağmen hayatın kendisi acımasızdır. Çünkü hayatta yapılacak bir yanlışın bedeli ağır olur ve bu bedel mutlaka ödenir. İşte okuldaki sınavlar bu anlamda size bir egzersiz ve şanstır. Orada yaptığınız hataları düzeltme imkânını bulur ve tecrübe edinirsiniz.

Sayın veliler;

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır. Eseriniz için; hüner, beceri, sabır ve sevgi gerekir. Bu sanatın birinci basamağı çocuklarınızı anlamaktır. Çocuğunu anlamayan bir anne-baba onunla iletişim kuramaz. İletişim kurmadan da çocuklar üzerinde etkili olmak mümkün değildir. Onları anlamanın en güzel yolu empati kurmaktır. Sizler de çocuk oldunuz. O yaşlarda iken yaptıklarınızı hatırlamaya çalışınız. Çocuklarınızla iletişim kurarken buna dikkat ediniz. Çocuğunuzun karnesi nasıl olursa olsun onu sevdiğinizi göstermeli, başarısızlığını başka çocuklarla, özellikle kardeşleriyle kıyaslamamalısınız. Öğrenci güzel bir karne getirdiyse bunun mutluluğunu yaşaması ve ödüllendirilmesi heves ve isteğini daha da arttıracaktır. Notlar beklenildiği gibi olmasa da çocuğunuzun bugüne kadar gösterdiği çaba için bir tatili hak ettiğini unutmamalısınız. Eksikler varsa bunda hepinizin payı olduğunu düşünerek değerlendiriniz.

Değerli veliler, sevgili öğrenciler,

Eğitim, sadece öğretmenlerin çocuklara anlattıklarıyla değil, çocukların fiziksel ve sosyal çevrede geçirdikleri yaşantılarla da gerçekleşir. Tatil bir dinlenme süreci olduğu kadar, değişik etkinliklerin de yapılabileceği bir zamandır. Araştırma, inceleme, gözlem yapma ve en önemlisi de bol bol kitap okumaya yönelmelisiniz. Çünkü okuma ve anlama yeteneğini geliştirmeden hiçbir derste başarılı olmanız mümkün değildir.

Bu tatil dönemini dinlenmenin yanı sıra kitap okuyarak, zamanınızı kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle değerlendirerek geçirmeniz umuduyla; tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyorum. "

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.01.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Kahve...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü'nden...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Yanmaz Y...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » Artvin’de 2.056 Öğrenci Teog Sınavı...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Artvin'de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Ardanuç Milli Eğitim Müdürü Mesaj Y...
 » Vali Doğanay, Ygs Sınavına Girecek...
 » Artvin’de 26 Bin 538 Öğrenci Karne...
 » Artvin'de Öğrencilerin Karne Heyeca...
 » Artvin’de 26 Bin 886 Öğrenci Karne...
 » 2006-2007 Eğitim Ve Öğretim Yılı Ho...
 » Rezalet Üniversite Sınavlarında Yin...
 » Artvin'de Öğretmenler Günü Mesajlar...



En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...