Artvin'de 31 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi

24/01/2012 09:39

Artvin'de Okul Öncesi, İlköğretim Ve Ortaöğretimdeki Yaklaşık 31 Bin 11 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye'de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci karne heyecanı yaşarken Artvin'de, 31 bin 11 öğrenci karne aldı. 2011–2012 eğitim öğretim yılının 19 Eylül 2011'de başlayan ilk yarısı sona erdi. . Yarıyıl tatili 23 Ocak–3 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Artvin'de 9 bağımsız anaokulunda 663 öğrenci, 70 İlköğretim okulu bünyesinde anasınıfı olarak bin 661 öğrenci, 99 İlköğretim Okulunda 18 bin 282 öğrenci, 7 Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda bin 213 öğrenci, 35 Ortaöğretim okulunda 9 bin 192 öğrenci olmak üzere İl Genelinde toplam 152 Okulda 31 bin 11 öğrenci öğrenim görüyor. Yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında gerçekleşen okuma-yazma, mesleki eğitim ve sosyal kültürel kurslarda il genelinde bin 67 kursta 24 bin 95 kursiyere bulunmakta. Tüm bu eğitim faaliyetlerini ilköğretim ve ortaöğretimde bin 809 öğretmen görev almaktadır.

2 Hafta Yarı Yıl Tatili

Öğrenciler karnelerini aldıktan sonra tatile çıktılar. Öğrenciler ve öğretmenler yaklaşık 2 hafta yarıyıl tatili yapacak. Okula bu yıl başlayan ilköğretim öğrencileri ilk kez karne heyecanı yaşacaklar. 2011–2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü sona erecek.

2. Dönem Sınavlarla Geçecek

İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavları'na (SBS) katılacak. Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS ile Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavı, ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için 9 Haziran tarihinde yapılacak. İlköğretim 5, 6, 7. ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıfların gireceği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 10 Haziran tarihinde düzenlenecek. Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan Pazar günü yapılacak.

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) başvuru tarihi 24–30 Nisan tarihleri arasında alınacak. LYS, 16–17 Haziran ve 22–24 Haziran tarihlerinde beş oturumda gerçekleştirilecek.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.01.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Eğitimde İkinci Yarıyıl Heyecanı Ye...
 » Artvin’de 26 Bin 538 Öğrenci Karne...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer...
 » Rezalet Üniversite Sınavlarında Yin...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Borçka'daki Hem Sergisi Büyük İlgi...
 » Artvin'de Karne Heyacanı...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Arhavi Anadolu Lisesi İlk Olmaya Do...
 » Artvin’de 26 Bin 886 Öğrenci Karne...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Y...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » İlk Ders Zili Minikler İçin Çaldı...
 » Ygs’ye Başvurular Başladı...
 » Ösym Sınav Merkezinden Uyarı...
 » Milli Eğitim’de Yılsonu Değerlendir...
 » Bayraktutan, " Gül'de Karşı "...
 » 2016 Lys Tercih Sonuçları Açıklandı...
 » Artvin’de 29 Bin 301 Öğrenci Karnel...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Artvin’de 26 Bin Öğrenci Karne Heye...
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...